Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Cótányok? Elleptek mindent,...

Cótányok? Elleptek mindent, segitség

Figyelt kérdés

Panelban lakom.Eddig nem voltak.Most 3 hétig nem voltam itthon,még virágotlocsolni se jött senki.Ma értem haza reggel,mindenhol ott vannak,vagyis konyha-fürdő-kisszoba (itt áll a hűtő is).

Hivnám aki jön 3 havonta,de nem veszik fel,hivtam másik céget,de szerdánál hamarabb ne reménykedjek.

Nekiálltam én,raid,chemotox,papucs,orrom és szám elé maszk.

konyhaszekrényt úgy ahogy van pakoltam ki,vannak kicsik is (ilyen gyorsan szaporodnak?).szomszéd tagad amikor megkérdeztem nála vannak-e...biztos vannak a banyánál,csak letagadja...

Undorosom tőlük,de muszáj kiirtani őket.

Mit tudok még azon kivül hogy lefújom,lecsapom,és takaritom el?

Szerda délután még bő 3 nap...

elmenni nem tudok

Egyáltalán,ilyen mennyiségűt hogy irtanak ki?Tényleg hemzsegnek...



2011. okt. 30. 14:13
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
csótányok természetesen,csak kapkodok
2011. okt. 30. 14:14
 2/17 anonim ***** válasza:
a lefolyókat mindig tartsd bedugaszolva - onnan is jöhetnek a mocskok
2011. okt. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy magadnál hiába irtasz, a lépcsőházban elszaporodtak már, és egy örökös körforgás lesz. A lépcsőháznak együtt kell tennie ellene.
2011. okt. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

csótánybiztos elvileg a lakás--szellőzők beragasztva,távhőcső begipszelve,viz ahonnan jön és megy ki sziloplasztozva,és lefolyók is bedugva ha nincs használva.Ajtó alatt tudnak bejönni,sajnos régi fajta,egér is beférne.

de a hogy jöttek be még odébb van...előbb megölni kell őket...

doboz raidet már kifujtam,maszk ellenére beszédit engem is

2011. okt. 30. 14:27
 5/17 anonim ***** válasza:
tegyél ki éjszakára csapdákat, ha be tudsz szerezni valahol ma vagy holnap
2011. okt. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
itt van sok jó ötlet, olvasgass: [link]
2011. okt. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

hemzsegnek...

tettem le a konyhapultra ilyen ragacsot,1 óra alatt tele lett amig a fürdőben gyilkolásztam őket...most is van letéve,szaporodnak benne

én ennyit még nem láttam


köszönöm a linket,remélem találok használhatót rajta

2011. okt. 30. 14:38
 8/17 anonim ***** válasza:

Csótányirtás uborkával


Házilag kiváló háziszer a csótányok elpusztítására a nyers uborka. Nyers, jó érett uborkát szeleteljük karikára és helyezzük esténként a csótányok által elfoglalt helyekre. Az uborkát evő csótány elhullik, és másnap jöhet a söprű és a lapát.


A lisztes munka


A kellemetlen rovarok akkor is elpusztulnak, ha bórax és liszt egy-egy arányú keverékét a járatokhoz, a rejtekhely közelébe helyezzük, és a por mellé vizet teszünk. Ugyanilyen hatású a liszt és a gipsz keveréke is. Csótányirtást minden nap, több héten át folyamatosan kell végeznünk, csak akkor lesz eredményes.


Sörszagú csótányirtás


Állítólag a csótányok kedvelik a sört. Tehát sörrel töltött edényeket helyezhetünk a földre, úgy, hogy a svábbogarak könnyen elérjék. A sörszagra csak úgy tódulnak az edényhez, de a sörtől lerészegednek, vagy benne megfulladnak.


Csótány megelőzés


A fertőzött helyen a legjobb védekezési mód a tisztaság. Rossz szokás, ha a szemetesládát a mosogató alatt tároljuk, hisz ezzel is csak megkönnyítjük a csótányok elszaporodását. Ajánlott a konyha egyéb, könnyebben takarítható részén tárolnunk. Az éheztetett rovarok előbb- utóbb feladják.


Csótányirtás rejtekhelyek támadásával


Mindenképpen javasolt praktika a rendszeres takarítás, a csőrendszerek leszigetelése, a csótányok bejutási lehetőségeinek kiiktatása, tehát az életterük minimálisra csökkentése. A csőrendszerek leszigetelhetők purhabbal, a réseket be kell tömni. A szemétledobókat rendszeresen kell fertőtleníteni.


A házi csótánygyilkos


Ha a csótányokat semmiképp nem tudjuk elűzni, kiirtani, vegyünk egy sündisznót és tartsuk a lakásban. Az ügyes állat néhány hét alatt kipusztítja őket.

2011. okt. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Citrommal és uborkával


Nincs feltétlenül szükség rovarirtóra, hogy megszabadulj a betolakodóktól: elég lehet egy fél citrom is. Facsard ki a levét, és csöpögtess belőle a küszöbre, az ablakpárkányra, illetve azokba a repedésekbe és résekbe, ahol a csótányok bejuthatnak a lakásba.


Sőt, citromdarabkákat is érdemes szétszórnod, elsősorban a bejárati ajtó körül. Az is jó továbbá, ha rendszeresen felmosod a padlót négy citrom levéből és két liter vízből készült keverékkel. A citromot ki nem állhatják ezek a kártevők.


A citrom mellett a csótányok az uborkát sem kedvelik, segítségével így könnyen távol tarthatod őket. Egyszerűen hámozz meg egy uborkát, majd a héját helyezd oda, ahol bejuthatnak a lakásba. Az uborka a már beköltözött csótányokat is kiűzi a lakásból.


WD-40-nel


A sokoldalú WD-40-et is bevetheted a kellemetlen albérlők ellen. A csótányok távol tartása érdekében fújd be a szerrel az ablakpárkányokat, a küszöböt és az ajtófélfákat, de nagyon ügyelj arra, hogy ne lélegezd be a szert.


Így irtsd ki a csótányokat!


Ha a csótányokat nem sikerült távol tartanod, és már bent tanyáznak a lakásban, szódabikarbóna és cukor segítségével elpusztíthatod őket.


Keverj össze egy rész szódabikarbónát egy rész cukorral, majd a keveréket szórd oda, ahol a csótányok megbújhatnak. A cukor a szerhez vonzza majd őket, a szódabikarbóna pedig végez velük. A szert megelőzésként is használhatod. A cukor sütőporral keverve is hatásos, utóbbitól ugyanis elfogyasztása után a csótányok szinte azonnal szétpukkadnak.


Bórsavval, gipsszel


Még kíméletlenebb megoldás, ha bórsavat vetsz be a csótányok ellen. Szórj belőle minden egyes repedésbe, ahol előfordulhatnak - a nehezen elérhető helyek esetében használj kézi zsírzót, ezzel könnyen be tudod szórni a porral a réseket.

Ha nem találsz bórsavat, a kukoricakeményítő és egy kevés gipsz keveréke is jó szolgálatot tesz a csótányok ellen. Keverd össze őket fele-fele arányban, és az így elkészült keverékkel szórd be a repedéseket és a sarkokat ott, ahol a csótányok megbújhatnak. Ettől a keveréktől garantáltan elpusztulnak majd.

2011. okt. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Próbáld ki addig is az Isectecide2000-et, kicsit drága, de nagyon-nagyon hatékony és szagtalan.
2011. okt. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!