Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mekkora hőfokkülönbség kell,...

Mekkora hőfokkülönbség kell, hogy a konyhai levegőben lévő pára kicsapódjon?

Figyelt kérdés

2011. nov. 1. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ mekkora a konyhai levegő hőmérséklete és a relatív páratartalma. ha ez megvan, akkor el tudod helyezni magad ezen a grafikonon:

[link]

Ezután nézd meg, hogy az így kijött parciális vízgőznyomás mekkora hőmérsékletnél jelent telítési állapotot.

2011. nov. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!


Főleg a sütő fölött, a felszálló gőz az érdekes, azt akarom megfogni. mennyivel hidegebb felület kell neki?

2011. nov. 1. 23:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Le akarod csapatni? Szerintem inkább valami elszívó kéne. vagy egy ventillátor. Nálunk pl úgy van megoldva, hogy a sütő feletti ablakba van vágva egy kis lyuk, abba van szerelve egy ventillátor. A szomszéd lakásban meg a plafonba van vágva hasonló, felette padlás van, oda szellőzik. Nem tudom hogy nektek csalási házatok van vagy társasház, van-e ablak, lichthof, stb, nyilván ettől is függ.
2011. nov. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
pontosan, lecsapatni. Ha pl az ablakon folyik a pára, fogjuk meg a tökét. Nyáron nem gond, mehet világba, nekünk is van ablakunk. De amikor hideg van, nem akarok udvart fűteni.
2011. nov. 1. 23:45
 5/8 A kérdező kommentje:
Több porszívómotor turbinalapátot össze lehetne rakni 1 tengelyre, és alacsony fordulaton, 1 kis teljesítményű motorral járatni. Nem kell akkora vákuum mint a porszívóban, csak nagy légszállítás legyen zaj nélkül.
2011. nov. 1. 23:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt a táblázat:

[link]

2011. nov. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
KÖSZI!
2011. nov. 3. 00:36
 8/8 anonim válasza:

Mi vettünk egy régi vegyes falazatú házat,ami szigetelve van és műanyag ablakok vannak.Amikor elkezdtünk télen fűteni,90 %-os páratartalom volt itt bent.Mondanom sem kell,hogy mivel járt.

A házunk 75 négyzetes,2,5 m-es belmagassággal.

Vettem egy 1000 légköb/órás csőventilátort amit elégaztattam 2 légszelepre,amit a konyha és a fürdő plafonjára helyeztem.Ezek a ház egyik oldalán helyezkednek el.A hálók a másikfelén,aminek az ablakaira higroszabályzású résszellőzőket helyeztem.Egy páraérzékelős termosztáttal működtetem a ventilátort és kivezettem a távozó levegőt.Visszacsapó szelepek is vannak,ha nem megy,ne jöjjön be a hideg.Fél óránként kapcsol be 5 percre és 50 %-os a páratartalom.A hőveszteségem kb 0,2 C° óránként,ami ilyen jellegű elszívásnál szinte semmi.Nincs penész,nincs dzsungel levegő.Az okot nem szüntettem meg de élhető a környezet.

Tudni kéne valóban,hogy van-e padlásod,milyen lehetőségek lennének a kialakításra.

2016. dec. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!