Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy osztjátok meg a házimunká...

Hogy osztjátok meg a házimunkát a pároddal?

Figyelt kérdés

2011. nov. 17. 09:34
1 2
 1/15 anonim válasza:
56%
hát mindent én csinálok kivéve az iylen "férfimunkát " nem :D szóval ha a csövekkel van valami azt a pasim csinálja . de én takarítok meg minden :D
2011. nov. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
A párom abszolút nem végezz házi munkát. Nálunk az a munkamegosztás, hogy ő keresi a pénzt én pedig vezetem a háztartást. Nem kontárkodunk bele a másik dolgába:)
2011. nov. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nálunk mindketten dolgozunk és kb. ugyanakkora érünk haza. Tegnap összekaptunk a takarításon és mondtam,hogy legyenek a vizes dolgok az enyémek (konyha, wc,fürdő, a szobák és az előszoba pedig az övé). A bevásárlás pedig közös aki ráér elmegy és megveszi.

De ez nem tetszett neki, mert szerinte ezek női dolgok. :s

Szerintem pedig ha nem fogom be most (3 éve élünk együtt) akkor később csak rosszabb lesz.

2011. nov. 17. 10:02
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó az elképzelésed. Ha én is dolgoznék hasonló módon próbálnám megosztani a munkát. Kivéve a bevásárlás:) Azt nem bíznám rá:)
2011. nov. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%

Szerintem nem így jó beosztani. Nálunk úgy megy a dolog, először is, hogy amire megkérem, megcsinálja!!

Ha nem érek rá, kipakol a mosógépból, vagy a mosogatógépből is. A száraz ruhákat többnyire már én veszem le, teszem el. Én takarítok, de ha sok a munka, vagy főzök is, Ő felporszívózik. A gépek és a porszívó tisztítása, porzsákcsere is az Ő dolga! :)

Mi nagyon jól megosztjuk és figyel arra, amire kérem!

7éve vagyunk együtt! :)) És 3éve együtt is élünk teljesen, saját lakásban! Most útban van a baba és azt kérdezte ma reggel, hogy miért nem maradhatunk mindketten itthon Gyesen a kicsivel... Szóval szívesen segít mindenben! :))

2011. nov. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Endruke válasza:
68%
"..Mire haza érek, kaja az asztalon, sör a hűtőben...Te meg izgasd fel madag!.. " :D :D
2011. nov. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a párom porszívóz, port töröl, leszedi a pókhálókat, segít bevásárolni (nekem nincs jogosítványom), lenyírja a füvet, a lombot már együtt szoktuk összeszedni (én vagyok a zsáktartó), segít ásni (imádom a kertet), de pl. a sövényt már én szoktam lenyírni. Tavaszi nagytakarításkor segít az ablakok pucolásában, a függönyöket is ő szokta le- és feltenni, mert kényelmesebben eléri. Főzni is szokott, mert nagyon szeret és tud is, mosogatni utál, úgyhogy az az én feladatom (néha persze meglep és elmosogat - szülinap, nőnap és hasonló alkalmakkor; karácsonykor még sose vállalta be :D). A fürdőben is szokott segíteni, ha ráér, de őszintén szólva, nem szeretem nézni, mikor ott takarít (abban nem ügyes, megbántani nem akarom azzal, hogy utána még egyszer kitakarítok, úgyhogy inkább én csinálom.) Felmosni is én szoktam, de mivel ő porszívóz, így gyorsan haladunk.
2011. nov. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ja és mi is dolgozunk mind a ketten, mellette suliba is járunk (ő estin, én levelezőn) 24/L 30/F
2011. nov. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
74%

Nálunk ez soha nem volt kérdés...

Én mindent megcsinálok magamtól is. Sőt nem is szeretem, ha a dolgaimat más vasalja... mert az nem lesz olyan, mint ahogy én azt szeretem... (ebből az elején volt is vita, de nagyon hamar rákapott az asszonykám, hogy az övét is én vasaljam ki...

Főzni is össze vissza szoktunk... hol Ő, hol én, de a leveseket általában ő csinálja, mert világbajnok benne. (kivétel a halászlé, azt minden alkalommal én csinálom, és imádja!)

Amúgy ha valaki megkérdi, hogy mi a kedvenc ételem, azt mondom, hogy "amit a Kicsim főz".... mindegy mi az!!!

Én nem tudnám elnézni, hogy mindent a kedvesem csináljon.... Annyira szeretem, hogy mindenben segítek neki...

2011. nov. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Mucki válasza:
100%
Minden megbeszélés és hozzáállás kérdése. Mi annak vagyunk a hívei, hogy egy kapcsolat a kölcsönösségen alapul. Közös az életünk, az öröm és a bánat, így hát a háztartás és a gyereknevelés is. Az elején megbeszéltük, hogy ki mit csinál szívesen, avagy mi az, amit vállal, majd ezen alakítottunk még egy picit. Alapvetően a háztartás nálunk is női munka, de sok teendő van, ami mindigis a férfi-térfélen helyezkedett el. Amúgy meg az adott pillanattól és élethelyzettől függően persze, hogy változtatunk, ha kell. Szerintem teljes egyenjogúság főleg a háztartás terén nincs, és nem is egészséges, mert ebből lesznek a férfias nők és elnőiesedett pasik. De az, hogy mindenki mindenből vegye ki a részét, pl. a fiú vigye le a szemetet, vagy ő porszívózzon, az szerintem egészséges és szükséges is.
2011. nov. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!