Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Egy friss házas asszonynak...

Egy friss házas asszonynak aki úgy érzi nem tudja kézben tartani a házimunkát milyen tippeket tudtok adni?

Figyelt kérdés

2012. jan. 15. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
2012. jan. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hehe, én is a flyladyt akartam linkelni :D

Egyébként a legfontosabb az, hogy ne parázz rajta. Én elkezdtem a programot, de egyszerűen nincs annyi időm, hogy mindig csináljam, viszont kijelöltem azokat a dolgokat, amiknek mindig meg kell lennie, a többit meg akkor csinálom, amikor ráérek. A másik dolog, hogy folyamatosan figyeld, mit hogy szoktál csinálni, és bátran rendezd át az alapján a dolgokat, hogy minden kézreálljon.

2012. jan. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tetris ***** válasza:

EGyszerre ne kapj mindenbe bele. Legyen meg naponta csak két dolog, de annak érj is a végére. Aztán másnap megint újabb kettő. Ne akarj mindent egyszerre.

És van egy mondás: a házimunkát csak abbahagyni lehet, de befejezni nem.

2012. jan. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én általában szombat délelőtt takarítok, és közben valami gyors ebédet főzök. (Közben és utána mosogatás) Ha a takarításnak nem érek a végére addig, akkor ebéd után beindítom a mosógépet, és még befejezem a takarítást. Ezen kívül szombat délután még van idő a vasárnapi főznivaló kaja előkészítés (=hús szeletelés, sózás stb.)


A konyhát és az előszobát minden nap feltörlöm, ( = ha valaki váratlanul jön), ne lásson disznó-ólat. Ha van külön nappalitok, ahova a vendéget is bevezeted, ott legyen rend (=újságok összerakva, levetett ruha soha ne maradjon csak úgy a fotelba belehajítva stb.) Ha nagy a lakás és a takarítás nem fér bele egy fél napba, akkor oszd meg, hálószobát, fürdőt, hasonlókat más napon takarítsd, azok egyébként sem piszkolódnak olyan gyorsan, mint a konyha, vagy a nappali.


Készíts egy tervet, hogy melyik napra mit ütemezel be, ahogy ehhez kezdel hozzászokni, észre fogod venni, hogy egy idő után már rövidebb idő alatt is készen tudsz vele lenni. Akkor már vagy beütemezel arra a napra még valamit, és egy idő után lesznek napok, amikor nem sok "kötelező" lesz, vagy dönthetsz úgy is, hogy ezzel az idővel a napi pihenést nyújtod meg.


Nálunk úgy mondták: egy jó háziasszony mindig talál magának munkát, ha akar. (Persze ez nem jelenti azt, hogy minden napot "hülyére" dolgozzunk a lakásban)

Ne zavarjon az sem, ha esetleg valahol megcsúsztál, és nem sikerül tartanod a tervet, vannak napok, amikor a teljesítő-képesség alacsonyabb, máskor pedig épp az ellenkezője. Ha van terv, amihez igyekszel magad tartani, heti bontásban úgyis összejön, ha nem egyik nap, akkor a másikon.

2012. jan. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2012. jan. 15. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!