Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan szerethetném meg a...

Hogyan szerethetném meg a házimunkát?

Figyelt kérdés

Bevallom, nem tartozom a legrendesebb háziasszonyok közé.

Férjemmel, és másfél éves kislányommal külön költöztünk szüleimtől, így saját lábamra kell állnom...

Mit tehetnék, hogy mindig rend legyen, és tisztaság?

Minden jótanácsot szívesen fogadok!


2011. aug. 18. 10:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha sok pénzed van akkor vásárolj olyan termékeket amiknek tartós jó illata van! Azért irom mert ezek drágábbak nekem pl: Pronto.

Megszokod a jó illatát talán igy:)

2011. aug. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Takarítónő? Elég heti 1-2 alkalommal, az nem olyan drága.
2011. aug. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az illatos tisztítószer nagyon jó ötlet, azokkal amúgyis szeretek takarítani, főleg fertőtlenítővel:)

Takarítónő az szóba sem jöhet:(Pénz sincs rá, mindenen most spórolunk, és attól én még nem leszek háziasabb:)

2011. aug. 18. 10:49
 4/14 anonim válasza:
Ha egyik pillanatodban úgy döntesz, és a körülmények és azt mutatják, hogy ideje lenne kitakarítani, ám neked még sincs kedved ehhez, kipróbálhatod azt, hogy felraksz egy általad kedvelt zenét. Érdekesnek tűnhet, de ha én takarítok akkor többnyire bekapcsolom a zenét, és úgy mindjárt jobb kedvem lesz az egészhez. Próbáld ki, hátha! :D
2011. aug. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem van egy heti beosztásom, aszerint élek, különben én is elhanyagolnám, vagy nagyon összegyűlne és olyankor végképp nincs kedve az embernek hozzákezdeni. Egyik nap port törlök, másik nap porszívózok, harmadik nap felseprek-felmosok. Utána mosás, teregetés, másnap vasalás, és ruhák elpakolása. Majd a végén a fürdőszoba takarítása. Mivel kis lakásban élünk, így azért kevesebb van, de nem csinálnám másképp. Mosogatni mindennap kell és a szemetet is kiviszem minden este. Anyukám egyszer azt mondta, hogy mindennap csinálj valami hasznosat. Amióta nincs már velünk, azóta csengnek ezek a szavak a fülemben.

Egy tipp: vettünk egy elég erős morzsaporszívót, így ha valami olyasmi történik, de nincs kedvem előszedni a porszívót, akkor azzal gyorsan felrántom, pl. az asztal körül, vagy ha férjuramnak a szobában támad kedve vacsorázni, akkor ott.. :D

2011. aug. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ja, azt megjegyezném, hogy ezzel nem szerettem meg a házimunkát, de sokkal könnyebb így rendet tartani.
2011. aug. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

heti 1 napot szánj rá a takarításra.

porszívózás, felmosás, portörlés.

2011. aug. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
és egy igazi antiháziasszony vagyok. rendkívül nehezen veszem rá magam még egy db kés elmosogatására is. a párom sokkal háziasabb mint és ezt eléggé szégyenlem is. régebben amíg még lazább melóm volt rászántam én is egy napot és hangos zene mellett takarítottam és ez így valóban segített. inkább túl estem rajta egy héten egyszer, minthogy minden nap takarítsak egy kicsit. aztán saját vállalkozásba fogtam és kb heti 7 napot dolgozom így maradt a takarítónő....nagy örömömre :D
2011. aug. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Engem olyan jó érzéssel tölt el ha valaki ilyen helyzetben van:-) Na nem rosszmájúságból,hanem mert olyan aranyos,magamra emlékeztet,mikor ilyen helyzetben voltam :)


ON: :)

Amíg nem válik rutinná: Zene,illatos szerek,és figyelj oda rá,hogy ha használsz vmit tedd vissza a helyére :)

2011. aug. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönök minden eddigi választ!Ma egész jól haladtam, de ez sajnos nincsen mindig így.A fő hibám, hogy sose rakok azonnal mindent a helyére(sőt a férjem se és a gyerkőc se:))Nehezen is állok neki a takarításnak, és ha nekiálltam valamiért lassan megy...
2011. aug. 18. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!