Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyit költesz mosószerre?...

Mennyit költesz mosószerre? És milyet használsz?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy átlag mondjuk egy év vagy egy hónap alatt mennyibe kerül a mosószer, öblítő, folttisztító és egyebek, amit használsz. Vagy mennyibe kerül egy adag és az meddig tart ki (abból már kiszámolom :) ). Köszönöm!
2012. jan. 17. 10:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Tandilt veszek,az 2.000.- Ft.Kb.2-3 hónapig elég. Öblítőt nem veszek,helyette ecetet használok. Kb.2-300.- Ft havonta.

Takarításhoz,folttisztításhoz is csak ecetet használok.

Vegyszer csak mosogatószer,sampon, tusfürdő van itthon.

2012. jan. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ecettel öblítesz?nem büdös?
2012. jan. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Első, még hadd kérdezzem meg, hogy a fehér és a színes ruhákhoz ugyanazt használod? Fehérítőt nem használsz esetleg?


Második: lehet, hogy új vagy még itt, az a helyzet, hogy rengeteg ecettel foglalkozó kérdés van. Megoszlanak a vélemények róla. De kérlek, ha lehet, ne vigyük el ezt a kérdést ilyen irányba. Felül van egy kereső, ott megtalálod a téged érdeklő kérdéseket. Köszönöm.

2012. jan. 17. 10:26
 4/10 anonim ***** válasza:

Én folyékony Perwoll-t használok, fehéret és színeshez a kéket. Azt hiszem 1 literes, a kettőt felváltva használom, így olyan 2 hónapig elég szokott lenni (1 literes azt hiszem). Eurós boltban darabja 580ft (DM-ben 1000 körül). A fehérhez adaléknak szoktam adni Cloroxot, vagy fehérítős Vanisht, azok sokáig kitartanak.

Öblítőt is jót szoktam venni, de olcsó helyen. Az is olyan 500 körül szokott lenni, és szintén kb. 2 hónapig elég.

Persze jobban megéri, ha az ember vesz nagy kiszerelést, ami több hónapig is kitart, de egyrészt nekem necces lenne hazacipelni, másrészt tárolni. Az Arielnek van még egy jó kis folttisztítója, fura nagy kupak van a tetején, és pici. Olyat is használtam már, az is sokáig elég, mert azt csak foltra öntöttem.

2012. jan. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bonux 2/1-ben 6 kg, meg fehér quanto öblítő 1l/hónap.
2012. jan. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is a válaszokat! Utolsó, a mosószer nálatok meddig tart ki? És mennyibe kerülnek?


Ja és elfelejtettem megkérdezni, de annak is örülnék, ha leírnátok, hogy hányan vagytok a háztartásban és átlag hányszor mostok egy héten. Köszönöm.

2012. jan. 17. 11:34
 7/10 anonim ***** válasza:
11:18-as vagyok, 3-n vagyunk a családban 1-1.5 hónapig elég attól függ,hogy van mosni való!Pl.:Most a hétvégén 4-szer indítottam el a gépet.
2012. jan. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A legnagyobb kiszerelésű folyékony Arielt veszem, plusz Vanish Oxi action intelligence-t és két flakon (1l-es) Coccolino öblítőt. Ez kb. egy hónapra elég. Én rengeteget mosok, két pici gyerekem van, hamarosan három lesz, plusz mi ketten a férjemmel. Naponta legalább 1, inkább 2 mosás megy le.
2012. jan. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
hát én akkor nagyon sokat mosok vagy nagyon pazarló vagyok.. ugyanis..nekem kell egy hónapban kb 5-6 kg mosópor meg 1.5-2 liter öblítő mosópor általában persil öblítő lenor
2012. jan. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A ruhákhoz tomi-japán kert mosógélt használok + kék coccolino (kétszeresére higítva).


ezekhez: kb 2-3 havonta kell venni.


Törölközőkhöz, konyharuhákhoz, lepedőkhöz pedig olcsó lidl formil mosógélt. Ezekhez nem használok öblítőt, mert akkor nem lesz jó a nedvszívó képességük.

A konyharuhákat egy vödörbe gyűjtöm, előtte bedörzsölöm őket a legolcsóbb mosószappannal. Ebben áznak, akár 1-2 hétig is, mire összejön az egy adagra való. Majd 60 fokon kimosom őket.


Nagy kiszerelésben szoktam venni és kb fél évig elég.

2012. ápr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!