Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nagyon penészesednek a falak...

Nagyon penészesednek a falak mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
4 éve ki lettek cserélve a nyílászárók, és a falakon diszperzit festék van. Már nagyon elegünk van belőle, csunya is egészségtelen is, és hiba kezeltük már le rengetegszer penész elleni szerekkel visszajött folyton. Sajnos külsö szigetelésre nincs pénzünk és a konyhába ahol azt hiszem talán csak 30 as fal van ott van a legjobban. Nem tudom mit tehetnék. Hogyan lehetne megszüntetni. Már arra is gondoltunk hogy inkább kimeszelünk, az megoldást jelenhet? Az ablakok párkánya is vizes állandóan.
2012. jan. 31. 13:06
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Esetleg néztem, ilyen párátlanító eszközöket 60- 90 ezer forintért, azok jók lennének erre a problémára ?
2012. jan. 31. 13:07
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha egy kicsit is jobb az idő akkor szellőztetés ezerrel.

Műanyag nyílászáróitok vannak? Csak azért mert a fa jobban szellőzik. Mi is vizes lakásban élünk ki akarjuk cserélni az ajtót és az ablakokat. Szakember mondta, hogy ilyen lakásban hanyagoljuk a műanyagot. A szomszédom nem hallgatott rá és műanyag ajtót vett. Szép is, jó is csak pár héten belül olyan penészkoszorú alakult ki az ajtó körül, mint annak a rendje. Most többe kerül a leves, mint a hús, csináltathatja. Az csak jó minőségű száraz lakásba jó.

Az ablak alá mi speciális, víztaszító gipszkartont tetettünk de előtte penészölővel lekenték többször.

Évek óta megvan semmi baja most már nem hullik a vakolat.

Belül ez még elmegy kívül nem tudom mit lehetne. A páraelszívó jó ötletnek tűnik.

2012. jan. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Diszperzitet lekaparni, és meszelés + sűrű szellőztetés, hogy ne legyen párás a levegő.
2012. jan. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szellőztess!!!
2012. jan. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Sajnos a falak kezelése csak tüneti megoldás.

Teljes megoldást a problémára csak a külső hőszigeteléssel lehetne elérni.

De mivel azt írod hogy nincs rá pénz.

Ezért csak páratartalom csökkentésével lehet a penészedést kordában tartani valamilyen szinten.

Szellőztetni amennyit csak lehet,tudom ez télen elég viccesen hangzik,vagy pl ha van a cserepes virágokat kivinni a házból, ruhákat pl a nyári konyhában/garázsban szárítani....stb....

Az ablakok leszigetelése gyakran okozza ezt a gondot.


Ha vertfal vagy vályog(föld) akkor mindenképpen le kell kaparni a diszperzit-et, az segíthet nagyon sokat.

Ha tégla vagy bármi más anyag akkor hasztalan, felesleges.

Mivel mint ahogy már több helyen is írtam, ez nem a falak "lélegzésé"-nek a megszűnése miatt alakul ki.


A párátlanítókat nem ismerem,nem tudok véleményt mondani róluk.

De ha tényleg úgy működik és azt tudja mint amit írtak róla akkor akár be is válhat, olcsóbb mint hőszigetelni.


Egy kis cikk erről,érthetően:

[link]


Üdv.

KA

Üdv.

2012. jan. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

És még valami.


A fa és a műanyag ablakokkal kapcsolatban.


Tök mindegy melyiket építed be!

Nem kell ennek a tévhitnek bedőlni hogy a műanyag nem szellőzik(lélegzik).

Ha hideg a pára lecsapódik rajta, és tök mindegy miből van, folyik majd rajta a víz.

És azt gondolom nem kell említenem mit csinál a víz a fával??


Üdv.

2012. jan. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Érdemes befektetni egy párátlanítóba. Praktikerbe vettük ősszel, kb. 40.000 forint volt. nem a legolcsóbbat és nem is legdrágábbat. Nagyon hasznos. 4-5 órára bekapcsolva több mint egy liter vizet összegyűjt! És csak a szobából. Előtte a stoppárátlanítót vettük. Az alig gyűjt vizet és nagyon drága a tabletta bele. Nem javaslom.

A penész eltávolítására (még ha ideiglenesen is), domesztoszos vízzel való spriccelést javaslom. Ugyanaz az összetétele,m int az aranyáron kapható penészölőnek. Hatásosan leszedi. És tényleg, folyamatosan szellőztetni kell. Van olyan műanyag ablak, mibe be van építve a szellőzőrés. Ez a legjobb. Általában konyhába javasolják a gáz miatt. De a penész ellen is jó.

2012. jan. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, akkor azt mondjátok hogy ne kaparja fölöslegesen a diszperzitet ?

Ja és attol a hozzászolótol kérdezem h a párátlanító eszköz megvétele előtt nektek is penészesek voltak a falak ? És ha igen akkor a párátlanító eszköz eltüntette e a penészt ?

Amugy műanyag ablakokat vettünk, az ajtók fábol vannak.

2012. jan. 31. 14:24
 9/14 A kérdező kommentje:
Jah és az ablakokba az a szellőző mennyibe kerülne egy ablakra ? Vagy hogyan néz ki, az ?
2012. jan. 31. 14:34
 10/14 anonim ***** válasza:

Ahogy korábban is írtam!


1.Vertfal/vályog(föld),le kell kaparni mindet!


2.Bármi más tégla,ytong,szilikát,panel,stb... felesleges, le ne kapard mert semmi nem fog változni, NE....!!


Hidd el nekem, tanultam!


Üdv.

2012. jan. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!