Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyi idő alatt tudnék...

Mennyi idő alatt tudnék megtanulni varrni?

Figyelt kérdés
Nagymamám nagyon jól tud varrni, a szakmája is ezzel kapcsolatos. És arra lennék kíváncsi, hogy ha mondjuk heti másfél-2órát tanítgatna, akkor mennyi idő alatt tudnék megtanulni varrni úgy, hogy akár saját magamnak is tudjak ruhákat varrni.
2012. márc. 7. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

Ennyi idő alatt nagyon sokára. Amikor én tanultam (már nagyon régen) napi 8 órát voltam a mesteremnél,és két év után tudtam már a nem túl bonyolult dolgokat megvarrni.

3 év után lettem segéd.

2012. márc. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát igen, ha az olyan egyszerű lenne! De hát ez is egy szakma!

Hiába tudsz varrni, szabni is tudni kell, márpedig, ha az anyagot elszabtad, akkor bizony azt a ruhát elqrtad!


Édesanyám is varrónő volt, sokat varrt otthon, minket is befogott és tanított. Megtanított annyira, hogy saját részre kiskosztümöt varrtam fordított gomblyukkal. Ma már nem mernék hozzáfogni.

2012. márc. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Nem elriasztani akartalak. Természetesen bármi anyagot beszegni, vagy pl. kiégetett törölgető-ruhát "helyrepofozni" stb. nagyon gyorsan meg lehet tanulni. Ahhoz végülis csak annyi kell, hogy a géppel tudj egyenesen varrni. Aztán majd jön a többi is. Vágj bele nyugodtan, amennyit megtanulsz, az már a tied!

2012. márc. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!