Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit és hogyan lehet tenni...

Mit és hogyan lehet tenni galambok ellen?

Figyelt kérdés

Ha sürgősen megoldás szükséges a társasházban, mit és hogyan lehet tenni?

Kisház, pár lakás.

Nem vagyunk túl jóban.

A galambok elszaporodtak a tetőn.

Annyira, hogy mi lakunk legfelül és az erkélyen nem lehet megmaradni, száll a tolluk és a gsz. r le hozzánk.

Közgyűlés kell ehhez vagy ez azonnali kárelhárítás.

A közgyűlés hónapokig ( meghirdetés, kiírása annak, hogy keresünk céget, aki kitakarít, újabb közgyűlés az elfogadásra és közben kötöszködenk úgy is)tart, mire ez megoldódik, addig szépen kipurcanunk a madárszartól.

Nem szeretnék 200ezret csak én megfizetni mert akikkel lakok disznók.


2012. márc. 29. 14:00
1 2
 1/13 anonim válasza:
Légpuska, csúzli xD Amúgy szerintem óránként egy két valami nagyon hangos durranás. pl karbid, petárda, az tuti, hogy eltakarítja a madarakat, csak akkor a g*ci szomszédok kötöszködnek.
2012. márc. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Lehet kapni valami szögedrót félét, amit a tető szélére tesznek, vagy párkányokra, így a galamb nem tud ott landolni és elszokik onnan. www.galambstop.hu


A nagymamámék társasházának tetején volt galambparadicsom. Jópár zsák guanót szállítottak el, mire a tetőt kitisztították. A tetőt meg kell csináltatni, hogy oda ne fészkeljenek be.

Ezen kívül még tudtok csináltatni olyan átlátszó palatetőt az erkélyre, hogy legalább az felfogja a leérkező cuccot, bár ez nem igazán a legjobb megoldás. Ennek a tetejét is végigrakatnám ilyen szögesdróttal. Nem tudom hogy van nálatok, de nálunk a közös képviselő 50 ezer forintig maga rendelkezik a költségekről. Tehát ha virágföldet, palántákat akarok venni a ház elé, akkor nem kell a lakók döntése, elég a közös képviselőé. Nálatok ha van ilyen, akkor addig az összegig a te meggyőzőképességeden múlik.

2012. márc. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
inkább a szomszédok kötöszködjenek, mint döglött galambok közt éljünk
2012. márc. 29. 14:22
 4/13 A kérdező kommentje:
Te közös képviselő vagy?
2012. márc. 29. 14:22
 5/13 anonim válasza:
Csak ha telepakolod szögesdróttal és beleszorul, megdöglik a madár, utána már nem csak a szomszédok, hanem az állatvédők is magyaráznak, ugyhogy az inkább felejtős ötlet. Valami spray-t nem próbáltatok, befújjátok valami olcsóval a tetőt szerintem azt sem kamelják...
2012. márc. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Nem tudom kitől kérdezted, de én nem vagyok közös képviselő. De most néztem az előbbi honlapot és eszembe jutott még, hogy itt a lakótelepen némelyik erkélyen művarjú van. Mondjuk én utálnám nézni, de az erkélyen kívül derékmagasságban vagy oldalt is valahogy fel lehet szerelni (ügyes pasival) és akkor nem kell azt bámulnod.
2012. márc. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Á, akkor eleve nem is árulhatnának ilyet szerintem. Mondjuk abban van valami, hogy attól még beleszorulhat és undi lesz. :) De csak van annyi esze, hogy ha látja, hogy szúrós, akkor nem száll rá.

Én megpróbálnék egy művarjút. Az természetes ellensége a galambnak a honlap szerint.

2012. márc. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 hell-ikon ***** válasza:

KEress egy solymászt.

Abba senki nem tud belekötni, ha egy természetes ragadozó vadássza le őket.

Szeged környékén tudom, hogy van, az önkormányzatnak fel is ajánlotta a szolgálatait, de ezek a barmok nem kérnek belőle, pedig a belváros területein igencsak nagy gondot okoznak a galambok.

Nyilván "olcsóbb" a szart és a dögöket takarítani, mint humánosan levadászni, elijeszteni a galambokat.

2012. márc. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Napkiraly ***** válasza:
sas, bagolyimitációt tegyél ki, azt hiszik igazi és nem mennek a környékre.
2012. márc. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mi próbáltuk a szöges deszkát párkányra, nem jött össze, így a galambok maradtak.Nem járunk ki, talán ez is a baj. Ha a nappaliban vagyunk, vagy halljuk őket, elzavarjuk a madarakat, egyébként pedig marad a takarítás, és a tojáskidobás. Voltam kereskedésekben, hogy mit ajánlanak, azt mondták mindenhol, ők velük vannak, nem ellenük. Na itt telik be az embernél a pohár. Én meg a guanót belélegző gyerekeimért vagyok... mindegy.

Kb. húsz éve, az akkori kémiatanárom tanácsolta, hogy tegyünk ki nekik enni, amibe előtte gipszet kevertünk. Rakjunk ki vizet is. A gipsz beleköt az állatba, megdöglik, persze jobb esetben nem helyben. :) Ezt még nem mertem kipróbálni, utálom őket, de akkor is morbid. Ettől függetlenül, ha végképp a fejünkre nőnek, és juszt is idegesítenek, egyszer megteszem...

2012. márc. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!