Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosószóda+ mosógél Fehér...

Mosószóda+ mosógél Fehér ruhák 40 C. Mi volt a hiba?

Figyelt kérdés
Fehér ruháknál próbáltam ki először a mosószódát. 40c-on mosva nem megtömve mostam. Mikor kész lett a ruhák szürkék voltak és csikokban valami sárszerű foltok voltak rajtuk. Nem volt koszos ruha a dobban. Polok meg fehérneműk voltak. Ki kellett mosni még egyszer az egészet. Akkor már nem raktam bele szódát. Mit rontottam el? Igy nagyon nem volt gazdaságos és elmaradt a várt fehérség. Próbálnék áttérni a természetes dolgokra de most csalódtam és tanácstalan vagyok.

2012. ápr. 16. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Mosószóda csak vászon ruháknak jó . Pamut és műszálas keverékekhez nem, mert besárgul, és amint írtad csíkosak lettek. A mosódióval meg úgy járt a lányom, hogy beszürkült az egész. Majd ha a ruha anyagához találnak megfelelő szert, akkor fog érdekelni a természetes dolgok. nem a mosóvíztől szennyeződik el a természet, hanem a gyárakból kibocsájtott mérgező anyagoktól, amit tisztítás nélkül engednek bele a folyókba
2012. ápr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor nem értem a sok pozitív hangulatú használót. Nem járhat mindenki zsákban. :( Sokan irják hogy ecettel öblítenek azt is kipróbáltam egyszer törölközőkön, hát mondanom se kell majd elhánytam magam a szagtól és hiába száradtak szabad levegőn újra kellett mosni őket. Eddig azt hittem én rontok el valamit de rá kell jönnöm hogy a hiba nem bennem van..
2012. ápr. 16. 11:33
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

A mosószóda és mosódió nekem se vált be. Az ecet igen. Csak itt azzal tömik az ember fejét, hogy egy decit bele kell önteni a gépbe, na az tényleg undorító szagú. De végül az ecet mégis bevált nekem, csak sokkal kevesebbet rakok bele, annyit amennyi tényleg nem érződik a végén.


Egyébként szerintem sokan csak divatból mondogatják ezt a mosószóda-dolgot. Ahogy egy időben a tandil mosószer népszerűsítése volt itt nagy divat. Azt is kipróbáltam, jó sz@r volt.

De azért engem mindig lepontoznak, ha azt írom, hogy az Ariel tökéletesen bevált. Állítólag ugyanis rosszul mos. Még szerencse, hogy el tudok tekinteni ettől, mivel ha állítólag rosszul mos, akkor is megéri, mert nem kell semmit áztatnom, folttisztítóznom :D:D

2012. ápr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Azt kell használni amit beválik. Nagymamám és anyukám is a áztatás+mosószappanra esküsznek, ami nekem is jó. Ezután kimosom tökmindegy milyen mosószerrel és öblítővel. Ha lehet a mosógép és a csövek miatt inkább por helyett gél, de hatás szempontjából mindegy.


Igen próbáltam több tutibiztos márkás mosószert az aktuális divat szerint, de eredmény nélkül. Fehér dolgokra, ha az anyag engedi akkor domestos és öblítés.


A környezetvédelemről meg annyit, hogy zártrendszerű bioszűrős 3 lépcsős izé van és az utolsó tárolóból locsolom a füvet. Oké, nem innám meg, de a fű szépen nől tőle, ha valami rossz lenne benne gondolom nem lenne ilyen szép.

2012. ápr. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Jártam úgy én is - mosószóda első használatakor, hogy nem azzal az eredménnyel zárult a mosás, ahogyan szerettem volna. Sok helyen a neten ugyanis azt olvastam, hogy fele-fele arányban kell adagolni a mosószódát és a mosóport, ezért így is tettem. Ennek az lett a következménye, hogy "megfogták egymást" a ruhák. Azóta már rájöttem, hogy nem a mosószódával volt gond, szerintem egyszerűen nem kell ahhoz mosóport adagolni. Nem kell keverni a mosószódát például mosóporral vagy mosógéllel. A legelső tapasztalatom nekem is csalódás volt, de immár évek óta használom önmagában a mosószódát és úgy beválik! Sőt! Tiszta illatúak a ruhák! Nem illatosítottak, hanem olyan "tisztaság illatúak". Ecetes öblítést is próbáltam és azt tudom mondani ezzel kapcsolatban, hogy az adagolást ki kell tapasztalni, mert a túl sok ecet tényleg erős szagú, de ha kevés ecetet használunk, úgy jó lesz. Sokat kísérletezgettem én is, de inkább ezt teszem és ezzel együtt odafigyelek a környezetemre. Szerintem ne add fel a kísérletezést. Sok sikert kívánok neked!
2013. febr. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!