Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Teflon edényt, amit a kutyám...

Teflon edényt, amit a kutyám kinyalt, mert véletlenül a földön felejtettem olajjal, mivel fertőtlenítsem? 3 kisgyerekre főzök, ezért aggódom?

Figyelt kérdés
2012. jún. 27. 13:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Flóraszept, domestos..fertőtlenítő hatású szerekkel takarítsd ki és nagyon alaposan öblítsd el.
2012. jún. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Teflonnak nem árt?
2012. jún. 27. 13:28
 3/15 anonim ***** válasza:

Neomagnol tablettával.

Az garantáltan nem árt, de jól fertőtlenít.

2012. jún. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
ha nem töményen használod akkor nem, keverd vízzel és úgy nem lesz baj.
2012. jún. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
85%

Ha a kutyád oltva, féregtelenítve van, csak simán elmosnám mosogatószeres vízben.

Annyira félünk ma már az állatoktól, minden porszemtől óvjuk a gyereket és ezzel ártunk a legtöbbet a felnövekvő generációnak.Gyenge immunrendszerük lesz, mivel sosem volt edzésben, betegesek, allergiások lesznek.

Gyerekként nagymamámnál tyúksz@rt eszegettem az udvaron, mert kíváncsi voltam az ízére.Semmi bajom nem történt.Apukám amikor 2 éves volt és megfialt a kutyájuk, ő is cumizott a kiskutyákkal, a nagyanyám tanyasi asszony lévén csak nevetett rajta, mint ahogy azon is, hogy sokáig egy kismalaccal aludt egy ágyban:)

Kislánykoromban az utcánkban lakott egy öregasszony, egyedül élt, a cicája volt a mindene.Szerettem nagyon nála lenni, mert nekem olyan mesebelinek tűnt a háza, udvara, néha ott is ebédeltem.Ő mindig közös tányérból evett a macskájával, aki néha az én ebédembe is belenyalt, semmi szörnyű betegséget nem kaptam el, pedig nem a legnagyobb tisztaságban élt az öregasszony.Végül 91 éves korában halt meg, végelgyengülésben, kórházban sem volt soha életében, igaz nem domestosszal takarított:))

2012. jún. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
78%
Szerintem sem kell ennyire túldramatizálni! :) Elég, ha tisztítószerrel elmosod. Ha a kutyus rendszeresen jár orvoshoz, akkor nagy baj nem lehet! Én gyerekként egy kutyával ettem fagyit, hol ő nyalta, hol én, azóta is élek... Ha nagyon-nagyon parázol, akkor egy kis domestosos vízzel, de én nem kerítének ennek ilyen nagy feneket.
2012. jún. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

én jobban félnék a domestosmaradványtól, mint a kutyanyáltól. Mosd el rendesen. Az meg a másik, hogyha használod az edényt és sütsz benne valamit, úgyis forró lesz az edényed, a kaja is benne, szóval meghalnak a bacik sütés közben is.

Olyan nem volt még, hogy a kutyád megnyalta a gyereket?

2012. jún. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

Hát ez tényleg túl van cseppet pörögve...

A főzéssel akkor is elpusztulna minden, ha el se mosogatnád.


Ne vedd kérlek támadásnak, de néha már úgy érzem, hogy az emberek elvesztik a józan gondolkodásukat sok esetben. Az első babámmal én is így voltam, majd bele őrültem.

2012. jún. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egy egyszerű kérdés volt, nincs túlpörögve. Egyszerűen kíváncsi voltam mások véleményére.


Az hogy aggódok? 1 hónapja feküdtünk 1,5 hetet a kislányommal kórházban súlyos szalmonella fertőzés miatt. Jelenleg a baci még nem ürült ki, habár tünetetk már nincsenek.

Mivel voltak kint megvizsgálni az okot, ételtől nem kaphatta, azt mondták, hogy valószínű a kutya megnyalta a száját és ettől kapta el.

Szerintem nem reagálom túl a helyzetet. Sose voltam az a túlaggódós, viszont ez a 1,5 hét kicsit földhöz vágott.


Öntöttem bele ecetet, kicsit áztattam, azután vizet forraltam benne. Így csináltam. :)

2012. jún. 27. 14:34
 10/15 anonim ***** válasza:
14%

első vagyok!

Tökéletes hogy ecettel áztattad és utána kiforraltad, még jobb is mint a flóraszept és a domestos, bár én néha be szoktam a tálakat áztatni flóraszeptbe és utána egy párszor kiforralom.

Nálunk a kutya nyaldosta a lányomat és másnap lázas lett 2 napig tartott, nem biztos hogy a kutya miatt volt, de jobb az elővigyázatosság.

2012. jún. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!