Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Meg lehet-e menteni egy...

Enn& kérdése:

Meg lehet-e menteni egy lestrapált (lerakódások, nyálkák, eltávolíthatatlan penész a rekeszekben és a dobot körülfogó széles gumiszegélyen) mosógépet?

Figyelt kérdés

Béreljük a lakást, amiben ez a csodás, felültöltős mosógép található. Nem tudom mi a pontos előélete, de legszívesebben hajítanám ki az ablakon. Spórolás miatt nem teszem, inkább valahogy szeretnék megoldást találni, hogy a ruhák mosás után ne legyenek koszosabbak és büdösebbek, mint előtte.

Eddig csak pár rongyot mertem mosni vele, nem lett túl nagy a siker, viszont nem lettek foltosabbak, igaz jó illatúak sem.

Nem használok vegyszereket. Csak mosószódát, öko mosógélt, ecetet, illóolajokat.

Ma már átsúroltam a dob külsejét, és a gumit, na meg a rekeszeket amennyire tudtam, de így is gyászos a helyzet. A gumi részen ijesztő penészbeivódások vannak. Kérlek segítsetek!



#tisztítás #penész #Mosógép megmentés
2012. júl. 5. 20:56
 1/4 gelazso ***** válasza:
Hipóval , ecetes vízzel, kefével.
2012. júl. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A penész nyomot hagy, de ha már csak annyi, kárt nem okoz.

Esetleg Flóraszept penész eltávolítóval próbálkozz még a rajta lévő leírás szerint.


A gép tisztítása: trisóval lefuttatni egy 90 fokos lehető leghosszabb mosóprogramot.


Aztán estére önts bele egy teljes flakon 20%-os ecetet indíts el egy bármilíen programot, de csak addig, hogy tele szívja magát a gép vízzel.

Akkor állítsd le és egész éjszakára hagyd benne állni.

Reggel futtass le egy normál 40 fokos programot.


Végül engedd le belőle a vizet és tisztítsd ki az alsó szűrőt is.



Ettől többet már nem tehetsz, esetleg hívni egy szerelőt aki szétszedi és tökéletesen kitisztítja, de az nem olcsó.

2012. júl. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A trisó kiváló, 30-40 deka+ magas hőfok, hosszú program. Ez mindent fel lazítt benne. az ecet itt nem jó semmire, mert a gombát úgysem öli meg. Egyszerű hypo 4-5dl és egy hosszú alacsony hőfokos mosás, ez kiölo a gombákat. A foltok megmaradnak a gumin, mert a szerves részt támadja meg a gomba és ott is marad, csak a hypo megöli.

És érdemes megismételni4-6 havonta, mert nálad akkor hajlamos a penészedésre

2012. júl. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A mosószerek(mindegyik féle) lerakódnak és ezek is penészednek; pláne a mosódió,
2012. júl. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!