Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Állandóan "szalad" a lakás én...

Állandóan "szalad" a lakás én meg utána. Hogyan csináljam hogy viszonylagos rend, és tisztaság legyen?

Figyelt kérdés

GYes-en vagyok itthon egy álom gyerekkel. Eddig is gondot okozott a lakás rendben tartása néha nem akartam hinni hogy ezt a rendetlenséget én okoztam.

Úgy utálom, hogy nincs rend és tisztaság.

Mások hogy csinálják? Úgy irigylem azokat akikhez bármikor mehetnek vendégek. Én általában megkérek mindenkit szóljon ha érkezik.


2009. júl. 22. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

A titka az, hogy egyszer pakolj el mindent a helyére, és ha valamit elveszel onnan, oda is tedd vissza AZONNAL a használat után.

Ez nálunk bevált, a 130 nm-s lakásunkban így játszi könnyedséggel tartunk rendet, pedig 2 éves kisgyerek is van...a gyerek is fürdés előtt összeszedi a játékait stb., így neveljük.


Felmosás minden másnap, porszivózás hétvégente, amíg a gyerek alszik napközben.

2009. júl. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Én is úgy érzem mind a kérdező!!
2009. júl. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

van egy egyszerü trükk: minden reggel minden helységben rakodjál valamit 5 percig és minden nap takaritsál valahol egy kicsit.

Pl. a hálószobában 5 perc: ágyat összerakni, szennyest kivinni, konyha: asztalt letakaritani, a padlót összesöpörni, fürdöszoba: mosdót letörölni, kádat kimosni, padlót felmosni...Igy egyszerre sosincs sok, de mégis látszik az eredmény.

Az egyik elözö valaszoló is igazat irt, mindent RÖGTÖN a helyére rakni - ha valahová öleteszed, mert még lehet, hogy kell, akkor rövid idön belül mindenhol lesz minden, és elpakolni több óráig tartana.

2009. júl. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is itthon vagyok a babómmal (3 hós), és mégis mindig rend van és tisztaság, pedig van kutya, macska. A titkom összességében: először is bármit előveszek használat után mindent a helyére teszek vissza, kötelező cipőlevétel a bejárati ajtóban, minden nap felmosom az egész lakást (20 perc). Konyha: nem várom meg míg dugig van a mosogató, már a 3 kanál 2 poharat is elmosom. HA megszáradt már teszem is el. Főzés után ha koszos a főzőlap, nem várom meg míg rászárad és sikálhatom, hanem ahogy kihült már le is törlöm (3 perc). A pultot is minden evés után nedves ruhával törlőm (1 perc). Fürdő: fürdés után minden este áttörlöm száraz ruhával a kád körül, a csempét (nem lesz annyira vízköves), a tükröt (2 perc), és ha nagyon vízes a padló fel is törlöm (1 perc). Lehet hogy most ez így soknak tűnik de egyáltalán nem az. Inkább óránként 3 percet "takarítsak" vagy pakoljak, minthogy utána összegyűli és rámegy az egész napom.
2009. júl. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi.
2009. júl. 24. 09:12
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszolónak!Amíg 3hós a babód,addig ezeket könnyedén eltudod végezni,amiket leírtál.De mi lesz,ha már kevesebbet alszik,egyedül nem játszik el,mászik esetleg megy már a picinyed?Akkor nem lesz ám ennyi időd takarítani!
2009. júl. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
55%
:-) Milyen igaz! Nálunk 5 hónapos a legkisebb Manócska, és már csak napi 2x1 órát alszik. Nálunk is fut mindig minden sajnos, de kicsi gyerekekkel, na meg egy nagy kerttel nem ez a legfontosabb dolog, amiért idegesítem magam! :-)
2009. júl. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!