Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szárítógéppel kapcsolatos...

Szárítógéppel kapcsolatos tanácsok, vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok, elgondolkodtam, hogy vennék egy szárítógépet, de a tapasztalatokra lennék kíváncsi, természetesen azokéra, akik használnak ilyet.

Igaz-e, hogy:

-nem kell vasalni a ruhát, ha szárítógépben szárad

-nem teszi tönkre a ruhát, pl nem nyújtja az anyagot

-mennyire éri meg?

Ha pl beleszámítom, hogy vasalni nem kell, stb.

Az biztos, hogy időm sokkal több marad, mert sem teregetni, sem vasalni kell, de vajon tényleg megéri? Szeretitek, rendszeresen használjátok? Mit érdemes és milyet nem? Kb közép árkategória érdekel és márka, ami nem gagyi, nem a legdrágább, de azért jó minőség! Mit tudnátok ajánlani? Ja és egy adag mosógépnyi ruhát hány részletben lehet beletenni, vagy az egészet?


2012. szept. 5. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk Whirlpool van, fél év után javítani kellett,más tapasztalatom nincs a márkával kapcsolatban. Én nagyon szeretem, valóban nem kell vasalni,csak nagyon ritkán szoktam. Nem lehet minden ruhát betenni ,mert összeugrik,jelzi azt a címke.szerintem megéri.
2012. szept. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
90%
Nekem szárítós mosógépem van, én szeretem. Igaz, hogy nem gyűri annyira ruhákat mint egy sima mosógép de azért nem tökéletes kicsit át kell vasalni. Nem teszi tönkre az anyagot. Enyémbe ugyan annyit lehet mosni, mint szárítani. Indesit-et és Candy-t nem ajánlom nagyon sok gond van velük, ha nagyon jót akarsz Mielet-t vegyél bár annak kicsit húzós az ára, de ha meg tudod fizetni megéri szerintem.
2012. szept. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem IGNIS mosó szárítóm van, olyat ne vegyél.

Semmi gond a mosógéppel, 1999-ban vettem és még ma is jó, de nincs szellőztetése és nagyon büdös a ruha szárítás után.

2012. szept. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Ariston mosó (9kg) / szárítónk (6kg) van.


Anyagja válogatja, van, amit tényleg nem kell vasalni utána, de van amit igen.

A ruhát minden szárító megviseli, elvégre még órákon át forog, koptatva van a gépben.

Egyáltalán nem éri meg, nem is az anyagiak miatt vettük, hanem mert télen nem nagyon akarunk bent szárítani, mert mindenféle penész / pára gondjaink lennének (voltak, ezzel megszűnt).


A kondenzációs szárítók mind valamennyire büdösek, ezért szárítóba való illatosító golyót (mosásálló) vagy kendőt (nem mosásálló) kell belerakni, akkor ha nem is illatos, de közömbös szagú lesz.

2012. szept. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Siemens légkivezetéses van. Áramban nem éri meg, de én imádom! Tényleg nem nagyon kell vasalni (mondjuk inget azért igen), de én már nem tudok olyan törülközőbe törölközni, ami nem a szárítógépben száradt, mert ég és föld!!!


Mosó-szárító hátránya amúgy, hogy időben nem tudsz spórolni, ha van elég helyed, külön szárítógépet vegyél, mert amíg szárít, már mehet a következő adag a mosásba!

Ja, és minden szöszt, port kiszed a ruhákból. Anyukám akkor vett szárítógépet, mikor egy napos téli délutánon a fényben meglátta, hogy a szobában száradó ruhákból milyen pormennyiség száll fel... na azt a szárító mind kihozza.


Szóval én nagyon szeretem, és nem tett tönkre még egy ruhát sem, pedig én szinte mindent bedobok (kötött holmit is, pamutot, fürdőruhát, mindent...). Talán egy picit jobban használódnak, de ez években mérhető, mire tönkremenne, amúgy is vennél másikat. :)

2012. szept. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Azt tudjátok, hogy simán konektorba használható, vagy hasonlóan, mint az elektromos kályhának, speciális vezeték kell?
2016. nov. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk kondenzációs Candy van és konnektorba dugható, de a biztosíték legyen minimum 10 amperes.
2016. nov. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!