Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy kell jól takarítani?

Hogy kell jól takarítani?

Figyelt kérdés

23F vagyok,most költöztem önálló lakásba.Hát,eléggé szalad a lakás,pedig csak szeptember elején jöttem ide.Munka után már nincs energiám nagytakarítani,hétvégén meg elutazok vagy pihenek inkább.Persze szoktam mosni,mosogatni,porszívózni,szemetet kivinni..

De pl.nem tudom,hogy kell jól felmosni.A felmosó fej nem tűnik túl higiénikusnak.Ha szépen letörlöm az asztalt,tuti ráborul valami másnap..így a francnak van kedve suvickolni mindennap:)

mielőtt valaki azt mondaná,szerezzek csajt:van párom,de külföldön lakik,és én szoktam hozzá utazni.Ha itt lenne se mondanám,hogy takaríccsá bébi:)


van valami jó ötletetek?


takarítónőre is gondoltam,de feszélyezne,hogy valaki bejárkál a lakásba amíg melózok.


köszi szépen.

egy kupis srác:D


2012. okt. 13. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Felmosó-fejet szoktunk cserélni, (újat venni), ha a régi már nagyon "gáz"! Tovább marad használható, ha törlés előtt esetleg egy söprűvel összekotrod a szemetet és a port, valamint a felmosóvízbe önts egy kis folyékony szert (leginkább mosogatószert használok), és miután feltöröltem, a vödörből a koszos vizet kiöntöttem, akkor egy kis tiszta vízben a felmosót és a vödröt is kiöblítem.


A szobában az újságokat, rakd egy kupacban, a levetett ruhákat (ha még nem kell mosni), vállfára rakd és ne a fotelba. A koszos zokni rögtön mehet a szennyesbe. Ezzel már elérted, hogy a lakásod nem akar elrohanni.


Ha főzés, kajálás után nincs időd (kedved) mosogatni, legalább annyit tégy meg, hogy a mosatlant belerakod a mosogatóba, vizet engedsz rá, rögtön nem fog a kaja-maradék beleszáradni. Így amikor hozzáfogsz, "seperc alatt" készen vagy a mosogatással.

Ha enni akarsz, egy tálcára teríts magadnak: tányér, evőeszköz, szalvéta, kenyér. Akkor nem kell az egész asztalt takarítanod. Egyébként evés, ill. mosogatás után egy mozdulat, hogy a nedves mosogatóval letörölt az asztalt, a konyhaszekrény tetejét vagy éppen a gáztűzhelyét, és rögtön nem lesz a konyhádból "disznó-ól".


Ha azt tapasztalod, hogy leginkább a vizespohár szokott borulni, akkor szokj rá arra, hogy mindig üresen teszed le. De még az is jó lenne, ha másik helyet keresnél neki.

Sokan vannak, akik még a vizes-poharat és a vizes-kancsót is tálcára rakják, így ha borul is valami, a kiöntött víz nagyobbik fele a tálcán marad.

Nyugi, bele fogsz jönni, senki nem született úgy, hogy már mindent tudott. Hidd el, nőknek is tanulni kell az ilyet, egy férfitól pedig kifejezetten (az én szememben) dícséretes, hogy legalábbis igyekszik. Menni fog! Gyakorlat teszi a mestert!

2012. okt. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Mig nem jön haza addig szerezz egy másik csajt.
2012. okt. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az elsőnek.Hát igazából a legnehezebb nekiállni az egésznek:D A tálca nagyon jó ötlet,már kiraktam,reggel arra teszem a kávés csészét.Igaz,hogy általában a munkahét végére öt van rajta:D de utána beáztatom és elmosom.Inkább papírtörlővel esek neki mindennek,mert a szivacsok,egyéb törlők csak szétkenik a koszt.Szóval előbb-utóbb haladok,de azt hiszem,nálam sosem lesz szupertisztaság és szuperrend:) Pedig szüleimnél mindig minden csillogott-villogott,anyukám még a szőnyeg rojtjait is megigazgatta,ha nem voltak párhuzamosak.:)
2012. okt. 31. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!