Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ki volt az, aki azt állította,...

Ki volt az, aki azt állította, hogy az ecet szagtalanítja a szőnyeget?

Figyelt kérdés

Király... most már dohos és ecetes szagú a szőnyegem. 2in1. :D Senki, ismétlem: SENKI ne próbálja ki! :D


Tudom, tudom szódabikarbóna... Sajna nem volt itthon. Amint eljutok oda, ahol kilósan lehet venni, kipróbálom, ennél már csak jobb jöhet. Ha a férjem hazajön elájul a szagtól :D Pedig egész nap a kertben szellőztettem.


2012. okt. 22. 19:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Régen mosóporral mostuk ki a szőnyeget a gangos házban és napokig állt a "szőnyegtartó" vason. Gyönyörű tiszta és friss illatú lett utána. De van kifejezetten szőnyegtisztitó lötty is.
2012. okt. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

NEm lehet, hogy tul adagoltad? Szinten hasznalok mindig a szonyegtisztitashoz, vagy friss citromlet, vagy ecetet, viszont az utobbibol csak 1 ev. kanalnyit, ez nem lesz eros szagu.

Mosoporos, vagy szonyegtisztitot hasznalsz, tobbszor kell atsurolni pl., ezis fontos, hiszen nalad dohos, peneszes is,

ebben az esetben a feluleti tisztassal nem fogsz eredmenyt elerni, mivel az egesz szonyeget atmosni kellene a szabadban!

ATsurolni tobbszor, tisztitoszer, dometos is lehet az elso vizben, aztan oblited, s ujra atsurolni, az utolso oblites utan oblitovel kefeld at, ettol mar tiszta,friss illatu is lesz!

Viszont ehhez jo idore is szukseged van, most mar lehetoseged erre nincs. A penesz, doh, ha nagyon eros, ezt igy eltavolitani nem tudod! Figyeld meg a szonyeget, csak felul van, vagy alul is? Ha csak felul, akkor tobbszor kell tisztitani, igy fogod elerni, hogy ne legyen szagos!

2012. okt. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%

Egy idő után sajnos van, ami menthetetlen.

Az ecet sem csodaszer. :( Én nem is szeretem használni takarításhoz.

Még annyi esélyed van, hogy kérsz kölcsön vagy bérelsz vizes takarítógépet, abba a megfelelő sampon és újra mosod.

Vagy sikálhatod is, de samponos vagy mosószeres vízzel. Jó alaposan ki kell áztatni a dzsuvát.

Egyébként nem érné meg új szőnyeget venni, mint ez a hatalmas macera?

2012. okt. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
ember, nem szagtalanítja, hanem felfrissíti, de nem a tömény ecet, csak kanálnyi a vízbe. Ha megszárad, jobb lesz. Szellőztesd....
2012. okt. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket! Igazából egy barátnőm akarta kidobni a gyönyörű hosszúszőrű szőnyegét, mert büdi... Mondtam neki, hogy szó sem lehet róla, majd én!


Persze... pár hete, még a nagy melegekbe egymás után 2x slaggal, mosószerrel átmostam. Napokig szellőztettem, majd eláztatta 3 napig az eső, majd harmadszorra is bő víz, mosószer. Megszárít... Ezekután már a szobában Vanish szőnyegtisztító...


Szóval ragyogóan szép, de dohos szaga van... Az utolsó próbatétel a szódabikarbóna lesz, aztán vége :)

2012. okt. 22. 20:00
 6/13 A kérdező kommentje:

Jajj, és tényleg fele ecet- fele vizet használtam.


Igazából nincs pénzem szőnyegre, eddig nem is volt a nappaliban, de ez színben meg mindenben passzolna... A végén még öblítős vízzel is lefújtam :)

2012. okt. 22. 20:02
 7/13 anonim ***** válasza:
számold össze mennyi vizet, mosószert, áramot csesztél el :P
2012. okt. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
:) Még nem tartok 30.000-nél. A szódabikarbóna pedig 369 Ft lesz. Talán még belefér ;)
2012. okt. 22. 20:14
 9/13 anonim ***** válasza:
58%

Ha ennyire szép az a szőnyeg, és ennyi praktika után is büdi, akkor egyszerűen vidd el tisztítóba.

Tudom, nem a legolcsóbb módszer, de legalább megspórolsz egy rakás takarítószert és időt.

Én a nagyapáméktól kapott bagószagú szőnyeggel voltam így, semmi sem használt, úgyhogy inkább lemondtam róla. Egy ismerős elvitte, ő nem csinált gondot a szagból, "majd átveszi az övéket" felkiáltással összecsomagolta és kész.

2012. okt. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%

A jó alapos szárítás után megpróbálhatod rajta a textil szagtalanítót is. Több helyen, több félét is lehet kapni, nekem beváltak szőnyegen, de még a fiam sportcipőjén is segített pár perc alatt. :) Az már igen jelentős tesztnek számít.


A szódabikarbóna meg a szagtalanító nem zárja ki egymást, én utóbbit kb. 500 forintért szoktam venni, és általában egy hónap alatt elfújkálom, mert szeretem az illatát. :) A Lidl-ben szoktam venni saját márkásat.

2012. okt. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!