Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit tegyek utálom a házimunkát...

Mit tegyek utálom a házimunkát? Szalad a lakás, hegyben áll a vasalatlan ruha.

Figyelt kérdés
Rendet rakok, de nem tudom megtartani. Olyan semmi értelme érzésem van. Hozzánk csak akkor jöhetnek ha szólnak előre, és közben mindig bánt hogy a kutya sem nyitja rám az ajtót csak úgy.
2009. aug. 12. 13:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

:)

Ugyanigy voltam vele.

Mostmàr ugy csinàlom,hogy reggel felébredek,egy jo kàvé,egy fél ora netezés.

Aztàn be a kedvenc zeném hangeröre,és megindulok.

Elöször a ruhäkat.

Szennyes a szennyestartoba.

Tiszta a helyére,vagy egy külön kosàrba,amit késöbb levasalok.

Aztàn beàgyazok,ablakokat kinyitom.

Konyha:mosogatàs,törölgetés.

Aztàn beleöntök a wc-be domestost,had àlljon.

Ezek utàn a szobàba elkezdem a szekrényt portalanitani,a felesleges cuccokat egy tàskàba,dobozba teszem,ös iràny a tàrolo.

Letörlöm a szekrényt butoràpoloval,ja elöte persze felporszivozook.

Aztàn a terszt felseprem.

Kukàt kicserélem.Leviszem.

Vissza a fürdöbe,a wc-t kisurolom,a fürdökàdat ugyszint.

Tükröt lemos.Felseprek ott is.

Legvégül felmosok mindenütt.

Belégfrissitözök.

Este,vagy késö délutàn bekapcsoloma tv-t és egy jo filmet beteszek,amellett levasalok szép lassan.

Hàt ez az én modszerem,nem igényel 1,5 orànàl többet,plussz vasalàs.

2009. aug. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
35%

Én meg tisztaság mániás vagyok asszem :S

16/L>>> Hagumi

2009. aug. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
ne másnak hanem magadnak rakj rendet.. ha rendetlenség van persze hgy rossz kedvö vagy..
2009. aug. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a rend és tisztaságmánia dominál, de vannak napok, amikor úgy érzem, teli a bugyrom mindennel. :) Akkor azt szoktam csinálni, hogy végiggondolok két tennivalót, megcsinálom, aztán megint kettőt, és így tovább. Pld. Most elpakolok a mosogatótálcáról és elmosogatok. Elindítom a mosógépet, aztán kiporszívózok. Meglocsolom a virágokat, aztán kipucolom a hűtőt.

Nem tudom, hogy miért, de ez nálam nagyon bevált. Pillanatok alatt elfogy a tennivaló! :)

2009. aug. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Én is minden reggel beindulok,pedig utálok házimunkát végezni.De a rendetlenséget még jobban utálom.

Csak úgy megyek el itthonról,hogy mindent elpakolok,porszívózok.Mert észrevettem,hogy ha rendetlen lakásba megyek haza,akkor szörnyű ideges vagyok,és el van rontva az egész napom.Az előttem írók jól írták kb 1,5 óra az egész,és ebbe belefér valami extra is.Pl egyik nap kádsúrolás,másik nap hűtőtakarítás,harmadik nap pakolászás a beépített szekrényben, stb...

Sokszor már reggel megcsinálom ezeket amikor a gyerekeim még alszanak.Fél hétkor kelek,és mire 8-kor indulunk az oviba,már tiszta lakást hagyok otthon,a mosógép,mosogatógép közben dolgozik amíg távol vagyok.

2009. aug. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bevált, hogy este rendet rakok, felmosok. Nem tart sokáig, de egészen más reggel úgy ébredni, hogy nincs mosatlan edény, minden a helyén, tiszta a kő, a parketta. Reggel, amikor felkelek, rend van körülöttem, kávézgatok, e-maileket olvasgatok, amíg nem ébred a lányom és a párom (koránkelő vagyok).

Nem túl nehéz dolog a szennyest a szennyestartóba tenni, és a vasalásra váró ruháknak is lehet kapni fedeles kosarat. Abban nem látszik, mennyi vasalnivaló van. :-) Amúgy ha utálsz vasalni, igyekezz szépen teregetni, sok vasalást megspórolhatsz így. Nekem a legutálatosabb az ágynemű vasalása, ha szeretitek a krepp ágyneműt, azt nem is kell vasalni.

Reggel, miután a párom elmegy dolgozni, elintézem a bevásárlást a gyerkőccel, majd nekilátok főzni. Főzés közben érdemes mosogatni, mert nincs lehangolóbb, mint amikor már nem is tudok a csapból vizet engedni, annyi a koszos edény.

Én eléggé rendmániás vagyok, de azért előfordul velem is, hogy semmit nincs kedvem csinálni. Na ilyenkor nem is csinálok semmit. Adok magamnak egy fél órát, vagy mikor mennyit és addig nem foglalkozom azzal, mit is kellene még csinálni. Ez az idő elég egy kis feltöltődésre.

Csak azt tudom tanácsolni, hogy igyekezz valahogy a rendet megtartani, úgy sokkal könnyebb! Persze rendet is akkor lehet tartani, ha mindennek van helye. Ezért érdemes rendszeresen selejtezni a cuccokat. Ha egy ruhát mondjuk már egy éve nem viseltél, azt valószínűleg nem is fogod... Irány a szeretetszolgálat, vagy ajándékozd el bárkinek, aki még hasznát veszi, esetleg lomtalanításkor tedd ki. Ugyanígy minden egyébbel. Ha nincs sok felesleges tárgy körülötted, könnyebb rendet tartani!

Sok sikert!

2009. aug. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolj, hogy harmonikus környezetben az ember hangulata is más. Nem a vendégek miatt kell, hogy szép legyen az otthonod! Ha ennyire hidegen hagy a lakás kinézete, valószínűleg nem érzed igazán otthon magad benne. Próbáld kicsinosítani az ízlésed szerint (ez sokkal inkább ötletesség, mint sok pénz kérdése), és meglátod, minimális energiabefektetéssel sikerül majd rendet tartani. A vasalatlan ruhának meg ki kell jelölni egy szekrényrészt, és abban tartani összehajtva, akkor nincs szem előtt. Mi pl. mindig csak akkor vasalunk mindent, amikor épp szükség van rá, akkor is mindenki a saját cuccát. Na jó, kicsi gyerek nincs a családban, de a férfiak is maguk vasalják az ingeiket. Szoktatás kérdése. ;)
2009. aug. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem Te vagy az egyetlen aki így van ezzel, Én PL. 3 műszakban dolgozok, sokszor még szombaton is, egyszerűen nincs időm semmire, örülök ha bevásárolok és megfőzök, esetleg gyorsan elpakolok pár dolgot hogy ne legyen olyan nagy kupi. De többre nincs időm, se energiám mert fáradt vagyok és pihenni is kell ilyen hajtás mellett. Aztán ha van egy pár nap pihenő, szabi vagy ünnep, akkor nem győzöm utolérni magam mert sok minden összegyűlik. Könnyen beszél az aki otthon van és más dolga sincs mint rendbe tartani a háztartást. .....Ezt nem sértegetésnek szántam csak irigylem azokat....Én már vettem mosogatógépet is hogy ezzel is könnyítsek magamnak, a vasalásról meg már teljesen leszoktam. Már eleve úgy teregetek hogy szép simán lógják ki magukat a ruhák aztán ha szépen összehajtom egymást kilapítják .....kivasalják magukat..... Hát KB ennyi.
2009. aug. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
23%

Előzőnek:

ha otthon sem vagy, mitől lesz rumli? Ha meg nem egyedül élsz, miért nem segítenek a többiek? Ha ennyit dolgozol, a minimum lenne, hogy rendbetett lakással várnak haza esténként.

2009. aug. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

én is úgy vagyok vele, mint a kérdező. Pici a lakás, mindig rumli van, de az nem zavar különösebben, mert hazajövök munkából és összepakolom a férjem széthányt cuccait, van, hogy rendbe rakom a nagy rakás papírjait is.


Engem az idegesít a legjobban, hogy a konyha nem patyolattiszta. Mire a munkából hazajövök, megfőzök, összepakolok (ja, most még délután másodmunkám is van), már hulla vagyok, és csak nézem,m hogy áll a por a hűtő tetején, de már nincs erőm arra, hogy lavort és rongyot vegyek, és még azt is megsikáljam. A páromat meg tudom kérni rá, hogy kiporszívózzon, meg a szennyesét szedje össze, de irritál, hogy áll a por a konyhában, persze olyan helyeken, ahová nem lehet belátni (hűtő teteje, szekrény teteje, hűtő mögött, kamrában, stb)

2009. aug. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!