Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Varrás alapjairól netes oldal?

Varrás alapjairól netes oldal?

Figyelt kérdés
nem tudok varrni, de jó lenne megtanulni. most kaptam egy gépet, de nem tudom hogyan kezdjek hozzá, eddig max gombot varrtam vissza kézzel. van valamilyen jó oldal az alapok megtanulására? esetleg video? előre is köszönöm!
2013. jan. 8. 15:34
 1/3 anonim válasza:
2013. jan. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezek a videók nagyon drágák, és nem is praktikusak. Állandóan szaladgálhatsz a számítógép és a varrógép között.

Vedd meg Cser Ferencné: Szabás-varrás c. könyvét. Abban aprólékosan le van írva minden művelet. Blúzok, szoknyák, ruhák, kabátok, nadrágok, gyerek ruhák készítése is.

Ha nem tudod megszerezni, akkor tudok küldeni neked egyet.

A varrógépkezeléséhez hívj egy ismerőst, aki megtanít az alapdolgokra. Mit tegyél, ha a szál hurkol, lekap stb. De ha új a géped, akkor érdemes szerelőt hívni, hogy átnézze használat előtt.

Első lépésként egy akármilyen anyag darabon gyakorold az egyenesen varrást. Ha ez már megy, akkor varrj ívelt vonalakat is. Amíg ezeket nem tudod, nem tudsz semmit holmit varrni.

2013. jan. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A youtube-on is vannak oktató videók, legtöbbje ugyan angol nyelvű. Én sem boldogultam a varrógépemmel, a kapott kezelési útmutató nem volt túl részletes, ott néztem utána, nagyon hasznos.
2013. jan. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!