Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mitől lehet hogy a mosógép...

Sharkbait kérdése:

Mitől lehet hogy a mosógép foltokat hagy?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy nagy szakértő a mosásba, márkás ariel/persil mosóport használok de egyes (pl fekete) ruhákon látszanak fehér foltok, gondolom a mosóportól.

Sok a ruha? Sok a mosópor?



2013. febr. 20. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Használj folyékonyt a színes ruhákhoz. Csak bedobod a dobba a tartóban. A port pedig majd elhasználod a fehérekhez. Nekem is foltozott a színeseken a por, szerintem nem oldódik fel rendesen.
2013. febr. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sok a mosópor - ha csak fele annyit tennél a gépbe, akkor esetleg nem lenne sok.
2013. febr. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40 fokon, mosóporral nekem is volt. Használj folyékonyt.
2013. febr. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A leírt hibát a mosóporban lévő szennyeződés-megkötő anyagok ( bentonit , CMC ) visszacsapódása okozza . Okozhatja a meleg mosás utáni hirtelen hősokk ( a hideg öblítővíz beáramlása) , vagy a túl sok ruha is . Jól írják a többiek , folyékony mosószer használatával kiküszöbölhető . Ha nem vagy túlzottan kényes , akkor keféléssel el lehet távolítani a foltokat a ruháról .
2013. febr. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A mosóport oldjad fel vízben ,és úgy öntsed be a gépbe .

Máris folyékony lesz. Így már mindenhol egy formán lesz a vízben .

2013. febr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Folyékony mosószer, és én azt is higítva öntöm a gépbe. Öntök egy literes flakonba vizet, abba a kimért mennyiségű mosógélt. Majd amikor elindítom a gépet és megy bele a víz, akkor folyamatosan beleöntöm a tartályba (persze ez csak elöltöltős mosógépnél alkalmazható).


Esetleg csinálhatsz intenzív öblítést, vagy plusz öblítés funkciót. Esetleg moss olyan programmal, ami sok vízzel mos, az LG gépemnél pl. a Blanket program ilyen.


Szóval ilyen dolgokat alkalmazz. Ha nincs a gépeden olyan program, ami sok vízzel mos és öblít, illetve nincs plusz öblítés funkció, akkor hagyd, hogy simán kimosson a gép, majd tegyél rá kétszer is akár Öblítés és centri programot. Ne feledd, az öblítőt csak az utolsó öblítéshez kell adagolni.

2013. febr. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

bizony. feketét egyébként se moss porral, inkább feketére való folyékonnyal (Dreft, Persil, Perwoll), mert egyrészt óvja a színt, másrészt semmilyen foltot nem hagy. a vizet kár ezért pazarolni, inkább a mosószert kell cserélni.


nekem minden típusú mosásra van külön cuccom (fekete, fehér, tarka), és minden ruha kifogástalan, mikor a gépből kiveszem.

2013. febr. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!