Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosogatógép - mindennnek...

Mosogatógép - mindennnek sós-keserű íze van. Miért?

Figyelt kérdés
Már min. 1 éve megvan a gép, naponta használjuk (Bosch), eddig minden rendben volt, már vagy 5x töltöttük fel újra a só-tartót benne, sosem volt sós íze utána. Most azóta érezni ezt a kesernyés erős ízt az evőeszközökön, poharakon amióta feltöltöttük a sótartályt. Bezártuk rendesen a fedelét is. Mi lehet a baj?
2013. ápr. 18. 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:
A sótartálynak ehhez vélhetően semmi köze nincs , a "só" csak a víz lágyítását végzi . A mosott edényeken az utolsó fázisból rajtamaradó ( és rászáradó ) öblítőanyag , ami a csillogást biztosítja , okozhatja ezt . Ebben az anyagban nemionos felületaktív anyag , citrátok , és illóolajok vannak . Ezek íze lehet a keserű sós . Javaslom csökkentsétek az öblítőszer mennyiségét . ( Nekem legalább is olyan gépem van , ahol ezt meg lehet tenni).
2013. ápr. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Oh, nagyon köszi a választm ezt nem is gondoltam volna. Megnéztem és van szabályozója, akkor lejjebb veszem és megnézem úgy mit csinál. Nagyon köszi az ötletet. :)
2013. ápr. 19. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!