Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel lehet egyszerűen és...

Mivel lehet egyszerűen és hatékonyan törölgetni bútorokat, lámpát? Milyen ruhával? Egy szétszakított ruhadarab megfelelő?

Figyelt kérdés
Most akarok takarítani, de nem tudom hogy kezdjek neki. Vizes ruhával törölgessek? Hogy úgy mondjam, kifejezetten takarító eszközök nincsenek itthon.

2013. ápr. 19. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Vegyél mikrószálas törlő ruhát.
2013. ápr. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Olyat hol lehet kapni? /Most pont az a lényeg, hogy nem tudok elmenni venni. Max. egy élelmiszerboltba, de ott gondolom nem kapnék./ És azzal csak törlök szárazon és porolom? Teljesen analfabéta vagyok így takarítás téren. Amúgy fiú vagyok, de gondolom ez nem mentség.
2013. ápr. 19. 18:04
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Ruhával is törölgetheted, nem kell szétszakítani se.

De nekem amúgy a legjobban az autóba való kefe vált be, amivel mosni szoktuk meg lesöpörni róla a havat. Elég vékony szálú, hogy ne karcolja meg a bútort, és elég nagy, hogy hatékonyan dolgozhass vele. Én amióta rájöttem, már el is szerettem a kefét a páromtól, úgyhogy kellett vennie az autóba újat :D

2013. ápr. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, jó lesz rongynak, egy régi használt póló. Tépd szét. Egy vödörbe engedj egy kis vizet, tegyél bele egy picike tisztítószert. Ezzel törölheted a bútorokat, ha kell a póló másik felével pedig szárazra törölheted.

Én nem szeretek száraz ronggyal takarítani,mert akkor száll a por.

2013. ápr. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az autómosó kefével gondolom "csak" letörlöd a port. Tehát az a szőnyegen landolna esetemben, amit fel kell porszívózni. Én meg először porszívóztam, most meg akkor próbálnék bútort, meg minden mást takarítani. Porszívózhatok akkor még egyszer.

Ja, és persze köszi a választ.

2013. ápr. 19. 18:33
 6/10 A kérdező kommentje:
4-es köszi. És tisztítószernek jó egy kis folyékony mosogatószer?
2013. ápr. 19. 18:35
 7/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Azt nem godnoltam, hogy a porszívózással kezded :)

Ez esetben tényleg célszerűbb vizes ronggyal portalanítani, bár valószínűleg azután se fog ártani még egy porszívózás.

Viszont egy jótanács a jövőre nézve: a takarítás iránya mindig fölülről lefelé, belülről kifelé, és száraz után nedves. Azaz az ablaktól célszerű haladni az ajtó felé, és először a magasan, majd az egyre alacsonyabban lévő dolgokat takarítani szárazzal, a vége a porszívózás. Utána jön a szekrények nedves takarítása, majd ablak, asztalok, és a vége a felmosás. Persze igény szerint módosítható, de ez a módszer azért jó, mert minden lefelé megy, a por is, a víz is arra csöpög, belülről kifelé meg azért kell, mert így nem járod össze, ami kész van. A száraz után nedves meg egyértelmű, összefröcskölt felületet nehéz portalanítani :)

2013. ápr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Műszálas portörlőt az autóápolási cikkelnél,háztartási cikkeket áruló boltokban .A Jyrsben ,a 100 ft osban,a 299 es ben.Ki tudja hol minek nevezik ezeket a boltokat .

Mindenhol kérdezz rá. Egyszerűen magához vonza a port .

1 es voltam .

2013. ápr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Babapopsitörlőt használok. Nedves és olyasmi, mint a mikroszálas törlőkendő. Spar márkájút, pár száz Ft és rengeteg van benne. Ha sürgősen kell valami, jó lesz egy nedves rongy.
2013. ápr. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor elhasználódott pamut pólót használok, amit amúgy is kidobnék. felvágom darabokra és azzal törölgetek, ha épp nincs itthon más.
2013. ápr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!