Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit jelent az, hogy univerzáli...

Mit jelent az, hogy univerzális mosópor?

Figyelt kérdés
Légyszi, csak azok válaszoljanak, akik tudják!
2013. ápr. 23. 08:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az "univerzális" jelzőt azokra a mosóporokra alkalmazzák , amelyek minden hőfokon hatékonyak , és kémhatásuk (lúgosságuk) alapján mind a pamut , mind a gyapjú alapanyagokra ( valamint a műszálas keverékeikre ) egyaránt alkalmazhatóak . Egyebekben ma már a mosóporok jelentős része ilyen , külön nem is nagyon gyakran használják ezt a kitételt . Inkább azt hangsúlyozzák , ha egy mosópor pl. csak pamut anyagokra ("a szóda erejével") vagy csak gyapjú alapanyagokra alkalmas , esetleg hurkolt kelmékre , vagy színvédő adalékanyagokkal készült("nem is új ez a ruha").
2013. ápr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hálás vagyok a válaszodért. Akkor nem azt jelenti, hogy fehéret és színeset is lehet vele mosni?
2013. ápr. 23. 14:12
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon még nem terjedt el az a mosóportípus , amit külföldön már kb. fél éve árusítanak , aminek valóban van ilyen mindent mos össze hatása . Szerintem , hiába foglalkozom ezzel már vagy 40 éve , ez nem lehetséges , mert a szinezékmegkötő képességet biztosító anyagok túlzott használata , ami ezekben a mosóporokban van , be fogja szürkíteni a ruhát . Kérlek maradj meg egyenlőre a külön fehér és külön színes mosásnál .
2013. ápr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de úgy értem, hogy külön-külön fehéret és színeset is lehet vele mosni?
2013. ápr. 23. 21:59
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogalmaztam szabatosan , elnézést ! Külön a fehéret és külön a szineset lehet ugyanazzal a mosóporral mosni .
2013. ápr. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 24. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!