Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyi ecet kell a mosáshoz,...

Mennyi ecet kell a mosáshoz, szőnyegtisztításhoz?

Figyelt kérdés
Múltkor öblítő helyett ecetet használtam mosáshoz, kb 1-2dl-t raktam bele. Még mindig érzem a szagot a ruhákon. Fertőtleníteni akartam - természetes módon..

2013. ápr. 26. 10:32
 1/3 anonim ***** válasza:
62%

Mosáshoz az öblítő tartályt félig öntöm ecettel. Soha nem ecetszagúak a ruhák.

Szőnyegtisztításhoz egy tálba öntöm az ecetet, belemártok egy puha kefét (nem szivacsot) és kefével dörgölöm meg a szőnyeget, kárpitot.

A szivacs azért nem jó, mert sok ecetet felszív és a szőnyeget eláztatja vele.

2013. ápr. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
amennyi öblítőszer, annyi ecet is elég.ecettel csak részben fertőtlenítesz; ha a napra kiteszed a ruhákat, az is sokat számít, illetve a vasaló 150 foka is elég hatásos.
2013. ápr. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én kevesebb ecetet használok öblítéshez (nem tudom, öntöm, de fél-1 deci lehet), pár csepp illóolajjal (az ibolya nem annyira jött be a szobai használatra, úgyhogy azt). Először sok cseppet raktam, még a 3. mosásnál is érződött finoman az ibolya :) Az ecet nem.


Az ecet fertőtlenít? Ezek sosem érdekeltek, az ember nem steril, ne legyen a környezete se az (úgyse lesz, minden hemzseg a baktériumoktól, bennünk is van töméntelen, persze kellenek is).

2013. ápr. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!