Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az ágyneműhuzatot sokan miért...

Az ágyneműhuzatot sokan miért vasalják? Mi értelme?

Figyelt kérdés

Úgy jobb érzés benne aludni, vagy miért?

Mert ugye úgyis összegyűrődik, és itt nem az a lényeg hogy jól nézzen ki, szépen álljon, hanem hogy jót aludjunk benne.

Persze ruháknál, meg függönyöknél, stb. más, ott nem gondolom ezt, hogy minek kivasalni, úgyis összegyűrődik :)

Remélem nem csak én gondolkodok hülyén, de ha igen akkor mondjátok meg. :)



2013. ápr. 27. 16:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%

Nekem nincs jó érzésem, ha nincs kivasalva. Még használat közben is látszik rajta, hogy ki volt vasalva, és összegyűrődött, vagy ki se volt vasalva egyáltalán. Legalábbis én mindig kiszúrom. :)


Nekem kicsit "igénytelenség" érzését kelti, ha valaki úgy húzza fel.

2013. ápr. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%
1. vagyok. A kreppet amúgy én se vasalom, azt nem kell.
2013. ápr. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
Azért szokták kivasalni, mert a gyűrött anyag jobban koszolódik, és nem néz ki úgy, mintha a kutya szájából vették volna ki. De nem is tudnék gyűrött ágyneműben aludni.
2013. ápr. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Az esztétikai okokon kívül régebben fertőtlenítés miatt is vasaltak! Ma már nincs rá szükség az erős mosószerek miatt.
2013. ápr. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
77%
Amikor friss házasok voltunk,még a férjem alsógatyáját is kivasaltam, 14 év után + 1 gyerekkel, munkával, főzéssel, félidős terhesen, a legtermészetesebb dolog a világon, hogy nemhogy az alsógatyát, de az ágynemű huzatot sem vasalom...aaaaaaaanyira utálok vasalni!
2013. ápr. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Persze jöhetnek még.

Legközelebb ha kicserélem, akkor kipróbálom és kivasalom, hogy úgy milyen.

Mi soha nem vasaltuk, de ezen kívül (már ha ez annak számít) nem vagyunk igénytelenek, nincs kosz, meg ilyesmi, és az ágyneműhuzatot is rendszeresen mossuk. :)

Kicsit hülyén jön ki, hogy magyarázkodok, de most kellemetlenül érintett hogy ezek szerint ennek egyértelmű dolognak kéne hogy legyen, csak nálam nem volt az. :)

Várom a további válaszokat is!

2013. ápr. 27. 16:31
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Az előzőekhez még annyit: a krepp és a frotír ágyneműt nem kell vasalni, mert azok nem gyűrődnek. A kreppet nem is lehet vasalni.
2013. ápr. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
az semmi, de van az a fajta amit faszán ki is keményítenek, hogy a körmöd villámokat okád tőle. Ha voltál már kórházban, tudod miről beszélek...
2013. ápr. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%

fertőtlenítés miatt

a forró gőz, ill. a meleg fertőtlenít

2013. ápr. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%
Na igen. Anno az úttörőtáborban előbb jól megtapostuk az új ágyneműt, és ótán már használható is lett :)
2013. ápr. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!