Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha egy ruhában ugyanannyi a...

Ha egy ruhában ugyanannyi a fehér, és egy élénk szín, akkor milyen mosáshoz teszitek?

Figyelt kérdés
Vannak csíkos ruhák, amiket először a színesekhez raktam, és mostmár nem eresztik a színüket. Nem tudom, hogy ezután inkább a fehérekhez tegyem-e őket, vagy az így is ártana a fehéreknek?
2013. ápr. 29. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Én ezt a pólómat fehér ruhákhoz szoktam tenni, de olyankor color mosógéllel, hogy ne fakuljon a piros része. És így a fehér része sem szürkül el. Ugye ha színes ruhákhoz tennám, pár mosás alatt a fehér nem lenne igazi fehér.

Szóval fehér ruhákhoz célszerű az ilyet tenni, de color géllel. A fehér nem szürkül, a szín megmarad. Természetesen az első néhány mosás színfogó használatával.

2013. ápr. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha egyáltalán nem ereszti már a színét, akkor mehet a fehérekhez. Ami nem fehér+élénk, hanem mondjuk élénk+valami halvány szín, mondjuk törtfehér, az viszont a színesekhez.
2013. ápr. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem is nagy dilemma, mivel vannak fekete-fehér mintájú ruháink. a sima színesekkel mosom. sajnos nem maradnak tökéletesek, de vigasztal a tudat, h turiban vettem, legalább nem dobtam ki annyi pénzt az ablakon :)
2013. ápr. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok, a piros fehér pólós.


Én is nemrég rendeltem fekete-fehér vékony tavaszi kabátot(ami most már őszi lesz), bár még nem jött meg, de azon gondolkodtam, hogy hogyan lehetne mosni.

Én úgy gondolom, az lenne neki a legjobb, ha olyan fehér ruhákat összeválogatnék, amik már nem kellenek, (kb. fél adagra valót, ugye a mosógépnek is kell egy minimális mennyiség, hogy normálisan mosson),tehát nem baj az sem ha esetleg nem lesznek hófehérek a fehérek, és fehérekkel mosnám color géllel, természetesen színfogóval. Így a fehér sem szürkül el, a fekete is fekete marad.


Nagyon szeretem az ilyen elütő színű ruhákat, de sajnos nagyon macerás a mosásuk. Tegnap is mostam kb. 6-7 adagot, szinte egész nap ment a mosógép, pedig belefért volna az egész 2, de maximum 3 adagba. Erre ilyenek miatt moshatok egész nap :((

Tegnap például úgy mostam ki a linkelt fehér-piros pólót, hogy kimostam a fehéreket fehérítő géllel, utána kiszedtem pár darabot, és újból az egészet mostam color géllel az említett póló miatt. Úgy gondolom, ha kézzel mosnám, akkor sem fogyasztanék kevesebb vizet, mosószert, sőt...ráadásul szerintem el is deformálódna egy vékony póló, oké, hogy Puma, de akkor is...

De az is igaz, hogy amikor jól felöltözök mindenki kérdezgeti honnan veszem a ruháimat :))

2013. ápr. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!