Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosószóda, -szappan, trisó és...

Mosószóda, -szappan, trisó és társaik?

Figyelt kérdés

Szeretnék "átállni". Első körben a mosásra gondoltam, mert rengeteget mosunk. Már megrendeltem a mosószódát, de egy kicsit gondban vagyok, mert mindenhol mást írnak és javasolnak a használatáról.

Van ahol azt írják, hogy csak fele mennyiséget helyettesíthetek a mosóporral, van ahol azt, hogy az egészet. Mi az igaz? Színesekhez is lehet?

Mondjuk ha nem lehet az egészet, akkor én mosópor helyett mosószappan reszeléket használnék, az úgy jó?

Most zsong a fejem az sok új infótól.

Mire jó a trisó, a perkarbonát, bórax és a többi? Ti mit mire használtok?


2013. máj. 26. 09:16
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

mi a mosószer 1/2-2/3-át helyettesítjük mosószódával, így jó a színes ruhákhoz is gond nélkül.lehet az egészet is kiváltani, de elvileg színesekhez már nem túl jó és én úgy tapasztaltam, hogy bizonyos anyagokból nehezebben jön ki(intenzívebb öblítés kell).

mosószappan és mosószóda nagyon jó de úgy 60-foktól, mi törölközők és konyharuhákhoz használjuk, trisó jó zsíroldó és vízlágyító, így 60 foktól mehet hozzá. ha foltos a ruha(baba), azt frissibe folttisztító (epeszappan)-szappannal dörzsöljük át és száradás után megy a szennyesbe(szappanossan)-aztán mosás.

öblíteni mindent ecettel, ez semlegesíti a mosószereket.

a perkarbonát alacsony hőfokon jó csak (hideg-30 fokig), de inkább áztatni, vagy hosszú programmal mosni.magasabb hőfokon gyorsan kimegy az oxigén és nincs hatása.magasabb hőfokra a perborát való. zárt dobozba kell tartani, mert a páratartalommal is reagál és hatását veszíti.

bóraxot nem használunk.

2013. máj. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kiválóan összefoglalta az előzőeket a válaszoló . A borátok , perborátok és a bórax valamennyien mosást segítő segédanyagok . Több mosószerben is használjuk jelenleg is , van olyan mosószer is amelyik nevében is vieli ( Per... ).

A bóraxot tisztítószerként , rovarirtószerként , gombaölőként és tartósítószerként is használják .A bórax és más borátok a mosófürdő fehértítőhatását növelik , de csak 9,5 pH érték felett . ( erősen lúgos ) A bór számos mikroorganizmus szaporodását is gátolja , ezért fertőtlenítőszerként is kiváló . Mégegyszer : nem mosószer , csak mosási segédanyag .

2013. máj. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Azért kell átállnom, mert a páromon hirtelen vmi ekcéma jelentkezett. Nézegettem az ilyen-olyan márkás öko-bio szereket, de egy kisebb vagyont kéne elköltenem a boltban. A mosószódát és társait azért olcsóbban be lehet szerezni.

2013. máj. 27. 09:28
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Én csak mosószódát, mosószappant használok, remekül beváltak. Színeseknek sem lesz semmi baja a szódától, nem kell sokat beletenni. Ha koszosabb, akkor mosószappanból gyártott folyékony mosószert használok. Lereszelem a mosószappant, nagyon forró vízzel felöntöm (egy szappanhoz kb. másfél liter vizet rakok), feloldódik, kész a folyékony mosószer. A gyerekek foltos ruháit epeszappannal bedörzsölöm, egy éjszakát állni hagyom, majd mehet a gépbe. Öblítéshez ecetet használok, néány csepp illóolajjal. Az ecet kiváló öblítőszer, a mosógép vízkövesedése ellen is tökéletes, az illóolajtól pedig finom illatuk is lesz a ruháknak.
2013. máj. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Milyen illóolajat használsz és mennyit? Nem lesznek tőle olajosak a ruhák?

2013. máj. 27. 15:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Én levendulát szoktam, kb. 5-6 cseppet és nem, nem hagy nyomot.
2013. máj. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!