Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek mi számít már...

Szerintetek mi számít már "kóros" rend- és tisztaságmániának?

Figyelt kérdés

Számotokra mi az a határ, amit ha átlép vki, onnantól már ti már úgymond betegesnek / túl precíznek tartjátok?

Írjatok konkrét történeteket, eseteket esetleg szokásokat, amiket másoktól láttatok és kiakadtatok rajta.

:)


2013. aug. 19. 19:42
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Bocs a szóismétlésért.

:)

2013. aug. 19. 19:43
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Én például napi szinten port törlök, minden másnap porszívózok, fűrdő- wc szintén mimden másnap.

Barátaimnak ez már "kórosnak" tűnik, de csak szimplán szeretem a rendet és a tisztaságot.

21/F

2013. aug. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%

2 es ez azért van mert semmi egyéb más teendőd nincsen .

Majd ha lennének mezőgazdasági teendőid is ,de mást ne mondjak ,8x8 as virágos kerted,eszedbe sem jutna ,hogy van tisztaság mánia is .Jahh ,csak itt esetleg a körmöd alá menne egy kis piszok !

2013. aug. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Bocs, de lehetőleg ne véleményezzétek már egymást, jó??Szeretném, ha a kérdésre válaszolna mindenki!!!!

Első, köszönöm válaszodat, értékeltem.

2013. aug. 19. 20:06
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
Ez pótcselekvés is lehet. Talán vmi érzelmi dolog állhat a háttérben. Az illető úgy érzi jól magát, ha takarít, pakol... Szerintem ekkor már kóros. Valaki nagyon megszokta rendet, tisztaságot, és nem akar megváltozni, az életének a fontos részévé vállt A kertemben van egy kis rész, ahol zöldségeket, gyümölcsöket termesztek., de attól még tisztán tartom a lakást, nem megyek be sáros ruhával, nem fogok meg semmit piszkos kézzel. Ha a körmöm alá föld megy (ami nem ritka), azt rögtön kitisztítom, ha megizzadok a munkában (ami megint nem ritka), akkor zuhanyozok.
2013. aug. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

van azért abban valami, hogy ezt a rendmániát az unalom és az elfáradás hiánya szüli.

amikor napi 12 órát melóztam, örültem ha hétvégén egy kicsit ráncba tudtam szedni a lakást.

amióta 6 órát dolgozom, azóta ragyog minden mint a Salamon töke :) gyerekünk még nincs, más komoly elfoglaltságunk se, szóval az energiáim egy részét azzal vezetem le, hogy a korábbi kupit idővel renddé varázsolom.


kórosnak onnantól számít, ha valaki vonalzóval méregeti, h 45 fokos szögben van-e a két újság az asztalon. nem vicc, egyik ismerősöm mesélt egy ilyen fickóról.

2013. aug. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem már ha valaki heti 1-nél többször csinál ilyen porszívózás-portörlés-felmosás kombót, az már kóros. Vagy csak nagyon unatkozik.
2013. aug. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az élettársam összeköltözésünk elején egyszer megszólalt, hogy de igazán letörölhetném néha a konyhaszekrény tetejét pl. hetente, mert milyen dolog az, meg különben is, mi van ha vendégek jönnek!


Mondtam is neki hogy jó, akkor nyalja le ő a konyhaszekrény tetejét és utána mutogassa meg a vendégeknek, mert biztosan érdekli őket. Oké, hogy a negyedéves nagytakarításkor érdemes ilyen apróságokra is odafigyelni, de hetente???!

2013. aug. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Nekem már ha valaki heti 1-nél többször csinál ilyen porszívózás-portörlés-felmosás kombót, az már kóros."


Ezzel viszont nem értek egyet! Nekem és a páromnak is derékig érő hajunk van, vörös és fekete, bizony meglátszik a világos parkettán mindenhol. Emellé két fekete macska még (nem csak szőrről van szó, hanem az almot is kihordják a tappancsukkal pl). Portörlés + porszívózás muszáj heti 2x, néha 3x is. Nem szeretjük csinálni, de szőrben lépkedni sem.

2013. aug. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A Széna téren dolgoztam és egy szemközti lakásban egy néni a ruháktól kezdve a mosogatórongyig mindent kivitt a belső folyosóra és kirázogatta és kiporolta. Ez reggeltől estig tartott. Kérdeztem a tulajt akinél dolgoztam, hogy nem túlzás, hogy mindent ilyen aprólékosan kiporolgat az a néni? A válasz annyi volt, hogy túlzásnak nem túlzás csak az, hogy ezt minden nap megismétli.
2013. aug. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!