Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Most az egész ház rólam...

Most az egész ház rólam beszél? Mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés
4 emeletes albérletbe költöztünk egy éve. Akkor született a kislányunk is. (már itt laktunk mikor megszületett, terhesen költöztünk ide ). Egyetlen lakót sem ismerek. A tulaj sem mondott semmi infot sem a házról, a lakásról a lakókról. A gondnok hetente egyszer hétfőn aláíratja velem a papírt, hogy felmosott. Ma jövök haza a kislánnyal ( földszinten lakunk) erre egy néni, aki itt lakik,de még sosem láttam, nekem esett, hogy mégis, hogy képzelem, hogy nem takarítom a lépcsőházat, milyen mocsok van és igazán jó lenne ha legalább hetente egyszer képes lennék arra, hogy legalább felmossak. Nagyon megdöbbentem, csak hebegtem habogtam, hogy fogalmam sem volt róla, hogy az én feladatom, hiszen minden héten aláírom, hogy ki lett takarítva. A hölgy erre felháborodottan közölte, hogy a gondnok csak a pincét takarítja ki, nagyon jó lenne, ha nem lenne ilyen mocsok a házban és csináljam meg. Annyira megalázó volt, nekem a tulaj sem szólt, most rá is kérdeztem de ő sem tud ilyenről, amíg ő lakott itt soha senki nem szólt neki, hogy az ő feladata lenne. Sajnos úgy megrémültem és magamra vettem a dolgot, hogy miközben a néni kiosztott én elsírtam magam. Rögtön felmostam, de félek, hogy az egész ház rajtam nevet, hogy elsírtam magam, vagy szidnak, hogy miért nem csináltam meg. Mit kell ilyen esetben tenni? Írjak ki papírt a ládákhoz, hogy nem tudtam, hogy az én feladatom, de minden nap fel fogok mosni, hogy tudom, hogy nekem kell? Igényes tiszta vagyok,a lakásban napi többször mosok fel takarítok és megcsináltam volna a lépcsőházban is ha tudom, hogy nekem kell,de a mai napig senki nem szólt egy szót sem.
2013. aug. 21. 11:52
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Kicsit elírtam, 4 emeletes a lépcsőház és a lakás amiben lakunk, albérlet.
2013. aug. 21. 11:54
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne foglalkozz vele. Menj oda a nénihez és kérd meg, hogy magyarázza el a dolgokat, mert a mai napig nem világos számodra. Legyél határozott és nehogy te kéj bocsánatot azért, mert nem mondanak el semmit.
2013. aug. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd ennyire szívedre, ilyen vén hárpiák minden házban vannak. Nálunk az egyik direkt kiborította a virágföldünket, mert azt hitte hogy a másiké, aztán odament hozzá hogy "jajj bocsáss meg véletlenül kiborítottam a virágföldedet" én én meg a konyhában voltam épp nyitott ablaknál, aztán mikor a másik közölte hogy az nem az övé hanem a miénk, akkor a néni odafordult hogy "fiatalember, fel kéne takarítani a földet, mert ki van borulva", ilyen totál lecseszős hangnemben mintha én csináltam volna.


Meg egy ideig az egyik ránk is járt, mert lakótársamék elkérték tőle a padláskulcsot egyszer, ő meg ezt a szívére vette, valami oknál fogva, mert hogy "az a kulcs rá van bízva nem adhatja csak úgy oda".


Hagyni kell az ilyen dolgokat a fenébe, kérdezz meg valakit hogy hogy működik ez a felmosás dolog, aztán ha kell megcsinálod, de ne alázd még jobban magad nyilvános bocsánatkérésekkel. Lépj tovább.

2013. aug. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Sajnos extrém érzékeny vagyok, az eset után órákig sírtam még itthon.

Igazatok lesz, ha logikusan gondolkozom, nekem nem szólt senki az elmúlt egy évben, most szóltak, innentől megcsinálom.

Csak azért szerettem volna kiírni papírt, mert belehalok, hogy ha azt gondolják rólam, hogy igénytelen vagyok, vagy nem takarítok.

De túl kell ezen lépnem, bár ahogyan magamat ismerem ,hetekig emészteni fogom magam emiatt. :(

Azért majd rákérdezek a gondnoknál, hogy tudom-e valahogyan igazolni, hogy felmostam, mert sajnos az egész ház itt közlekedik, hiába mostam fel 11-kor, már olyan, mintha nem csináltam volna semmit.

2013. aug. 21. 12:25
 5/12 kovpet ***** válasza:
100%

A gondnok mit mond? A házirendben mi van? A szerződésedben mi van?

Más nem számít, nem egy random lakó véleménye határozza meg, hogy mit kell csinálnod.

2013. aug. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 kovpet ***** válasza:
100%

"most szóltak, innentől megcsinálom"


OK.

Figyelj kisanyám, mi az, hogy itt a sok koszos edény és te nem mosogatsz el nálam? Hogy képzeled? Igénytelen vagy?

Most szóltam, magánban mondom a címet és gyere át azonnal a sírás után. :)



Ne legyél már balek, ha te nem véded meg a saját érdekeid, akkor szerinted ki fogja ezt megtenni helyetted?


OK, sokk volt, hogy a nyanya leteremtett, ilyenkor egy szelíd ember csak pislogni tud, mert nincs ehhez szokva. Ha túl vagy rajta, akkor kérd meg, hogy mutassa meg a szerződésed vagy a házirend azon pontját, mi szerint ezt kötelességed megcsinálni. Ha nem tud ilyet mutatni, akkor szólítsd fel, hogy baromi gyorsan helyezze alaphelyzetbe a csepp kis száját. :)

2013. aug. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A gondnokkal sajnos ma nem találkoztam, mert pont nem voltam itthon, a néni meg akkor szólt mikor hazaértem. Csak jövő héten jön megint a gondnok akkor úgyis becsenget, hogy írjam alá, hogy felmosott, akkor rákérdezek.

Neked is igazad van, csak most már komolyan nem tudom, hogy mit kellene csinálnom. tulajdonképpen nem nagy feladat, hogy felmossak, inkább csak az bánt, hogy én nem tudtam róla, mióta itt lakok, és ma meg így nekem esett a hölgy. :(

De így ahogy leírtad, igazad van :D

2013. aug. 21. 12:42
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes. Mást szoktál látni, hogy a lépcsőházat takarítja? Az egészet neked kellene takarítani, vagy a földszinti részt?

Mi 6 lakásosban lakunk és úgy egyeztünk meg lakógyűlésen, hogy minden héten más takarítja ki az egész lépcsőházat és azon a héten ő viszi ki a szemetest. Ki van akasztva a lépcsőházban a beosztás, szépen a szemétszállítási napokkal. Ha valaki éppen nyaral, akkor cserél valakivel.


Olyan viszont a világon nincs, hogy az egész csak a te feladatod. Maximum, ha elvállalod és fizetnek érte. Egyéb esetben a lakásod előtti részt kell rendben tartanod, akkor mindenki a saját szintjén takarít és kész. Ez így normális.


A hangnemet viszont ki kellett volna kérni magadnak és úgy elküldeni a pcsába a kedves lakót, mint annak a rendje. Ne vedd így a szívedre, nem te voltál a bunkó, hanem ő.

2013. aug. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódj mindenhol vannak ilyenek belém is ok nélkül belémkötnek utálom az ilyen házakat!másnak mindent szabad nekem semmit. amint lehetőségem lesz rá kertesházba költözök nem kell foglalkozni velük
2013. aug. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

kicsit még mindig bánt a dolog, de már jobban érzem magam. Párom is azt mondta, hogy hülye voltam, hogy hagytam, hogy kiabáljon velem, de én már csak ilyen vagyok.

Igazság szerint soha senkit nem láttam itt még takarítani, néha a gondnokot látom felmosni, ha épp úgy érek haza a kislánnyal, olyankor meg is állít, hogy írjam alá a takarítási papírját, máskor meg becsönget.

A magam előtti részt természetesen ezentúl megcsinálom, bár nehezen képzelem el, hogy a gondnok bejön feltörli a pince előtti részt ( ami közvetlen a mi lakásunk előtt van, és a pince mellett ( az ajtónknál) meg kihagyja. De meg fogom kérdezni a gondnokot jövő héten. A lépcsőházat nem fogom takarítani, ha akarnám sem tudnám, hová teszem addig a 11 hónapos kislányomat?

Igazán tényleg a hangnem esett nagyon rosszul, megalázó volt, hogy a kislányom előtt így kiabált velem, főleg olyan dolog miatt, amiért az elmúlt egy évben senki nem szólt és még a lakás tulaja aki itt élte le eddigi életét sem tud semmilyen hasonló esetről. El lehetett volna magyarázni szépen és kedvesen is, én egészen biztosan így tettem volna a helyében. :(

Köszönöm szépen még egyszer mindenkinek, javarészt a válaszaitok miatt érzem jobban magam :)

2013. aug. 21. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!