Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Most az egész ház rólam...

Most az egész ház rólam beszél? Mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés
4 emeletes albérletbe költöztünk egy éve. Akkor született a kislányunk is. (már itt laktunk mikor megszületett, terhesen költöztünk ide ). Egyetlen lakót sem ismerek. A tulaj sem mondott semmi infot sem a házról, a lakásról a lakókról. A gondnok hetente egyszer hétfőn aláíratja velem a papírt, hogy felmosott. Ma jövök haza a kislánnyal ( földszinten lakunk) erre egy néni, aki itt lakik,de még sosem láttam, nekem esett, hogy mégis, hogy képzelem, hogy nem takarítom a lépcsőházat, milyen mocsok van és igazán jó lenne ha legalább hetente egyszer képes lennék arra, hogy legalább felmossak. Nagyon megdöbbentem, csak hebegtem habogtam, hogy fogalmam sem volt róla, hogy az én feladatom, hiszen minden héten aláírom, hogy ki lett takarítva. A hölgy erre felháborodottan közölte, hogy a gondnok csak a pincét takarítja ki, nagyon jó lenne, ha nem lenne ilyen mocsok a házban és csináljam meg. Annyira megalázó volt, nekem a tulaj sem szólt, most rá is kérdeztem de ő sem tud ilyenről, amíg ő lakott itt soha senki nem szólt neki, hogy az ő feladata lenne. Sajnos úgy megrémültem és magamra vettem a dolgot, hogy miközben a néni kiosztott én elsírtam magam. Rögtön felmostam, de félek, hogy az egész ház rajtam nevet, hogy elsírtam magam, vagy szidnak, hogy miért nem csináltam meg. Mit kell ilyen esetben tenni? Írjak ki papírt a ládákhoz, hogy nem tudtam, hogy az én feladatom, de minden nap fel fogok mosni, hogy tudom, hogy nekem kell? Igényes tiszta vagyok,a lakásban napi többször mosok fel takarítok és megcsináltam volna a lépcsőházban is ha tudom, hogy nekem kell,de a mai napig senki nem szólt egy szót sem.
2013. aug. 21. 11:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden bizonnyal azért engedett meg magának ilyen hangnemet, mert te "csak egy albérlő" vagy. Azt tapasztalom, hogy a lakók az albérlőt egy alacsonyabb rangú személynek tekintik sok helyen.

Legközelebb mikor találkoztok, szerintem is kérdezd meg tőle, hogy akkor talán normálisan mondja el, hogy mikor és hol kellene felmosnod. Majd tedd hozzá, hogy két dolog miatt nem is gondoltad, hogy neked ez a feladatod: 1., a tulaj semmi ilyenről nem szólt, 2., még sosem láttad, hogy valaki is felmosott volna.

2013. aug. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Minden lakóközösségben él egy-két unatkozó, antiszociális, agresszív vén-lány. Közösség iránti igényük általában abban nyilvánul meg, hogy megpróbálják osztani az észt annak, akinek lehet.

De az is lehet, hogy összekevert valakivel, mivel már szenilis.

Nem az a lényeg, hogy a gondnok mit mond, meg a tulaj mit mond! Hanem az, hogy hol van ez leírva???

Mondani mindent lehet, és le is lehet tagadni.

Te ilyen jellegű vállalást sohasem tettél, nem írtad alá, hogy takarítod a lépcsőházat. Szóval nem a Te feladatod.

De a nénitől legközelebb megkérdezheted, hogy amiről beszél, az HOL VAN LEÍRVA??? Mert bemondásra nem vagy hajlandó senki kedvéért pattogni!

2013. szept. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!