Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mire jó a szárítógép?

Mire jó a szárítógép?

Figyelt kérdés
Időt spórolok vele? Hogy működik? Mennyibe kerül kb?
2013. nov. 12. 18:43
 1/8 anonim válasza:
0%
belerakod a ruhákat és megszáritja. nekem volt de eladtam mert sok áramot fogyasztot meg gyürötek is letek a ruhák, meg voltami öszement benne szval sztem sz@r xD
2013. nov. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
gyorsabban megszaradnak benne a ruhak, mintha siman kiteregetned. kell neki kozvetlen szellozesi lehetoseg, ellenben akkor is tudsz szaritani, amikor kint esik az eso vagy fujja a szel a port, es a szobaban nem fer el a teregetnivalo... nyilvan fogyasztja az aramot, cserebe sokkal gyorsabban szarad a cucc.
2013. nov. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
[link] Itt találsz pár árat :)
2013. nov. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jó kis készülék, itt Németországban még a 90 éves néniknek is van, egyszerűen minden háztartás elengedhetetlen kelléke.


Akinek gyűrött és kicsi lett a ruhája annak valami 30-40 éves masinája lehetett, mert a maiakba a selyem estélyit bele lehet tenni és szinte kivasalva jön ki.


Áramot semmivel sem fogyaszt többet mint a mosógép, szóval nem értem mi a gond. kb. 1KW használatonként, ha tele van.

2013. nov. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Időt rengeteget spórolsz vele. Egy mezei mosás (póló, bugyi, zokni, melegítőalsó, stb) szárítása az én gépemen 1 óra 40 perc. kb. 3 liter vizet öntök ki a tartályból. Szárítón ez a mennyiség a falakra megy. Ha rögtön kiveszem a ruhákat, akkor a sima pólókat, egyebeket nem kell vasalni, csak még melegen kisimogatom és úgy hajtogatom össze.

Működés: forog a dob, mint a mosógépnél is, közben meleg levegőt fúj bele, így szárít.

Sokféle van, kapsz már 100e alatt is, a modernebbek, energiatakarékosabbak meg simán 200e felett vannak.

Egyébként a "sokat zabál" szöveghez: van már A++-os is.

Nekem Bosch van, isten áldása két gyerek mellé, főleg télen.

2013. nov. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy bármit csinálsz a ruhákkal (főleg plüss cuccok, törölközők) soha semmitől nem lesz olyan puha, mint a szárítógéptől!
2013. nov. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És még valami: nem kell közvetlen szellőzési lehetőség a kondenzációs gépekhez! (tehát nem kell lukat fúrni a falba)
2013. nov. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is van, ez egy áldás. 1100-es centrifuga után beteszem a szárítógépbe a ruhákat. A tartályból változó mennyiségű vizet öntök ki, függően attól, hogy mik vannak benne. Ha fehérneműt, zoknikat mosok akkor általában 1,5 liter jön ki. Ha melegítőket, vagy farmereket, akkor 3-3.5 litert öntök ki belőle. Jó azért is, mert nem lesz párás a levegő, így nem penészedik a lakás. Másrészt azért is, mert nem foglal sok helyet, és maximum 2 és fél óra alatt megszárít vele az ember 7kg ruhát. Ellenben a ruhaszárítóval, 2-4 napig is ott áll sok helyet foglal és párásodik a levegő, penészedik a lakás. Működése egyszerű. Beteszed a ruhát, a dob elkezd forogni (egy irányba) és fújja be a meleg levegőt, közben párátlanít bent, és a vizet összegyűjti a kondenzvíztartályba. Van a légkivezetéses, ami hasonlóan működik, annyi különbséggel, hogy a párás levegőt kivezeti a falba. Mennyibe kerül? Változó! Van 60.000-500.000 ft-ig. Középtájon vannak a normálisak a bosch, siemens.... Ezek nagyon energiatakarékosak. A miénk 0.25 kW-ot eszik 1 kg ruha szárításánál, akkor a miénk egy alkalommal 1 kW amit nem tudom 50 vagy 100ft?
2013. nov. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!