Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ágynemű szellőztetés? Milyen...

Ágynemű szellőztetés? Milyen gyakran kell az ágyneműt szellőztetni, és mennyi ideig? Mikor kell új huzat.

Figyelt kérdés
Én nem húzok hetente újat, csak negyedévente.Baj?
2009. nov. 22. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Baj bizony! Két hetente legalább illene leváltani az ágynemüt. A lehuzatolt ágynemüt /paplan, takaró, párnák/ pedig legalább hetente ki kellene szellőztetni egy száraz helyen, forgatva. Nyáron pedig kitenni szellőzni egy szép napsütötte helyre.
2009. nov. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Szerintem nagyon jó érzés a frissen szellőztetett ágyneműben aludni, jó az illata. Az ágynemű heti cseréjére az a gondolat sarkall, hogy ezzel az atkák ellen harcolok. Mindig elborzadok, ha eszembe jut, hogy az atkák az ágyneműn és a ruhán maradt bőrből táplálkoznak. Mosás után eszembe jut, hogy "most atkátlanítottam". Szerintem jó érezni a saját szagunkat az ágyban, de talán még ennél is jobb a forrón mosott ágynemű szaga.
2009. nov. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel hetkoznap estere erek haza, ezert hetvegen szoktam kiszelloztetni az agynemut, sokszor olyan is van, hogy egesz nap kinn van a friss levegon.Huzatot pedig kethetente cserelek rajtuk.Ha otthon lennek, biztos mindennap kiraknam, amikor jo ido van.
2009. nov. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak 2-3 hetente húzok tiszta ágyneműt.De mi nem minden nap alszunk itthon.Szellőztetni pedig akkor szoktam ,ha süt a nap.
2009. nov. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tabbycat_Eger válasza:
Jesszus! Ez engem megdöbbent, hogy hetente/kéthetente húztok tiszta ágyneműt. Én 28 naponta szoktam, mégpedig ahhoz a bizonyos egy héthez igazítva. Mikor elmúlik akkor jöhet a tiszta ágyikó. Ez alól persze kivételt képeznek azok a hetek, mikor kánikula van. Amikor érzem, hogy nem tiszta illata van, mars mosódni.
2017. okt. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!