Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Most költöztem a páromhoz és...

Most költöztem a páromhoz és nem tudok a háztartásba belerázódni. Ötletek?

Figyelt kérdés

Nem tudok főzni és nem is érzek késztetést rá.

Párom estig dolgozik így semmiben nem segít, ha itthon is van a számítógép előtt ül.

Mi lesz így velünk?


2013. dec. 30. 13:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
gratulálok. vegyél egy gépet magadnak te is.
2013. dec. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
92%
Hát el kell döntened hogy el tudod-e ezt fogadni vagy sem. Ha igen tanulj meg főzni csomó jó recept van a neten. Ha meg nem akkor lépj.
2013. dec. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne? Majd belerázódtok. Ahogy látjátok, mennyi a házimunka, azt arányosan osszátok el (mindenképpen csináljon valamit ő is, persze ha sokkal többet dolgozik nálad, akkor kevesebbet dolgozzon otthon), a kaját meg beszéljétek meg.

Amíg dolgoztam, én se főztem, rendeltünk kaját és kész. Pedig tudok főzni. Csak most, hogy nincs munkám, mert most nem telik rá. De amúgy főzni egy munkanélküli időszakomban autodidakta módon tanultam meg, nem nagy kunszt. Egy-két dolog van, amit nem lehet leírás alapján megtanulni, de arra meg millió videó van a youtube-on.

2013. dec. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a késztetést nem értem, az evésre sincs késztetésetek? Mert hát azért enni szoktunk és egy idő után, ha már több hete párizsit esztek vagy konzervet, szerintem lesz rá késztetés, hogy egyetek egy finom húslevest vagy rántott húst :) Nem kell konyhaművésznek lenni, eleinte egyszerűbbeket csinálj, spagetti üveges szósszal, mákos tészta, zacskós leves, aztán majd amikor kedved van, akkor főzz nehezebbeket. Ha valami nem sikerül, ne keseredj el, mert a gyakorlottakkal is előfordul.
2013. dec. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, mondjuk az elég motiváló tény nálam, hogy ha nem főzök, akkor nincs mit enni...
2013. dec. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg olyan könnyebb recepteket keresni, amik szimpatikusak, mert pl. nagyon jópofán néznek ki. Meg mellette hallgass zenét mondjuk.
2013. dec. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Ezt 10 évvel ezelőtt kellett volna megtanulnod, akkor most nem lennél életképtelen.
2013. dec. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hamar belerázódtok majd.

A lényeg az hogy osszátok el a munkát arányosan.

Amikor összeköltöztünk a barátnőmmel mi is azt csináltuk hogy mindenki akkor főzött amikor ráért.

Én 2 műszakban dolgozom, barátnőm 3 ba. Amikor én voltam itthon délelőtt én főztem, előre is megfőztem, intéztem az ügyeket, takarítottam, fát vágtam stb... Volt amikor unalmamba a barátnőm dolgát is megcsináltam kivéve a vasalást és amikor hazaérkezett akkor semmi dolga nem volt.

Mi csináltunk egy táblát ahol 2 hétre előre beosztottuk a teendőket ki mit csináljon és ennyi.

De volt már olyan is hogy hirtelen be kellett mennem helyettesíteni így szinte egész nap nem voltam otthon, akkor a barátnőm amit bírt megcsinált.

2013. dec. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha jól veszem ki a szavadból, a párodnak van munkahelye, ahol dolgozik, és amit ott fizetést kap, abból éltek. Te egész nap otthon vagy, nincs kereső-munkahelyes munkád, "csak" a háztartásba kellene belerázódnod.


Ezek szerint mosni-főzni-takarítani, az megy, csak a főzéshez nem érzel késztetést.

Kezdd a virsli-főzéssel, csinálj tükör-tojást, rántottát, attól már csak egy "ugrás" összedobni egy kis paprikás krumplit, ha az megy, akkor már tudsz pörköltet is. Mivel azt ugyanúgy kell, mint a paprikás krumplit, csak krumpli helyett husit használunk.

Net-en van rengeteg jó kis recept, tv-ben legalább 4-5 olyan csatorna, ahol főzős műsorok vannak.

Szedd le a net-ről: Horváth Ilona szakácskönyvét, a legkisebb lépést is leírja, hogyan kell megtanulni sütni-főzni, nemcsak receptek vannak benne.


Ha nem ezt teszed, akkor már szét se csomagold nagyon a ruháidat, ugyanis: könnyű a férfit megfogni, de megtartani csak a hasán keresztül lehet.

2013. dec. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Fiú vagy lány vagy?

Aki hamarabb hazaér, az csapjon össze valami kaját, gyorsat, pl. lehet tésztát kifőzni, húst kirántani, vannak félkész kaják is. A maradékot hagyd meg neki, majd megmelegíti. Enni kell valamit, nem? Mit esztek, befizettek valahová? Mert ha valahol esztek nap közben, akkor nem kell már este főzni.

Én sem tudtam magamtól főzni, anyámmal nekiálltunk, leírtam közben kis füzetbe, mikor csináltuk, mi hogyan van, egyszer elég volt megmutatni.

A háztartás nem csak a főzésből áll. A takarítást, mosást együtt csináljátok hétvégén, fél nap az egész.

2013. dec. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!