Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Forralt víz fölött ing vasalás...

Forralt víz fölött ing vasalás működik?

Figyelt kérdés
Régen láttam a neten, hogy állítólag ha a gáztűzhelyen vizet forralunk, és fölé felakasztjuk az inget, akkor az ingből kijönnek a gyűrődések a vízgőz miatt. Ez igaz?
2014. jan. 28. 17:01
 1/3 anonim válasza:
Szerintem nem teljesen, de az biztos, hogy ha nyirkos a ruha, akkor könnyebb kivasalni, ezért érdemes nem megvárni, hogy teljesen megszáradjon, pl. az ing esetében. Ha megvasalod, amikor még kissé nedves, akkor már hamar kiszáll belőle a gőz, gyorsan megszárad. Vagy pl. benedvesíthetsz anyagdarabot, ruhazsebkendőt, azt is ráterítheted a gyűröttebb részre, ha nincs gőzölős vasalód.
2014. jan. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A kérdés arra irányult volna, hogy vasaló helyett elmegy-e ez a módszer, még ha közel se annyira szép lesz a végeredmény. Mivel jelenleg itt helyben nincs vasalóm. :)
2014. jan. 28. 19:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Ettől jobb módszer, bár tovább szárad, ha mosás után épp csak annyira centrifugázod ki, hogy ne csöpögjön. Aztán vállfán lehet felakasztani. A súlya nagyjából kihúzza a gyűrődéseket, persze tökéletes nem lesz, de mégsem egy gyűrött inget viselsz. Én anno így csináltam a koleszban.
2014. jan. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!