Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tartályos kávéfőzőt hogyan...

Tartályos kávéfőzőt hogyan érdemes tisztítani, vízkőtleníteni?

Figyelt kérdés

Van egy Szarvasi kávéfőzőnk, amibe minden főzéskor a tetején be kell önteni a vizet, majd szépen lejön a kávé. Ezt úgy szoktam tisztítani, hogy ecetet öntök bele, hagyom ázni, majd átfőzöm, aztán még néhányszor tiszta vízzel és ez nagyon jól leszedi a vízkövet.


Most kaptunk egy olyan kávéfőzőt, aminek külön víztartálya van, abba töltesz egyszerre egy csomó vizet és egy csövön keresztül annyi vizet szív fel, amennyi éppen kell neki a kávéhoz. Ezt elég pár naponta utántölteni.

Ez akkor hogyan tisztítsam? Ha ecetet öntök bele, akkor az a víztartályt tisztítja, nem a gépet. A vizet meg akkor szívja fel, amikor a kávét csinálja, tehát nem ázik a gép benne.

Hogyan fogjak neki?



2014. febr. 12. 11:44
 1/9 anonim válasza:
citromsavat oldasz a vízben, azt bele a tartályba, átfolyatod, kicsit hagyod hatni, aztán ismételheted, és végül tisztán ugyanez. A tartályba pedig vagy teszel vízlágyító gyantás megoldást, vagy eleve lágyított vizet önts, akkor sokkal kevesebb gondod lesz, és a kávé is jó lesz.
2014. febr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Felesleges ennyire bonyolítania dolgot .Átfőzöd az ecetet rajt 2-3 x Átöblítésre már felforralt vizet használj.

A továbbiakban is csak felforraltat.A vízkő már 60 foknál kicsapódik .

2014. febr. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Ez pont annyit ér, amilyen primitívnek tűnik. Viszont hol érdekli őt a te kv géped! :)
2014. febr. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nem pusztán lokálpatriótizmusból vettem szarvasit, hanem mert jó, elnyűhetetlen és 30 év múlva is van hozzá alkatrész fillérekért.


Ha szívja a vizet akkor az ecetet is felszippantja. A gond, hogy nem ártana neki pár perc az oldásra, mert az, hogy gyorsan átdesztillálódik rajta, az nem túl hatásos.

2014. febr. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nekem is ilyenem van. csak annyi vizet teszek bele, amennyit azonnal fel is használok.

néha ecettel átfőzöm, és a leszedhető részeket elmosom. ennél több nem is kell neki.

2014. febr. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
és annyit szoktam csinálni, hogy nem rakok bele kávét csak ecetet öntök bele és az tökéletes nekem legalább is
2014. febr. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 fata.morgana ***** válasza:
Elméletileg ezeknek a kávéfőzőknek van olyan tisztító programja. Lehet hogy túl egyszerűnek tűnik, de a használati utasításban nincs benne véletlenül? Ez az a fajta kávéfőző, amelyik meg is darálja a szemeskávét?
2014. febr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem darálja, kb ilyen:

[link]


Sajnos dokumentációt nem kaptunk hozzá, csak a gépet magát, ajándék volt, a tulaj vett egy komolyabbat. Úgy egyébként finom kávét főz, csak tényleg nem szeretném, ha túlságosan elhasználódna nálam, karbantartást azért gondolom igényelne.

2014. febr. 18. 14:01
 9/9 anonim válasza:
Az ecet is jó, de ha óvni akarod a géped, használj direkt kisgépekhez való folyékony vízkőoldót. Van sok márka, olcsótól drágáig. Én sima Tesco Expertet szoktam venni.
2021. ápr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!