Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért használtok öblítőt,...

Miért használtok öblítőt, mosókapszulákat?

Figyelt kérdés

Tudom, mosásra.

Igazából az érdekelne, hogy miért kell, hogy illatos legyen a ruhátok és miért nem használtok mondjuk mosószódát (mondjuk felesben mosóporral) és öblítésnek ecetet?

Környezetbarátabb, bőrbarátabb. Nem illatozol, nem szagolod be, nem párologtatnád szét a lakásban, nem lesz baja tőle a gyereknek vagy neked.

Ha illatozni szeretnél, akkor pedig kedvedhez illő parfümöt, dezodort stb. használhatsz.

Nem rosszindulatból kérdezem, csak szeretném megérteni, hogy miért választjátok azt az utat.



2014. márc. 20. 11:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Mert szeretem a ruha jó illatát. A dezodornak, parfümnek elég hamar elmegy az illata.

Semmi bajom nincs az öblítőtől.

2014. márc. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Továbbra sem rossz szándékból, írásban nehezebb kedvesebbnek lenni....

Szóval az nem baj, hogy beszagolod, kemikália, környezetszennyező, hazacipelt felesleges víz (környezetet terhelő) stb.? Miért kell egyáltalán a ruhának illatosnak lenni? Vagy ha már illat, akkor miért nem egy kis illóolaj (tarthatsz otthon 10 félét is)?

2014. márc. 20. 11:44
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert szeretem ha jó illatuk van a ruháknak és mert az öblítőtől puhábbak is lesznek.
2014. márc. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartok otthon illóolajat, az ecet szagát meg utálom a ruhákon. Akkor is, ha csak nedvesen érződik!


Kinek ez jön be, kinek az.

Te talán nem szereted, ha jó illatú a ruha?

2014. márc. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező.

Nem minősíteni szeretnélek de irigyellek, hogy ilyenekre ráérsz.

2014. márc. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

A mosószóda nem mos, csak lágyítja a vizet, fehérít - ami színes vagy kényes ruhák esetén kifejezetten hátrány. Felesleges, önmagában használhatatlan. Öblítésnek ecetet?! Hogy büdösek maradjanak a ruhák?!


Tudom, ezen az oldalon mindenkinek mos a mosószóda és illatos az ecet, de valljuk be, a valóságban ez nem így van. Általában azok a mélyszegénységben élő családok alkalmazzák ezt,akiknek tisztességes mosógélre/porra/öblítőre/stb. sem telik.


Azért használok öblítőt mert nem szeretnék ecetes-büdös-érdes ruhákban mászkálni, hanem az illatos és puha ruhákat szeretem. Sokkal nagyobb örömmel veszek fel egy-egy ruhadarabot, ha jó illata és kellemes tapintása van. A tízezres parfümöket pedig nem a ruhámra fogom locsolni azért...

2014. márc. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

miért használok mosókapszulát? mert kényelmes a használata, csak bedobom a ruhákkal együtt. Ja és az a veszély sem fenyeget hogy túladagoljam a mosószert, és gondolom nem csak én használok mosókapszulát, hanem sokan mások is. ergó ők sem adagolják túl a mosószert, ebből az sül ki hogy a mosókapszula ilyen téren még kíméli is a környezetet.

miért használok öblítőt? hogy eltávolítsa a mosószer maradványokat a ruhákból, hogy puhák és illatosak legyenek. sokan panaszkodnak hogy eldugítja az öblítő a gépüket... igen.. az olcsó tesco gazdaságos valóban eltömíti! de egy felsőkategóriás öblítő nem! ezt nem felvágásból mondom, csak ne vegyenek egy kategóriába egy tescos, meg momdjuk egy Lenor öblítőt.

mosószódát régebben használtam a fehérekhez, de egy idő után inkább szürkültek. ugyhogy marad az Ariel mountain spring mosókapszula. szerintem annál jobb nincs.(ja és halkan jegyzem meg, az Ariel kapszulának olyan finom illata van, hogy öblítő nélkül is kellemes.)

ecet...... no komment..... egyszer próbáltam... újra ki kellett mosnom az egész adag ruhát amiatt a bűz miatt, ugyhogy az ecet is vízpazarlás volt ergó az is szennyezte a környezetet.

illóolajat meg elvből nem fogok adni a ruhákhoz.. persze majd összeolajozom a ruhákat nem?

ja és ha ennyire itt tartunk, Te kedves kérdező, miért használsz dezodort? ezzel szennyezve a levegőt? (hajtógáz)

2014. márc. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
0%
KEDEVES KÉRDEZŐ! ÉN MOST TÉRTEM ÁT AZ ÚGYMOND KÖRNYEZETBARÁT MOSÁSRA ( EDDIG HAGYOMÁNYOS MOSÓGÉP + CENTRIFUGA VOLT, DE A FÉRJEM MOST VETT NEKEM EGY AUTOMATA MOSÓGÉPET, MERT 1 HÓNAPJA SZÜLETETT A KISFIÚNK ÉS AZÓTA MINDIG A MOSÓGÉP FELETT GÖRNYEDEK, MÁSRA ALIG VAN IDŐM), AZ ÉRDEKELNE HOGY MENNYI ECETET TESZEL A MOSÓGÉPBE?
2014. márc. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hú, azért ahhoz képest, hogy a kérdéshez direkt odaírtam, hogy nem rosszindulatból kérdezem, csupán nem értem, hogy mások erről miért vélekednek úgy, ahogy...hát elég sok durva beszólást írtatok. Most mondjam azt, hogy ez nem engem minősít? Nem mondom. :) Azért se. :)

Azért ha bárki is visszaolvassa még, válaszolok pár dologra.


1. A mosószóda környezetbarát, lágyítja a vizet, tehát nem értem, hogy mitől lenne sprőd, durva tapintású a ruha.

2. Aki szerint 2 deci illóolaj kell a ruhákra, azt megnyugtatom, hogy nem. Véletlenül sem lesznek olajosak a ruhák, meg foltosak. Az öblítőtartályba kb. 3 csepp illóolaj bőven elég. Annyitól nem lesz egy egész mosógépnyi ruha olajos. Gondolj csak arra, hogy bekened a kezed, aromaterápiás (illóolajos) fürdőt veszel stb. ,majd belebújsz a ruhádba (a törölközővel nem törlöd ki a bőrödből). Tehát ilyenformán sokkal több közvetlen " veszélynek" van kitéve a ruhád, mint az illóolajos öblítéssel.

3. Én kb. 30-40ml ecetet szoktam tenni az öblítőtartályba. Ekkora kis mérőpohárkám van. És ahogy nézem, nagyon sokkal több nem is férne bele, úgyhogy én ennyit használok. Ha kinyitom a gépet, nincs ecetszag. Bár azt nem tagadhatom, hogy mikor először használtam pont ugyanennyit, akkor a semmihez képest azért én is kiszúrtam némi ecetszagot, de igazán nem feltűnő. Száradás után pedig tényleg nem érezni.

4. Aki azt mondja, hogy az öblítő arra való, hogy a mosószermaradványokat semlegesítse, az gyorsan járjon utána ennek, mert az nem igaz sajnos.

2014. ápr. 2. 09:55
 10/13 A kérdező kommentje:

További válaszok:

1. Nem, én nem szeretem, ha a ruhásszekrényből dől ki az öblítőszag.

2. Nem élek mélyszegénységben, nem azért használok ilyesmit. Az viszont elszomorít, bárki bármit is gondol, hogy valakit ennyire nem érdekel, hogy hogyan szennyezi a környezetét.

3. A mosószóda biológiailag lebomló, általános vízlágyító-, áztató-, zsíroldó- és tisztítószer. Miért is nem hat szerinted?

4. A mosószóda nem fehérítésre való. Arra nátrium-perkarbonátot kell használni. Ha elszürkültek a ruhák, akkor nem a mosószódában kell a hibát keresni, rossz infóid voltak róla. Jobb tisztíthatóságot eredményez a vízlágyítással, a szálak fellazításával, zsíroldásával.

5. Miért baj, ha foglalkozom ilyennel? Ráérek. Igen ,ezt a 10 percet, amíg feltettem a kérdést és válaszoltam a reakciókra, ennyit rászántam az életemből. :)

2014. ápr. 2. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!