Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Haziasszonyok! Kinek mennyire...

Haziasszonyok! Kinek mennyire MUNKA a hazimunka?

Figyelt kérdés

Mi tortenik egy kiscsaladdal akkor, ha a no bedobja a torolkozot es nem hajlando a hazimunkat elvegezni csak nagyon minimalis szinten.

(Ez azt jelenti, hogy fozes csak hetvegen, akkor is max. egyfajta etel, mosas egyszer egy heten, felmosas csak ha mar ragad a padlo, wc pucolas, csak ha lathatoan koszos etc...).

Szeretem a csaladomat, de nem birom mar az allando munkat. Hetkoznap reggel elmegyek, este hazaerek. Hetvegen pihenni szeretnek, de nem tudom megtenni, mert var a sok feltorlodott hazimunka...

Egyre inkabb hanyagolom, mert egyre jobban utalom. Valaha imadtam sutni-fozni, szerettem a rendet a tiszta otthont....de mar nem erdekel. Sokat, sot egyre tobbet tv-zek, jatszom a neten stb...


Agyilag felfogom, hogy ennek nem lesz jo vege. De elegem van, egyedul nem birok valtoztatni.


2014. márc. 16. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit csinál közben a család többi tagja? Mert ha ugyanannyit dolgozol munkahelyen, mint a férjed, akkor az otthoni munkát is felesben illene végezni.
2014. márc. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Drága férjed, gyerekeid merre vannak?
2014. márc. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
75%

Amióta már nagyok vagyunk sokat segítünk anyukánknak: én főzök a hét legtöbb napján, főzés után elmosogatok, a törülgetést általában én végzem, elpakolom a megszáradt ruhákat és egy kicsit tudok mosni is. A legutóbbit ritkán csinálom, mert még meg kell tanulnom :D

A húgom kimossa a cuccait, szokott mosogatni ha anya dolgozik, ő is segít az apróbb házimunkákban.

A fiúk (apám és a fiútesóm) is szoktak segíteni mondjuk a főzés előkészítésében vagy pár dologban ha megkérjük őket.

Így anyának egy kicsit könnyebb.

2014. márc. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A kettonk munkaja nem osszemerheto. O fizikai munkat vegez es allandoan ugrasra keszen kell allnia. Sosem lehet tudni, mikor hivjak be, hany napig van el, mikor jon, meddig marad...Raadasul szivbeteg, cukorbeteg, magas vernyomas...nem terhelheto tovabb mar o sem. Orulok, hogy egyaltalan kepes meg dolgozni (ha kiesik az o jovedelme, akkor nem elnenk meg).

Az en munkam ehhez kepest kiszamithato, napi 8 ora (plusz 2 ora utazas) irodaban ucsorges, telefon emelgetes. Hiaba nem csinalok szinte semmit, megis teljesen lefaradva erkezek haza. Nem vagyok mar fiatal...

A gyerek pedig szinten le van terhelve. Nehez iskola, plusz edzes, plusz kulonora, plusz befigyel a szerelem is mar...

Meg egyaltalan eddig sem vartam el toluk itthon semmit, igy mit mondhatnek...

2014. márc. 16. 13:46
 5/10 anonim válasza:
74%
Vannak gyerekeid? Mert ha igen be kell vonni oket a hazimunkaba.A takaritas torolgetes porszivozas felmosas nem nagy munka. A mosas megint nem a teregetes megvan par perc alatt. Hetkoznap lehet olyan etelt is kesziteni ami hamar elkeszul. Ez nekem nem kifogas hogy lehet ugy elni hogy megvarom mig dzsuvas lesz a wc, a padlo.
2014. márc. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

3-as

De aranyos vagy! :)

Jol hangzik, igen igy kellene mukodnie normalisan.

Nalunk nem igy alakult ki. Ami biztos az en hibam.


Csinaltam sokaig mindent, amig birtam lelkileg. Fizikailag ma is birnam, de mar az akarat hianyzik.

2014. márc. 16. 13:50
 7/10 anonim ***** válasza:
próbáld meg a flylady programot ,segít kiépítteni a rutinokat. Vagy minden nap minden helyiségben takaríts 5-10 percig..ez összességében nem sok,de napi szinten müvelve nagy segíség lehet. Egy gyereket is könnyebb rávenni 10 perces feladatra pl a saját szobáján,mint arra ,hogy kitakarítsa a szobát .
2014. márc. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sosem élveztem a házimunkát, csak a főzést.

Ebből kifolyólag kezdettől közös feladat volt a párommal, később pedig a gyerekkel.


Ülj le velük megbeszélni a dolgot. Mond el őszintén hogy mit érzel, hogy mostantól ők is vegyék ki a részüket.

Ha semmi nem változik és anyagilag ki tudod gazdálkodni, hívj pár hetente egy takarítónőt. Nem egy vagyon, de megéri.

2014. márc. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A házimunka munka számomra, de szerencsére olyan sok nincs belőle. Mindig időben meg kell csinálni mindent, és akkor nem halmozódik fel. Én annyit dolgozok mint te kb., vagy kicsit többet, csak más arányban. Fél-fél órát utazok, 8,5 órát dolgozom, 1 órás szünetem van, szóval napi 10,5 órát vagyok oda. Mégsem fáraszt ki az a kis házimunka ami akad, mert mindig megcsinálom időben, így hétvégére is max. fél-1 órányi tennivaló marad csak.


Próbálj meg gépekkel könnyíteni az életeteken, ha eddig nem tetted: mosogatógép (napi fél órát minimum megspórol az életedből, víz tekintetében is sokkal olcsóbb), szárítógép (ez is azért nagy segítség, nagyon szépen jönnek ki belőle a ruhák, szinte csak az ingeket-blúzokat, kosztümöket kell vasalni, na meg a teregetés idejét is megspórolod. Áram ügyében meg nem drága, párszáz ft havonta).


Egyszerű, praktikus módszerekkel is sokat tudsz könnyíteni a dolgodon: koszos cipőt az ajtó előtt hagyni, nem bevinni a koszt. Levetett ruhákat a helyükre tenni, nem szanaszét hagyni a lakásban. Aki evett, ivott, az vissza is viszi a tányérokat, poharakat a mosogatóba, esetleg rögtön el is mossa őket gyorsan.


Az étrendet meg tudod tervezni a hétre, így nem kell rajta hétközben aggódnod. Vásárolni lehet 1x egy hétre. Több napra főzz. Én mindig úgy főzök, hogy vasárnap, így még hétfő, néha még kedd is marad, másodszorra pedig vagy kedd vagy szerda. Ezután már ugye csak péntek vagy szombat kell, az meg már hétvége. Így gyakorlatilag hétköznap csak 1 délután megy el főzéssel, és ilyenkor is igyekszem gyorsan kész, vagy kevés törődést igénylő ételeket készíteni (tehát ami megsül magától, nem kell vele bajlódni), közben egyidejűleg eltakarítani.


Nekem így gyakorlatilag 1x 1 hétköznap van 1-1.5 óra munkám ezzel, hétvégén is maximum 2 összesen - persze csak ha egyedül csinálom. A férjem általában ugyanannyit besegít, így nagyon hamar kész vagyunk együtt.

2014. márc. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Imola Ágnes ***** válasza:
Legyen pár feladat, amit átvállal a család (férj, gyerekek). Pár olyan dolog, ami nem nagy dolog, de az legalább nem a te felelősséged lesz. Én is napi 8-10 órát dolgozom, főzök, takarítok mellette. Főzni, én főzök, de a párom besegít pl. krumplipucolás, sajtreszelés, stb.... Takarításnál övé a porszívózás, szemétkidobás, és feladattól függően más is. Így erre én egyáltalán nem figyelek. Szombat reggel felkelünk, és nekiállunk kitakarítani a lakást. Míg ő porszívózik, összeszedi a házban a kidobni való cuccokat, én takarítok a fürdőben, berakok egy adag ruhát mosni, stb... most hogy jön a tavasz még élvezem is, hogy kinyitok minden ablakot, és a friss levegő átjárja a házat, miközben takarítunk.Mindenkinek legyen feladata, és ne nyűgnek fogjátok fel, hanem egyszerű közös, házszépítésnek. Nálunk ilyenkor valami pörgős zene megy, amitől jobb a kedvünk. Ha együtt dolgoztok, akkor 2-3 óra alatt megvan a nagy része, senkinek nem nyűg.
2014. márc. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!