Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fiaméknál évek óta nagyon...

Fiaméknál évek óta nagyon levan penészesedve a fürdőszoba. Mivel tudom hatásosan, és könnyűszerrel leszedni?

Figyelt kérdés
A közeljövőben elmennek nyaralni,addig a párommal 2-en vigyázunk a 10hónapos unokámra.Mire vissza jönnek,szeretném hatásosan eltüntetni a penészt.5-éve épült a ház,de smegfelelő szellőztetés hiányában penészasedett le.Sajnos a szobák,és konyha is.Idegesít,mert nagyon ártalmas a penész-kisgyermekük van.Aggódó mami
2008. júl. 29. 07:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocs hiányosan írtam 4-kisgyermekük van és nem megfelelő szellőztetés miatt van a penész
2008. júl. 29. 07:23
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a ház 5 éve épült, akkor lehet, hogy a szigetelés nem megfelelő, és ún. hőhidak keletkeztek! Ezek a betonozott részeken a legfeltűnőbbek (falak felső része a koszorúnál, felső sarkok), ezt hatásosan szigeteléssell lehet eltüntetni! Én is így jártam, mert be volt tervezve a szigetelés, de nem volt pénzem rá, és beköltöztünk! Jött is a penész rendesen, ami elmúlt, miután befejeztem a szigetelést!


Ideiglenesen a boltokban kapható magas klórtartalmú penészölővel lehet eredményt elérni! (Zöld, spricnis flakonban van) Csak be kell szórni vele, és száradás után nyoma se marad!

2008. júl. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
86%
Nalunk az uj ablakok jelentenek problemat,tavaly termoplan,jo szigetelo ablakot rakattunk be ezert hiaba a futes es szelloztetes telen nagyon bepeneszesedik a szoba.. nekem ami nagyon segitet,egyszeru olcso.. az az ecet.egy darab vattaval beaztattam a falba a peneszes reszre az ecetet.Egy picit kellemetlen szagu de hamar elillan,es hatasos..
2008. júl. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Kedves aggódó nagyszülők!

Két dolgot különböztessünk meg:

1, hogyan tüntessük el a penészt?

2, hogyan szüntessük meg az okát?


1.

A penészt penészeltávolító sray-vel, a flakonon leírt módon kezeljük. Ez lehet a már leírt zöld flakonos (HANNO) penészölő, de merem ajánlani a KNAUF, MELLERUD, MOLTO, HENKEL anyagokat is! Létezik több gyártónak klórmentes penészölője, a kicsi szobájában, esetleg a szülői hálóban is ezt használják, ha nem tudják tökéletesen kiszellőztetni. Az eltávolítás után a festett felületeket lehet penészesedés gátló falfestékkel, vagy ilyen adalékkal kevert festékkel újrafesteni, ugyanis, ha a spórákat nem írtották ki rendesen, gátolni kell, hogy újra előjöjjön. Ezt festékboltban megvehetik. Mosogató, kád, zuhanytálca szélénél, az elfeketedett, penészes szilikon tömítést mechanikailag kell eltávolítani, és újra tömíteni márkás, minőségi SZANITER(!)szilikonnal!

2.

Ez nagyobb falat. Néhány lehetséges ok:

-A ház gyorsan épült, kívülről kapot nem szellőző réteget (hőszigetelés, nemesvakolat, festés), nem tud kiszellőzni, spórolnak esetleg a fűtéssel, nem lehet évekig kifűteni, kiszárítani a házat. Megoldás: télen tulfűtés, sűrű, rövid szellőztetés, tavasztól őszig nyitott ablakok, falaktól a bútorokat elhúzni, stop pára (CERESIT,HENKEL) készülék.

-Rossz hőszigetelés. Megoldás: hőszigetelés pótlása. A ház kiszárítása itt is a fenti módon!

-Külső vizesedés. Sorházaknál a két épület között jöhet elő, esetleg szivárgó csövek okozhatják. Egyszerűen beazonosítható, mert mondjuk csak azon a falon jelenik meg a penész. Ez a legritkább ok.

Ha nem igazán jellemző a fenti okok egyike sem, és valóban a ritka szellőztetés az ok, mondjuk olyan tévhitek miatt, hogy, "ha szellőztetek, kimegy a meleg", azt is lehet orvosolni: fürdőszobába és a konyhába (legnagyobb páratermelők) páratartalomra bekapcsoló szellőztető ventillátor, ablakokba automata szellőztető (AERECO), ruhát ne bent szárítsanak, ha lehet, és a nagyobb akvárium is felejtős. Ja és minden helységbe stop pára készülék. Páratartalom mérő óra beszerzése kötelező! Ha a levegő relatív páratartalmát50-60% alatt tudják tartani, nem lesz gond!


Összesítve:1 a penész kiírtása,

2 az épület kiszárítása,

3 a magas páratartalom, és a lehülő felületek megszüntetése!


Remélem tudtam Önöknek segíteni!

2008. júl. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom,nem volt kiszáradva rendesen a ház,mikor beköltöztek.A festő unokaöcsém mondta,fűteni-szellőztetni!Sajnos az is igaz,hogy azt sem tették meg,hiszen kimegy a meleg.Menyem részéről a szellőztetés nem az erőssége.Anyjánál is dohos minden szellőztetés hiányába.A fürdőszobába és szobákba,konyhába a sarkoknál és az ablakok feltt fégig van a penész.Köszönöm a hasznos válaszokat
2008. júl. 31. 05:39
 6/6 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk is olyan volt, mert hamar költöztünk be. Mi tömény hypoval kentük be a penészt / előtte próbálkoztunk már mindennel /, hát az leszedte rendesen, azóta nincs vele gond.
2008. aug. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!