Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti hogy mostok?

Ti hogy mostok?

Figyelt kérdés
Olvastam itt egy kérdésnél, hogy sokan nagyon háklisak arra, hogy mit mivel, ill. hány fokon mosnak, ezért nem is nagyon szeretik átengedni másnak a mosást. Nálatok ez hogy van? Mit mivel? Hány fokon? Mennyire zavar, ha más nyúl a szennyesedhez?
2014. jún. 25. 23:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok. Sok szempontom van, hosszú lenne leírni.
2014. jún. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Mosógéppel szoktam mosni, ráteszem a 60 "eco"-ra, és úgy. A fehéreket különválogatom a szinestől


25/F

2014. jún. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Pedig pont ezekre a szempontokra lennék kíváncsi. :) Ha csak nagy vonalakban is.
2014. jún. 26. 00:03
 4/6 anonim ***** válasza:

De hát miért?:)

Ezek a szempontok nyilván azonosak azokkal, amik miatt annyi program van a mosógépen.:)

Bizonyos dolgokat csak hidegben szabad mosni, mert kimegy a formájából, adabszurdum elolvad benne a gumírozás, ugyanakkor minél melegebben mosod, annál tisztább lesz, ezen a határmezsgyén kell egyensúlyozni érzésre minden ruhadarabnál.

Aztán minden színt külön, mert a színe miatt vettem meg, és nem akarom, hogy 3 mosás után színehagyott legyen.

Akkor van, ami erősen szennyezett, de csak 30 fokban szabad, és akkor most megreszkírozzam-e a 40 fokot, ha igen, akkor erősebb vagy kímélőbb programban - hogy ellensúlyozzam valahogy a tilos hőfokot...

Sajnos olyan silány anyagból készítik ma a textil használati tárgyakat, hogy még egy erősebb centrifugálás is tönkreteszi őket, ha viszont vizesek maradnak, akkor a víz súlya viszi ki a formájából szárítás közben. Itt is egy mezsgyén kell egyensúlyozni...

2014. jún. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindent "öko" beállításon mosok (szabályozza a vízfelhasználást és a programhosszt a betöltött súly alapján). Normál ruhákra 40 fok, télen 1600 fordulat, nyáron 800 vagy 1000 is elég. 90%-ban csak fekete ruháink vannak, így nincs mit mivel.

Ha összegyűlik egy világos mosás, akkor azt is elindítom ugyanígy, a különbség csak a fekete/fehér mosógél.

Törölközőket, fehérneműt, köntösöket, lepedőket-ágyneműket stb. 60 fokon, ugyanolyan fordulaton. Ebből is fekete a 80%, ha összejön egy fehér mosás, szintén külön megy. 1-2 színes néha kerül bele, olyankor mosókendőt használok, az magába szívja a kieresztett színt.


Érzékeny anyagokat inkább kézzel mosok, nem teszek gépbe, vagy ha igen, akkor mosózsákban.

2014. jún. 26. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően szellemi munkát végzek, így nem olyan koszosak a ruháim.

Én mosógélt használok, mert hatékonynak tartom és 30 perces express programmal alacsony hőfokon. Ez környezetbarát megoldás és időt is spórolok. :)


Persze az más, ha a szennyeződés mértéke indokolja a hosszabb programot, vagy a nagyobb hőfokot, (de érdemes az energiatakarékos megoldást választani, ha van rá mód)!

2014. júl. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!