Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen mosogatógépet vegyünk?...

Milyen mosogatógépet vegyünk? Megéri egyáltalán?

Figyelt kérdés

Albérletben vagyunk, így szabadonálló kellene, beépíteni nincs hely.

Ketten vagyunk férjemmel, néha van vendégség, de ritka. Olyat szeretnék, ami 1-2 gyerek esetén is elég (de mire odáig jutunk - 5-7 év - le is tudnánk cserélni...)


Minél olcsóbbat szeretnék, de azért jót.

Mindennél jobban utálok mosogatni, így szerintem megérné, de jöhetnek tapasztalatok, hogy kihasználjátok-e, megéri-e?


2014. júl. 9. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon megéri, én mindenképpen vennék a helyetekben, egy normál méretűt vegyetek, azthiszem a normál méretű az a 12 terítéses. Ettől kisebbet nem ajánlanék, mert ha lábasokat is akarsz elmosogatni, azoknak kell a hely.
2014. júl. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a 12 a normál? én 9esre gondoltam, a 12 mindenhol a legnagyobb, ahol eddig néztem.
2014. júl. 9. 18:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Jól gondoltad a 9 teritékeset.Azt legalább gazdaságosabban tudod kihasználni . Inkább mosogass 2x egymás után,ha szűkséges,mit a nagy géppel félig megrakva .Mi is bebuktuk a nagyot .
2014. júl. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon-nagyon megéri. GOndolj csak bele, egy mosogatásnál 2-3 perc alatt kieresztesz 5-10 liter vizet, és ezt naponta legalább 1x.


A mosogatógép áramköltsége szinte semmi (30-50 ft-al számolhatsz alkalmanként), viszont 10-16 liter vízzel elmos annyi edényt, amennyi csak belefér. Ha te ugyanennyit kézzel akarsz elmosni, több száz liter vízről beszélünk. Ami jóval drágább ugye.


Nem is beszélve a kényelemről: evés után lekotrod a tányért és beteszed a gépbe. Becsukod az ajtaját. Kész. Nem látod, nem szagolod másnapig vagy estig, reggelig. Tiszta a konyha MINDIG. Ennél szebb látvány kevés van a lakásban :)


2 főre is megéri megvenni a 12 terítékeset, a 9 kicsi. Akárhányszor sütsz, főzöl a nagyobb lábasok, serpenyők, tepsik nem férnek be a 9 terítékes gépbe, de a 12-esbe gond nélkül. Ahogy írták, ez a normál méret.


Nálunk 2 főre heti 2-3x megy a gép, kézzel meg évek óta nem álltam neki mosogatni, annyira jó!


Na és a legjobb hír: gondold végig, mennyi időt spórol meg az életedből, amit jóval kellemesebb dolgokkal is tölthetsz, mint a mosogatás :)

2014. júl. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy a 12 terítékes méretileg is nagyobb, és nagyon kicsi a konyha, a kisebbet is éppen csak be tudnám passzírolni. Ha nagyobb tepsi/lábos, akkor elmosom kézzel, de hogy minden nap ott legyen.. brrrr.... :)


Köszi, még megfontolom, hova lehetne tenni, bár sok választásom nincs :)

2014. júl. 9. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!