Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen varrógépet vegyek inkább?

Milyen varrógépet vegyek inkább?

Figyelt kérdés

Sosem varrtam még géppel, de szeretnék vékony vászonból párnahuzatot például, egy-egy terítőt, ilyesmit. Egyelőre azt sem tudom, hogy mennyire jönne be ez a varrogatás, tehát nem akarok egy nagyon drága gépet venni, mert eleve nem tervezek nagyüzemben varrni és sose biztos, hogy meg is marad ez az új hobbi, ha meg igen, akkor később befektethetek egy komoly darabba szerintem.


Így az igazság az, hogy minél olcsóbban akarok venni és használtra gondoltam. Alig használtan meg tudnám venni ezt: [link]

Mindössze 13 ezer forintért. Kezdő varrógépnek van leírva, ami nekem jó, több jót olvastam róla mint rosszat, ahogy néztem, akinek nem felelt meg az nem vette figyelembe, hogy ez egy gép kezdőnek és a márka honlapja is azt írja, hogy tökéletes az alapok elsajátítására, nem pedig félprofi használatra, meg vastag dolgok varrására.


De ugyanennyiért hirdetési oldalakon láttam régi, beolajozott, beállított, tiszta fém stb. gépeket is, amik már komolyabb dolgokra is alkalmasabbak elvileg.


Melyiket kellene választanom? Igazából azért bizonytalanodtam el, mert ugyanannyiba kerül és a régiek komolyabb munkára is alkalmasak elvileg, viszont mivel én sose használtam ilyet, egyelőre semmi komolyat nem fogok vele csinálni az biztos. Viszont később lehetne... Sajnos nincs is aki megtanítson az új meg még most is kapható, tele vele az internet, így tele van videókkal is a használatáról, így azt könnyebben tudnám talán megtanulni.. Szerintetek?


2014. júl. 18. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Varrtál már varrógéppel, vagy teljesen az alapoktól kell kezdened? A háztartási varrógépek általában 3 mm vastagságig képesek varrni, ez épp elég. (Próbálj meg egy kis darab textilt kétszer összehajtani, ez négy réteg, ennél többet nem nagyon kell átlagos esetben összevarrni, és meglátod, milyen vastag). A tű ne legyen se túl vékony, mert könnyen törik, se túl vastag, mert károsíthatja a kelmét. A cérna legyen varrógéphez való.

Ja, a kérdésedre: Nekem ugyan szovjet gépem van, de a Singer nagyon jó márka, varrtam singerrel is, ajánlom.

2014. júl. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocs, most látom, hogy azzal kezdted, hogy sosem varrtál még varrógéppel. Lesz, aki megtanítson? Nem ördöngősség, de nem olyan könnyű egyedül, használati útmutatásból.
2014. júl. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Van aki varrt régen a családban, de még ilyen pedálos géppel és 20 éve nem láttam azt sem használni, szóval nem tudom mennyit tudna segíteni. :)
2014. júl. 23. 00:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Aki pedáloson varrt, nagyon sokat tud segíteni a varrás technikájában. Hogyan tedd a tű alá varrnivalót, leszorítás, kelmetovábbítás, varrásvezetés, varrás befejezésekor szál le-vagy elvágás, varráserősítés stb. A szálbefűzés az újabb gépeknél sokkal könnyebb, ezt nem nehéz megtanulni. Sok sikert!
2014. júl. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De jó, akkor ha megvettem elviszem majd hozzá, biztos örül majd, hogy varrhatunk.
2014. júl. 23. 10:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Singer,Naumann,Veritas Rubina,stb.Ezek tartosak és sokféle varrást tud,és kapni hozzá alkatrészt.Ha használtad veszed és felujitott elöször próbáld ki,és utána fizess ne járj ugy mint én.Keveset használt,ami igaz is csak épp a motorja nem volt jó.Valaki ismerös,családtag biztos szivesen betanit.Sikeres varrást kivánok!
2014. aug. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!