Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Lányok, nők! Ti mosnátok kézzel?

Lányok, nők! Ti mosnátok kézzel?

Figyelt kérdés

Ha nem lenne otthon mosógépetek, mosnátok kézzel a ruhákat?

A zokniktól a fürdőlepedőkig mindent.


Igen, nem? Miért?


2014. júl. 23. 23:09
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
78%
ha muszáj lenne, akkor igen, egyébként nem, mert költséghatékonyabb géppel mosni, plusz tisztábbra mos, és nem utolsó sorban kevesebb időbe kerül. haa egy nő dolgozik, akkor nincs ideje mosni, max mint régen, pár hetente egyszer, egy egész nap
2014. júl. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
96%

Miért ne lenne otthon mosógép? Ideiglenesen, vagy állandóan? Ha mondjuk pár napról van szó, mert elromlott és még nem vettünk másikat, akkor igen, kimosnám (de a fürdőlepedőkkel akkor is várnék, csak a legfomtosabbakat).


Hosszabb távon biztosan nem, inkább mosodába járnék. Hogy miért? Mert 1. nem akarom, hogy az életem a mosásból álljon (tudod, a mai nők dolgoznak is munkahelyen, bele sem férne az időbe 4-5 fős családra kézzel mosni). 2. érzékeny a bőröm, kb. 2 hónap után hólyagos lenne a mosószertől, az ízületem pedig kikészülnének a csavarástól.

2014. júl. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%

3 hétig ezt tettem nemrég, mert elromlott az 5 éves gépünk, és ennyi ideig tartott alkatrészt szerezni a szerelőnek. De az biztos, hogy ha nem lett volna javítható, minél hamarabb beszereztünk volna egy újat.

Miért, te mosnál?

2014. júl. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
65%

Nem. Csak átmenetileg végszükség esetén. Van mosoda is.


AMúgy miért csak a nőket kérdezed?

Már megint egy kérdés, ami azt sugallja, hogy a házimunka csak a nő dolga.

2014. júl. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Ha nem lenne muszáj, biztosan nem. De sajnos kell, mert nincs mosógépünk. Néha már megy az idegeimre, de ez van.
2014. júl. 23. 23:18
 6/42 anonim ***** válasza:
Ha egy farmon élnénk, ahol magunk termeljük az ételt, állatokról gondoskodunk, és majdhogynem önellátóak vagyunk, akkor lehet hogy igen (nekem bejönne ez az életstílus is :D ). Alapvetően ez se rosszabb munka, mint mondjuk mosogatóként/szobalányként stb. dolgozni, csak persze ha a gép megcsinálja, minek szívnék vele?
2014. júl. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
76%
Miért nincs mosógépetek? Hol éltek? Mennyi idős vagy? Kivel élsz?
2014. júl. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
23:19 vagyok. ebben az esetben persze nem járnék külön munkahelyre dolgozni, hanem a gazdasággal lennék elfoglalva.
2014. júl. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%

hogy van arra időd? mi ketten vagyunk és csak a ruháink heti 2 mosás, abban még nincs ágynemű, csak törölköző..


és mennyi víz? egy mosás kb 10 l vizzel megy le, kézzel minimum 2szer ennyi kellene...(havi szintem drágább)


plusz centrid van? mert ha nincs akkor mennyi idő alatt száradnak meg?

1.

2014. júl. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

20 vagyok, a párommal élek, és albérletben.

Azért nincs, mert van egy az alagsorban, amivel péntekenként a megadott időben (1 órán belül) lehet használni, és csak egy mosás erejéig.

2014. júl. 23. 23:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!