Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Lányok, nők! Ti mosnátok kézzel?

Lányok, nők! Ti mosnátok kézzel?

Figyelt kérdés

Ha nem lenne otthon mosógépetek, mosnátok kézzel a ruhákat?

A zokniktól a fürdőlepedőkig mindent.


Igen, nem? Miért?


2014. júl. 23. 23:09
1 2 3 4 5
 31/42 anonim válasza:
51%
Amugy ha a helyzet kenyszerit, mosnek. Baaar, nekem nincs bajom a kezi mosassal, fura modon elvezem :D
2014. júl. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, én mondjuk nem venném fel azt a bugyit még egyszer, amit összevérezek, és csak kézzel mosok. Pedig azt is először kézzel mosom, aztán megy a gépbe.


Próbáltam már az edzőcuccomat is kimosni párszor, mikor nem volt annyi ruha, hogy elindítsak egy mosást, de az eredmény az lett, hogy ázott hónaljszagú lett sima hónaljszag helyett.


A pamutot meg ha kicsavarom... az olyan anyag, hogy nem lehet nyüstölni, mert kinyúlik.

2014. júl. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:
Én szerencsére szépen mosok, eddig nem volt rá panasz.
2014. júl. 24. 00:22
 34/42 anonim ***** válasza:
11%

Miért,szerintetek a régi asszonyoknak ott volt a kemence mellett a whirlpool mosógép?- Mégis hófehérre tudták mosni a ruhát,engem még dédi tanított kézzel mosni és még ma is szoktam,ha csak egy -két db koszos -ami épp holnapra kell.

Meg két évet dolgoztam más megyében és az albiban sem volt mosógép tehát rákényszerültem.

2014. júl. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

én mostam kézzel másik városban az albérletben, mert otthonnról nem vittem el a mosógépem

rájöttem az öblítés a lényege az egésznek, hogy az összes vegyszer a végén teljesen ki legyen "likvidálva" és kárhányszor öblítettem mindig habzott és habzott még, soha nem tudtam rendesen kiöblíteni tiszta vízzel, a farmergatyók hogy azok meg 2 hétig száradtak csöpögve, ne is beszéljünk

otthon órákig néztem ezek után, hogy mos a gép, nagyot nőtt a szememben :)

2014. júl. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

"Miért,szerintetek a régi asszonyoknak ott volt a kemence mellett a whirlpool mosógép?"


Nem volt, mint ahogy más háztartási gép sem, tönkre is mentek sokan a rengeteg munkától. Derékfájás, hátfájás, ízületi betegségek...stb.

Kézzel mosni nem érdem, nem "bezzeg" dolog, hanem szükség.

2014. júl. 24. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim válasza:
90%
Nem mosnék, de csak azért, mert édesanyámnak is akkor jött elő a súlyos ekcémája a kezén, mikor az én pelenkáimat mosta. Valószínűleg örököltem, eléggé száraz a bőröm, inkább nem kockáztatnék. És simán rábíznám a páromra, felnőtt ember, csak képes kézzel mosni...
2014. júl. 24. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%
34: Más eszközöket és vegyszereket használtak hozzá, nem simán kézzel mostak akkor sem.
2014. júl. 24. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt se felejtsük el, hogy amikor régen falun kézzel mostak, akkor nem volt akkora luxus, mint ma, hogy naponta új tiszta ruha, nem mostak hetente 3-4x! Volt egy munkás/otthoni ruha, és egy vasárnapi, amiben templomba mentek. Vasárnap volt fürdés, akkor tiszta ruha. Az ágyneműket és törölközőket sem mosták ki hetente. A mosás pedig nem volt olyan mint ma: nem volt vegyi mosószer, öblítő stb. Városon pedig általában a cselédek mostak, vasaltak: tönkre is mentek huszonévesen. Nem hiába, hogy valakit a kezéről fel lehetett ismerni, hogy cselédként dolgozik. Szóval ezt nem kellene összehasonlítani.


Visszatérve a kérdezőre: nem értem, hogy ha ennyire rosszul álltok, akkor miért nem mész el dolgozni? Szüleitekhez nem tudjátok elvinni néha az összegyűlt szennyest? legalább a farmerok, ágyneműk, törölközők?


Egy használt mosógépet már 25ezerért lehet venni, amit azért 1-2 hónap alatt össze lehet spórolni, ha mindkét fél dolgozik.

2014. júl. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

én egy ősrégi házban találtam egy ősrégi háztartási könyvet, ami tanácsokat ad

egyik kérdés: "Hogyan mossuk ki a penészt a fehérneműből?"

szóval ezek mentek régen...

2014. júl. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!