Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti hetente hányszor takarítoto...

Ti hetente hányszor takarítotok? (közvélemény kutatás)

Figyelt kérdés

Anonim az oldal úgy is.


Van egy tisztaság/rend mániás barátnőm,legjobb barátnőm szeretem, imádom,de egyszerűen folyamatosan kritizál,hogy milyen ritkán takarítok és hogy ez kicsit igénytelenség.


Ezért is vagyok kíváncsi,hogy ti hányszor takarítotok.Hogy tényleg én vagyok "igénytelen" vagy csak bnőm viszi túlzásba.


Nos,nekünk van két kistestű kutyánk,a szőrük nem hullik,így szőr nincs a lakásban!


Mi hetente 2x porszívózunk.Felmosunk jó alaposan.Aztán emellett +1x-2x szoktunk felsöpörni. Konyhát minden nap rendben tartjuk.Ott minden nap felsöprök,felmosok.

Port törölni heti 1x szoktunk. A fürdőszobát is heti 2x takarítjuk jó alaposan. Wc-t is heti 2x.


Nincs kosz egyáltalán,legalábbis senki se panaszkodott,hogy kosz van vagy büdös lenne.


Barátnőm meg minden nap felporszívózik,felmos,port töröl,minden nap 2x lefertőtlenítik a wc-t.


Ők is négyen laknak,mi is négyen lakunk + a két kutya.


De nekem a minden napi takarítás kicsit sok.

Persze lehet tényleg én vagyok az igénytelen,hogy nem takarítunk minden nap alaposan fel. Nálunk heti 2x van alapos takarítás.


Mi panelban lakunk (4. emelet)


Írjátok le,hogy ti hányszor takarítotok,van e házi állat,kertes ház vagy panel.


2014. júl. 26. 12:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
heti 2x porszívózás-felmosás, hetente 1x portalanítás, félévente ablakpucolás, évente teljes festés
2014. júl. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Amíg macskám volt a lakásban, naponta takarítottam. Bár az ő szőre hullott, így amiatt is fontos volt. Meg a lakás is forgalmas út mellett volt, napi portörlés mellett is látszott a por sajnos.

Most kisállat nélkül lakunk egy mellékutcában, és elég sokat dolgozom. Heti egy takarítás van, többre nincs is szükség, nincs állat, nincs por, alig vagyunk itthon, és csak ritkán főzünk. Nem különösebben izgat, hogy ki mit gondol erről.

2014. júl. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Kertes házban lakom 5en vagyunk mi hetente 1x mindenhol felmosunk felsöprünk ez a rendszerünk de ahol koszt látunk azt eltakarítjuk ha wc-t nem tudom milyen időközönként takarítunk mert amikor koszos megcsináljuk ugyan ez a helyzet a mosdóval és káddal is nekünk mondjuk semmilyen állatunk sincs
2014. júl. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Porszívózni 2-3 naponta szoktunk, de itt van négy macska és egy kutya, szóval muszáj. Felmosni a konyhát naponta. Port törölni hetente. Fürdőszobát takarítani szintén hetente, bár a kádat, mosdókagylót amúgy is mindenki rendbe teszi (kiöblíti, ha kell kitörli) maga után. Ami ezen túlmegy (konyhaszekrény kitakarítása, szekrények tetejének letörlése, könyvespolcok lepakolása) azt olyan félévente. Ablakokat átlag kéthavonta mosunk.
2014. júl. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

ha te igênytelen vagy akkor rám nincs szó......


mi ketten vagyunk, vagyis 3an, van egy 5 hós baba de hetente 1x takarítok ki teljesen. ablakot 3-4 havonta, függönyt félévente mosok.


ha nagyobb lesz a kicsim akkor többször kell majd de most ez elég

2014. júl. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Hu most tisztára igénytelen disznónak értem magam :) Mi ketten vagyunk +1 kutyus, hetente végzem a nagytakarítást (ágyneműhúzás, felmosás, portörlés, wc pucolás, stb), 2-3 naponta porszívózok, függönyt évszakonként mosok, konyhában minden főzés után áttörlöm a tűzhelyet és az asztalokat. De nem érzem koszosnak a lakást, meg még panasz sem érkezett senkitől.
2014. júl. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Hetente 1x sem,anyám takarít.
2014. júl. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nektek hogy van ennyi időtök??

Mi csak ketten vagyunk egy 2 szobás lakásban, de heti 1 porszívózás, portörlés, fürdőszoba+wc pucolás teljesen elég. Ágyneműcsere heti minimum 1x. Nálam a takarításhoz tartozik hogy kéthetente lezuhanyoztatom a szobanövényeket (van vagy 50), olyankor alattuk letörlöm az ablakpárkányt, polcot. Konyhában főzés vagy mosogatás után áttörlöm a tűzhelyt, asztalt. Mosás értelem szerűen amikor szükséges.

Hűtőtakarítás, szekrények rendbe tétele igény szerint.

Mondjuk alig vagyunk itthon, szóval nem koszolunk annyit :)

Gyerek(ek) mellett más lehet a helyzet.

És mi nem egyszerre csinálunk mindent, hanem kisebb részletekben ahogy van idő (szerencsére párom is kiveszi a részét szó nélkül).

Ami nagyon hiányzik sajnos, egy erkély vagy udvar, hogy kihordjam az ágyneműt/kabátokat átszellőztetni illetve kintre teregetni, a könyveket (belőlük is van egy pár) kihordani leporolni :( Ezt a szüleim házában mindig csináltuk.


28N

2014. júl. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mivel két Huskyval élünk együtt panelban (már csak 1 hétig hála a magasságosnak) 2 naponta porszívózunk. Felmosni 1-2 naponta, attól függ,hogy dolgozunk-e és ki vannak e csukva a konyhába-folyosóra...ha igen,akkor minden nap amikor dolgozunk.Ennek ellenére nincs oylan része a lakásnak ahol ne találnál szőrszálat.
2014. júl. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

De mikor leköltözünk családosba, tuti,hogy jó ha hetente egyszer fogok porszívózni. Régen,kutya nélkül se koszoltunk mindent össze vissza. Felmosni előszobába,konyhába max.2x. Mert oda lesz hogy cipőben is bemegyünk,de a szobákba csak papuccsal közlekedünk.

Port törölni...hát,ahogy van kedvem+időm+erőm....2-3 hetente megyek végig általában a polcokon. Összes csecsebecse le, meg vissza...jajjajj.

Ablakpucolás tavasszal meg ősszel szokott történni.

2014. júl. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!