Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit tudtok az indukciós...

Mit tudtok az indukciós tűzhelyek káros sugárzásáról?

Figyelt kérdés
Szeretnék indukciós tűzhelyet, mert sok jót hallottam róla, de a férjem le akar beszélni, mert olvasott valamit, hogy káros elektromágneses sugárzás van a közelében.

2014. júl. 27. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Az indukciós tűzhelynek nem tudok káros elektromágneses sugárzásáról. Ahogy a hasonló működési elvű indukciós edző- és hevítő készülékeknek sem. Ellentétben a mikrohullámú sütőkkel.
2014. júl. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

elektroszmog cím alatt keresgéljél, és találsz sokmindent róla.

[link]

általánosságban gyógyításra is használják a mágneseket, mágneses tereket. de túl erős indukciók, sugárzások, hosszú távon nincsenek jó hatással az emberre.

2014. júl. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Nincsen káros sugárzása. Kizárólag azokra a mágnesezhető fémtárgyakra hat amik elég nagy felületen érintkeznek vele. Elektromágneses örvényt kelt bennük, innen a meleg.
2014. júl. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

El kell olvasni a hivatkozott cikket

[link]

köze nincs az indukciós tűzhelyhez.

Én is lecseréltem a főzőlapomat vagy 8 éve indukciós tűzhelyre, és semmi bajom azóta sem, pedig 4 emberre főzök rajta.

Az indukciós tűzhely örvénylő mágneses teret hoz létre, és a ráhelyezett acél edény fenekében áramot indukál, és ez az áram fűti magának az edénynek az anyagát.


Nagyon praktikus, mert a tűzhely maga nem melegszik, vagy csak az edénytől vesz át hőt, ha hosszú ideig rajta van a forró edény. Ha kifut valami, nem kokszolódik oda, nem ég rá a főzőlapra. Ha csökkented a fűtési fokozatot, a forrás erőssége azonnal követi, nem fut ki az étel, mint ahogy más elektromos tűzhelyeken.

Én nagyon szeretem, és gyakran használom. Könnyű tisztán tartani, mosogatószeres vízzel kell áthabozni, és papírtörlővel szárazra törölni.

Az alumínium edények felejtősek, csak indukciós tűzhelyhez használható vas, vagy acél edények használhatóak. Ha az edényt felemeled (palacsintasütésnél pl.) akkor a gerjesztés megszűnik, a kijelző villog, ha az edényt visszateszed, akkor automatikusan fűt tovább, a legelején beállított fokozaton. Szóval nem gerjeszt mágneses teret, ha nincs rajta az edény, ami leárnyékolja...

2014. júl. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. júl. 28. 19:52
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
4-es, nem azt jelenti, hogy tuti bajod lesz tőle. de tanulmányozd át a fizikát/elektromosságot és megtalálod, hogy miért..... és elárulom, hogy mérhető ott is az elektro szmog.
2014. júl. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tisztában vagyok a fizikával és az elektromossággal is. Azt is tudom, hogy mi az az elektroszmog. De az a link amit #2-es adott, egy általános halandzsa, ami erősen túl van dimenzionálva. Ráadásul általánosítva és mindenre szétmaszatolva beszél dolgokról a szerző, és az az érzésed van tőle, hogy egy 2 W-os telefontöltőtől 3 méteres távolságban ugyanolyan veszélyben vagy, mint egy 200 kV-os távvezetéktől 30 méterre...

A linken található cikk ezt írja például: " König (1974) és Wever (1974) bizonyította, az extrém alacsony frekvenciás elektromágneses sugárzás (ELF-VLF-elektroszmog) már nagyon kis intenzitás mellett is befolyásolja az agyműködést." Na ez például egy az egyben hazugság!


És teljesen igazad van. Nem azt jelenti, hogy tutti bajod lesz tőle. Sőt!

Ugye magad is belátod, egészen más dolog (ahogy írod is), hogy mérhető maga a fizikai jelenség, az elektroszmog.

Meg egy teljesen másik történet, hogy ez a mérhető eletroszmog bizonyítható(!) biológiai és neurológiai elváltozásokat, tüneteket okoz. Ez az, amit általánosan kijelentve vitatok!

Más dolog, hogy van elektroszmog, ez tudományosan mérhető, bizonyítható, de ennek káros biológiai hatása extém esetekben bizonyítható tudományosan csak! Ennek a túldimenzionálása és általánosítása csak kósza újságírói feltételezéseken alapul, tudományosan nem bizonyított!

Nyilván egy távvezeték extrém térereje más.

De az is biztos, hogy nálad is kedves #6-os, az internetmodemedtől kezdve még vagy 10-15 készülékednek van tápja, van mobiltelefonod, van wifid, esetleg energiatakarékos égőid vannak. Egészen hihetetlen, hogy te nem "sugárözönben" élsz, és gyertyával világítasz...

2014. júl. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja érdekes ez a nem káros téma de ha egy 2Kw os rádió antenna előtt állnál ami 100khz en sugároz akkor az már káros lenne.


Amikor a kamerát közelíti a főzölaphoz akkor is bezúg a hang teljesen elnyomja a térerő a mikrofont.

2018. jún. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Azt, hogy a férje találta meg azt a forrást, ami segít a témakörben.
dec. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!