Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ugye, hogy ablaktisztító az...

Ugye, hogy ablaktisztító az lcd-re képernyőt káros hatással van hosszútávon?

Figyelt kérdés

Sok helyt olvastam,hogy a benne lévő vegyszerek károsíthatják a képernyőt.

Mindent ilyennel pucol anyám és idegesítő mikor látom,mondom hagyja abba,sima vízzel is jó de nem mert azzal nem jön le rendesen.

Nem elég,hogy ezzel tisztítja,hanem azt hiszi ablakot tisztít ráfúja a képernyőre majd utána eltörli,nem pedig a rongyra egy keveset és utána.

Ezt a kérdést azért tettem fel,hogy meggyőzhessem végre.



2014. jún. 17. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Honnan szedted ezt a baromságot? Én minden képernyőre, monitorra, üvegre egyszerűen ablakmosó folyadékot használok évek óta, és semmilyen káros hatást nem fejtett ki. Ráfújom, majd áttörlöm puha ronggyal, amelyik nem karcol. Hol álmodtad ezt a hülyeséget?
2014. jún. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
A CRT képernyőket úgy tisztítjuk, mint az üveget. A LED tipusuk ernyője viszont nem üveg, erre vagy desztillált vizet használunk, vagy a Tescóban most kapni pár fityingért nagy kiszerelésű erre való tisztítószert.
2014. jún. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy tilos Clint használni, mert árt a színhatásnak, és tönkreteheti a TV-t, van rá speciális tisztítószer és kendő, mi azzal tisztítjuk.
2014. jún. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat eddig is,és első ha végigolvastad volna írtam,hogy:


"Sok helyt olvastam,hogy a benne lévő vegyszerek károsíthatják a képernyőt. "

2014. jún. 17. 16:14
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Még a CRT-t sem ezzel tisztitjuk, hiába néz ki üvegnek. Ugyanis azon az üvegen tükrözödés mentesitő réteg van, amit ezzel az anyaggal el tudsz távolítani.

Az LCD képernyőnél szintén áll ez a probléma, megfejelve annyival hogy ha nem porolod le tisztitás elött a képernyőt akkor a porszemcsék össze-vissza karcolják a képernyőt, amit elsőre talán nem, de idővel biztosan észreveszel, csak akkor már késő.

A portalanitás az első lépés, ehhez ha speciális LCD tisztitó szettet veszel kapsz egy olyan ecsetet mint a nőknél aza smink alapozó ecset. Ha sima üvegfelületnek tekinted a képernyőt és az üvegtisztitás módszerével esel neki az csak arra jó, hogy szétkarcold a tükrözödés-mentesítő réteget és a rajta lévő port felnedvesitve mélyebben belekend a képernyőbe, ráadásul ha üvegnek tekinted akkor bátran nyomod vadul mint egy ablakpucolásnál ami szintén nem tesz jó neki.

2014. jún. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Crt-s 2 db van lent egyik egy régi sony másik meg ultraline pontos típust nem tudok viszont van 1 ledes Samsung SyncMaster képernyő SA100 meg egy Lg 32LA620S TV.

Főleg a tv nem olcsó fajta ezért is idegesít főleg.

2014. jún. 17. 16:26
 7/7 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, mi a garancia, az, hogy évek alatt nem vettem észre semmi károsodást, hiába tisztítom ablaktisztítóval, vagy az, amit a "monda" ígér.


De igaz, előbb portalanítás, aztán tisztítás.

2014. jún. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!