Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyibe kerül egy panel...

Mennyibe kerül egy panel lakás fenntartása,49nm-től felfele?

Figyelt kérdés

Most szeretnénk lakást vásárolni, és érdekelne, hogy a távfűtéses panel lakásoknak mennyi a rezsije!


Kérem aki válaszol, írja meg, hogy hány nm-es a lakás, és mennyi az össz rezsije!


Víz, melegvíz,csatorna, fűtés, közösköltség, szemétdíj, villany.......stb.

(a telefon, internet, kábel tv ne legyen benne)


Kompletten ha lehet!


2010. jan. 11. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:

hello

50nm tégla, távhővel fűszerezve :)

2 szoba, konyha, fürdő(wc included), folyosó.

akárhogy is veszem, ez 5 fűtőtest.

melegvíz fűtéssel télen 25-30e, nyáron 10e.

kk: 8500. sztem Q magas, de legalább nem b.uzi a közösképviselő. sőt, néha kicsit hiperaktív. :) ja, és ebben benne van a szemétpénz.


víz, villany: ízlés szerint, amennyit használsz.


ha mondjuk az átlagot vesszük, akkor télen 45ből jössz ki, nyáron meg olyan 20körül.


nem olyan rég élek itt, de ajánlom a távhőt, egyre olcsóbb lesz, a gáz meg egyre drágább.

2010. jan. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, várom a további nm-es tapasztalatokat!
2010. jan. 11. 22:50
 3/4 anonim válasza:

Nekem 73 nm-es lakásom van.


A fűtés nyáron 10.000 ft körül van, télen 40.000 ft (de most szereltek fel egyedi mérőórákat, tehát nem tudom, hogy most mennyi lesz)


A villany nálam 5-6.000 ft (de ez attól függ ki mennyit használ)


A víz 3 havonta kb 9.000 ft (de ez is fogyasztásfüggő)


Ja és eladó a lakásom (jó áron)...

2010. jan. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! 55 m2, két szoba + hall :-)

Én mindent írok, excell táblázatot vezetek havonta/évente a számlákról.

A következők vannak benne:

Távfűtés, gáz (átalányt fizetünk, csak főzéshez használjuk), hidegvíz, közös költség, villany, telefon, biztosítás, tévé, internet. Így a havi átlag áves szinten= 40.270,-.

Hárman vagyunk, két felnőtt, és egy egy éves baba.

De kiszámoltam neked, hogy :

Fűtés, gáz, hidegvíz, közös költség, villany,= 31.200,-/hó éves átlagban


A fűtésrendszerünk modernizált, tehát "szabályozható", legalábbis lejjebb vehető. A fűtésköltségbe nálunk a melegvizet is számítják. Egyébként nem olyan régen én is azt mondtam a férjemnek, hogy nemsokára öldökölni fogják egymást az emberek a távfűtéses lakások miatt.

2010. jan. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!