Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakásvásárlás előtt hogyan...

Lakásvásárlás előtt hogyan ellenőrizhetem, hoyg a lakás csúsztatott zsalus, vagy panel épületben van?

Figyelt kérdés
Az ingatlanközvetítő nagyon dicsérte a csúsztatott zsalus lakást, azonban számomra és egy másik szemlélő szeritn az épület nem csúztatott zsalus, hanem panel. Hogyan tudom ellenőrizni hogy melyik állítás az igaz?
2011. aug. 15. 15:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
én csúsztatott zsalusban laktam 12 évig, nem tudom, miért dicséi ezt bárki is, kivéve, ha az az érdeke, hogy megvedd... Nézz körül fórumokon, nem hiszem, hogy sokan szeretik.
2011. aug. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
A csúsztatott zsalus miért lenne rosszabb, mint a panel? Amúgy a közös képviselő vagy bármely lakó kapásból megmondja, hogy milyen. De ránézésre is könnyen megállapítható. A cseresznyét a meggytől nehezebb megkülönböztetni, mint a panelt a csúsztatott zsalustól.
2011. aug. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Amúgy a legegyszerűbb módszer az erkélyek megfigyelése. Panel esetén szinte mindig függesztett, a fal síkjából kiálló erkély van, míg a qutinornál általában a fal síkján belül van, de van amikor csak az egyik oldalon, mert a fal itt sokszor nem olyan sík, mint panelnál, hanem blokkonként el van csúsztatva.
2011. aug. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is ilyenben lakom már jó 20 éve, és meg vagyok vele elégedve. Bár ráférne egy felújítás, de az meg is fog valósulni hamarosan.
2011. aug. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekünk már volt 100% panel lakásunk, aminek az erkélye nem függő volt, hanem a fal síkjától befelé helyezkedett el.


Amúgy elnézést, ha most hülyeséget írok, mert nem vagyok építész, de a panel, panel elemekből van összerakva, ami kívül is látszik a falon. A csúsztatott zsalus meg egybe van öntve, azaz homogénebb a fala, nem?


Vagy ha nem látszik, mert be van szigetelve, a tulajdoni lapon nincs feltüntetve az épület anyaga?

2011. aug. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A felújított panelen ritkán látszanak az elemek, a fal síkján belül lévő panelerkély meg inkább kivétel, mint jellemző. Ökölszabályként jó, de ha odamegy az ember megnézni, akkor könnyen kiderítheti, hogy milyen a ház. Ebben profi ingatlaniroda nem hazudik, aki igen, azt meg ajánlatos messzire elkerülni!
2011. aug. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudjatok, de mi a különbség? Miben rosszabb az egyik a másiknál? Nem találok róla infót. :S
2011. aug. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy qutinor még 100 év múlva is állni fog, míg a panel esetében ebben nem lennék biztos.
2011. aug. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

vasbetonszerkezetes mindkettő, ez nagyon fontos egyezés, amiben különböznek egymástól az az, hogy a csúsztatott zsalust a helyszínen öntik ki - betonból! tehát nem tégla, ahogy sokan állítják, leginkább az ingatlanosok szeretik ezt a "csúsztatást" alkalmazni -, szóval ezt ott öntik ki (beton a zsaluzatba, száradás-szilárdulás, majd csúsztatnak egyet a zsaluzaton, és folytatják... míg a végére nem élnek), a klasszikusan "panelnek" nevezett épületeket viszont olyan - ugyancsak beton - előre legyártott elemekből rakják össze, amiket előzőleg a házgyárban öntöttek ki...


stabilnak stabil mindkettő, köszönhetően a vasbeton-szerkezetnek, de a csúszózsalusnak óriási hátránya a rendkívüli zajvezetés, ezért ennél a szigetelés mindennél fontosabb (ezt pedig speciálisan szeretik/szerették kispórolni anno)...


de pl itt találhatók részletes infók a technológiáról, érdemes átnézni:


[link]


és:


[link]

2013. máj. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ja igen, és hogy hogyan lehet megkülönböztetni egyik panelt a másiktól (mert ha belegondolunk, panel mindkettő, csak az egyik nagyobb elemekből a helyszínen jészül, míg a másik kisebb, a házgyárban kiöntött elemekből van "összerakva", de lényegileg mindkettő közös nevezője a VASBETON)... szóval, az előregyártott házgyári elemekből készült házaknál jól látszanak kívülről az illesztések, illetve jellegzetességük a falakban - külső vakolás híján - látható mosottkavicsos összetétel, na ezt hívják a köznyelvben klasszik "panelnek".


viszont az is igaz, hogy amióta elterjedt a panelépületek külső hőszigetelése, azóta azok is vakolva (ill. színre festve) vannak kívülről, ezért ez sem járható út minden esetben - javaslom nézz utána a neten, hogy mikori a lakótelep, milyen körülmények közt, milyen technológiával épült, általában minden infó fent van már a hálón, de ha mégsem, úgy érdemes kérdezősködni a szomszédoknál is...

2013. máj. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!