Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Minden panel lakás ilyen...

Minden panel lakás ilyen zajos, vagy csak nekem nincs szerencsém?

Figyelt kérdés

Eddig magasföldszinten laktunk 11 évig. Semmi gondom nem volt. Most az 1. lakunk és már ki vagyok borulva idegileg. Alattunk egy öregasszony lakik, akinek hallom az ágyneműtartó rugójának a nyikorgását, ahogy lecsukja, huppan az ágy teteje, hallom a szobaajtója nyikorgását, állandóan a függönyöket rángatja. Éjjel 1-kor és korán reggel, amikor még aludnánk, kopogós papucsban mászkál a lakásban. Éjjel 10-kor kezd el főzni, mindig belerug valamelyik székbe, és nem tudunk ablakot nyitni, hacsak nem akarjuk hogy a lakás éjfélkor a hagymás rántás szagától bűzölögjön és valami gyenge minőségű cigifüsttől, amit egyfolytában szív. Olyan szinten rángatja és bevágja az egyik szobaajtaját, hogy rendszeresen felébredünk rá.

Én már gyanakszom, hogy a ház födémével van a baj, ennyire nem hallatszódhatnak fel a zajok. Vagy máshol is ilyen? Már a költözést fontolgatom, már kész vagyok idegileg, hogy állandóan az öregasszony zaját kell hallgatni. Mintha sosem aludna olyan és persze non-stop itthon van, vagy földönkívüli.


2010. szept. 25. 21:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Nyugi te még jól jártál!


Én bérlakásban lakom, de alattunk amikor dugnak a nő hangosan huhog, az ágy meg úgy recseg,. hogy majd össze szakad!

A másik szomszédnál meg minden nap pontban fél 4 kor sípol a hifitorony aztán fullhangerőn bömböl vagy fél percig!

2010. szept. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Hét évig laktam panelban Budapesten, kilencedik emeleten, és soha nem hallatszott át semmi a szomszédoktól, pedig a mellettünk lakó család kamasz fia igen csak szerette magas hangerőn hallgatni a zenét. Ezt akkor hallottuk, ha átmentünk hozzájuk, de hozzánk sosem jött át a hang.

De vendégségben voltam már pár napot olyan panelházban is, ahol ha valaki eltüsszentette magát, legalább öt környező lakásból jött az "egészségedre!". Szóval nem mindegyik egyformán van szigetelve.

2010. szept. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 3.-on lakta,középső lépcsőházban. Halottam az alsó-felső és a falszomszédomtól és a lépcsőházból jövő zajokat is. Eleinte zavart,de később megszoktuk.
2010. szept. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A lépcsőház is katasztrófa, hallom, ha a 4.-ről elindul valaki. Szerintem a házzal lehet valami, legalábbis nagyon remémel. Ez egy újabb építésű a panelek között. Az előző idősebb ház volt, talán abból még nem spórolták ki a lépésgátlót. Most is majd idősebb házat próbálok nézni, hátha bejön.
2010. szept. 25. 22:11
 5/11 anonim ***** válasza:
Másfél évig laktunk panelben, de néha hallottuk csak, hogy a felettünk lévő lehúzza a kotyót, mást nem igen hálistennek. (ja, meg néha a fúrást, de sztem azt mindenki hallja ilyenkor).
2010. szept. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kifogtál egy silányan megcsinált házat.
2010. szept. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű megoldással próbáld meg először. Valószínű, hogy a fűtéscsövek mentén jön fel a hang,gondolom,hogy lényegesen nagyobb átmérőjűek a lyukak a csöveknél.Olyan anyag kell, a mi hő-és hangszigetelő is és a hőtágulást is bírni fogja.A strangok mentén is jól terjed a hang,ez már nehezebb eset,mert itt egész nagy lyukak vannak kialakítva a födémben,és a lakások felől mindössze egy lemez szokott lenni. Kérdezz meg egy hozzáértőt,biztos találsz ilyent, aki hangszigetelésekkel foglalkozik. Azért gondolom,hogy nem a födémmel lehet baj,mert nem a "testhangokat",hanem a levegőben terjedő hangokat hallod elsősorban.
2010. szept. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

MI 1 évig albérletben laktunk panelban a 2.-on. Hallottuk minden reggel a fölöttünk lévők wc-lehúzásait, hogy pisilnek, a gyerekek rohangálnak, kiabálnak.

Most küöltöztünk 1 éve 4.emeletre, itt semmi hang nincs. Igaz, egy csendes környék, sok az idős. De szerintem a 4-en jó lakni, mert inkább fentről jönnek a hangok és feletted már nincs senki.

2010. szept. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én ezelőtt a földszinten tapasztaltam, hogy csendes a lakás, persze a lépcsőházi mászkálásokat leszámítva. De ez nagyon durva, hogy lentről is mennyi minden felhallatszik.
2010. szept. 30. 20:04
 10/11 anonim válasza:
Na, zajonganak még?
2021. jún. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!