Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Katasztrófális rumli van...

Katasztrófális rumli van nálam, adnátok némi tippet, hogy némileg betegen röpke pár óra alatt életvitelszerű tartózkodásra alkalmas legyen a lakás, mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Akár pontokba szedve. Lécci ne nagyon szóljatok be, rosszul viselem.

2014. aug. 9. 09:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
először is tedd a rumli nagy részét vissza a helyére, ha ez megvan és már csak olyanok vannak amiknek nincsen helye, akkor akkor csinálj helyet valahol és tedd oda, aztán ha a rumli nagy részét összepakoltad utána söpörj vagy porszívózz fel
2014. aug. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Helyiségenként kezdj valamit. (a követkeözek helyiségekre vonatkoztatva sorban értendöek - külön a konyha, fürdöszoba, szoba - szobák egyenként)


2. Elkezded a szemetet bezsákolni, lehetöleg hamar kivinni.


3. Közben a mosni/mosogatni valót a mosogatóba/mosogatógépbe/szennyesbe teszed.


4. A tiszta dolgokat a helyükre tenni.


5. Konyhában pultot, tüzhelyet letörölni, ha kell, elötte nedves tiszítószeres szivaccsal átdörzsölni, utána leszárítani. A padlót felmosni.


6. Fürdöszoba: mosdót, Wc-t, kádat befújni tisztítószerrel (ha nincs fújós, akkkor zsivaccsal bekenni. Tükröt letörölni, üres falkonokat, stb kidobni a szemétbe. A mosdót, Wc-t, kádat leöblíteni, szárazra törölni. Felmosni.


7. A szobában port törölni, amit lehet, berakni a szekrényekbe. Felporszívózni, ha kell, felmosni.


Mindenütt szellöztetni.


20-30 perc után 10 perc szüntetet tartani - de ennél nem többet.


Sok sikert! (Ha valamit nem értesz, akkor kérdezz!)

2014. aug. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy előbb szedjem össze a szemetet és vigyem le? Nemrég költöztem és csomó dolog csak úgy van. Ha előbb mindent a helyére teszek, miután nagyjából kivittem a szemetet, akkor utánna azt is, vagy az ráér? Gondolom utánna azt is...
2014. aug. 9. 10:12
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Amit kapásból látsz szemetet, azt azonnal leviszed.

Utána egy szemeteszsákot elöveszel és ahogy pakolod az egye s helyeket, a közben "felfedezett" újabb szemetet rögtön teszed bele, és amikor tele van, akkor leviszed - így a végén nem lesz 10 zacskó szemét. Nem muszáj minden zacskóval egyenként szaladgálni, de ne várd meg, amíg sok összejön - kettöt-hármat már megéri levinni.

De amikor végigértél a lakáson, akkor feltétlen vidd le a maradékot.

2014. aug. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit: ha a költözés miatt nincs mindennek helye, akkor az összetartozó dolgokat (pl fürdöszobai akármik, ruhafélék, edények, stb) tedd egy-egy nagyobb dobozba vagy zsákba - akkor utána nincs széjjel, és könnyebb keresni neki helyet, és akkor szortízozni szekrényekbe vagy ahová akarod.


Ha a mindenféle szortírozva van, akkor nem tünik annyira szerteszétnek, és könnyebb is elrendezi, ha nem mindent egyszerre kell.

2014. aug. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ez az utolsó tipp nagyon "baba". Szerintem írok is egy pár cetlit, ide az asztalra, hogy "Fürdőszoba", meg "nappali", meg "munkaszoba", esetleg nemtudom, "gardrób", illetve "hálószoba". Gyakorlatilag egyszobás a lakás. Nagyon köszönöm, a szemét nagy részét levittem. Az egy zsákolás nem a legjobb, mert szelektíven kell válogatni, de egyébként akkor több zsákból kell megoldjam, lehet végigmegyek, hogy "papír", stb. Köszönöm szépen, meglepődtem, mikor előbukkantak a tárgyak a rumli alól. Van egy asztalom :) Szuper. Tényleg nagyon köszönöm
2014. aug. 9. 10:32
 7/15 A kérdező kommentje:
Talán ide tartozik, nem tudom, hogy valóban nagyobb rend lenne a lakásban, ha a felesleges cuccokat pl eladnám? (Kidobni sajnálnám). De tény hogy vannak könyveim, és olyan elfoglalt vagyok, hogy van vagy 7-8 új könyvem, és van amelyiket kinyitottam a 3. oldalig jutottam, de van, amelyiket csak nézegetek, ha a könyvespolc elé kerülök. ehhez nem teszek fel új kérdést, szerintem ide tartozik.
2014. aug. 9. 11:12
 8/15 anonim ***** válasza:

A szelektív szemétnél célszerü az egyes szemétfajtákhoz egy-egy zsákot elöszedni - és akkor kapásból tudod szortírozni.


A fölöleget vagy add el, vagy add oda rászorulóknak, tárolni nem érdemes.


Az meg, hoyg elökerülnek "kincsek " az természetes, ezért írtam, hogy a kiszemeteléssel kezdj.


Már van tapasztalatom az ilyenekben, mert több egyetemista gyerekem is van, ahol egy nap alatt kellett a "szemédombból" vendégfogadásra alkalmas "lakást" elöállítani, mielött a föbérlö jön ellenörizni...

2014. aug. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ja, és a könyvek "elállnak", ha van helyed a polcon, akkor érdemes megtartani öket.

De ha gondolod, hogy soha nem fogod elolvasni öket, akkor jobb eladni, mrt nem foglalnak helyet és még pénzed is lesz belöle.

2014. aug. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, csak ezek között van ami nem magyar nyelvü, lehet azt érdemes lenne nem-eladni, nem? Köszönöm egyébként :))
2014. aug. 9. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!