Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért penészedik minden fal a...

Miért penészedik minden fal a lakásban?

Figyelt kérdés
A lakásban a fürdő kivételével minden nyílászáró körül iszonyatosan penészedik a fal. Hiába szedjük le, 2 héten belül visszajön. A lakás 18 éves, téglaépítésű, fa nyílászárókkal, semmi szigeteléssel. A páratartalom mérő szerint télen is 20 százalék alatt, rendszeresen szellőztetünk. Mit lehet vele kezdeni?

2014. aug. 14. 18:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

>A páratartalom mérő szerint télen is 20 százalék alatt, rendszeresen szellőztetünk. Mit lehet vele kezdeni?

-Cseréld le a páratartalom mérőt :) Nekem öt is van, ötfélét mutatnak... 20% alatt már fájna a szemed a kiszáradástól, és kaparna a torkod, biztos hogy rosszul mér.

Egy légmentesen zárható edénybe tegyél vizet és tedd bele a mérőt. 100% lesz a páratartalom bent, mint fog mutatni a mérő egy nap múlva?

2014. aug. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt megpróbálom. Nem hiszem hogy túl magas a páratartalom,mert állandó huzat van becsukott ablaknál is :(
2014. aug. 14. 19:25
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a lakásban rossz a szellőzés, azért az érdekes, hogy nincs is szigetelve és nem is könnyűszerkezetes. Azok szoktak ennyire penészedni. [link]
2014. aug. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2014. aug. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Én ugyan még nem próbáltam, de állítólag a teafaolajos kifestés sokat segít.

Ami nálunk bevált, az a szoba átrendezése volt, bár nálunk nem a nyílászárók körül, hanem a "hideg" falakon jelent meg a penész.

Kérlek, majd tájékoztass, hogy végül mi hozott tartós megoldást!

2014. aug. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A második válaszolónak abban igaza van hogy a szellőzés borzasztó,nem lehet huzatot csinálni.

Az átrendezés lehet hogy segítene,de minden szobának legalább 6 vagy 7 fala van,bebútorozni se lehetett rendesen. Megpróbálkozunk majd a festéssel.

2014. aug. 15. 07:58
 7/12 anonim ***** válasza:
Megfelelő szigetelés és a hőhidak felszámolása után érdemes penészirtózni. Addig ha a fejedre állsz is vissza fog jönni.
2014. aug. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez szigetelt épület, nem penészedik, de az északi falon kialakítottak egy szellőzőt. Mivel így vettük, nem tudtuk, mi célt szolgál. Ez biztositja a szellőzést. Valami hasonlót be lehetne talán építeni nálatok is.
2014. aug. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ja,azt nem említettem,hogy nem lehet szigetelni,társasházról van szó :( de a szellőző is jó megoldás lehet. Engedélyköteles egy ilyen beépítése?

.

2014. aug. 15. 12:29
 10/12 anonim ***** válasza:
Mivel ha kis területen is, de át kell törni a falat az utca felé (csak annyira, mint egy gázkonvektornál), szerintem engedélyköteles. Egy kerámiarács elég, vagy talán több is kell? Eléggé szabálytalan alakú szobákról és nagyon erős penészedésről írtál.
2014. aug. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!